Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Megfelelően nagy agykapacitáss...

Megfelelően nagy agykapacitással (pl. ha számítógépes agyunk lenne) lehetséges lenne, hogy az egész világot a kvantummechanikán és a matematikán keresztül vizsgáljuk?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, azért léteznek különféle természettudományok pl. fizika, kémia és biológia, mert az emberi agy kapacitása véges, nem elég nagy és gyors ahhoz, hogy mindent a legalapvetőbb részleteiben lásson.


Ezért ismertetjük meg először a tanulókat a klasszikus newtoni fizikával, ezért nem vizsgálja pl. a biológia atomi szinten az élőlényeket, ezért nem programozunk gépi kódban, csak ha muszáj.


Ha viszont valami folytán megnőne és felgyorsulna az agyunk teljesítménye pl. úgy, hogy a biológiai agyunkat kvantumszámítógépre cserélnénk, akkor lehetséges lenne, hogy a körülöttünk lévő világot valós időben húrokra és kvantumrészecskékre lebontva értelmezzük, hogy minden tudományt még akár a társadalomtudományokat is kvantummechanikával és matematikával magyarázzuk?



2016. jan. 20. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Emlékeztetőól: a kérdésed eldöntendőként van feltéve.

2016. jan. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem úgy rémlik teljesen más törvények vonatkoznak a kvantumvilágra.
2016. jan. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

"akár a társadalomtudományokat is kvantummechanikával és matematikával magyarázzuk?"

Csak ezzel a ponttal vannak kétségeim.

A pszichológia és a biológia közt nincs színtiszta ok-okozati viszony, szóval közvetlen egymásra épülést a kvantumfizikai-fizikai-kémiai láncolattal szerintem nem lehet feltételezni sem.

Az más téma, hogy a nagy társadalmi folyamatok matematikai megközelítése nem kizárt. Asimov Alapítvány-sorozata óta társadalomtudósok és matematikusok foglalkoznak azzal, hogy ez valóban lehetséges-e, mármint a társadalmi, történelmi folyamatok matematikai modellezése. A kérdésre kb. annyian adnak nemleges választ, mint igent, szóval még nyitott téma.

2016. jan. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

Egyébként nagyon sok olyan fizikai folyamat van, aminek a tökéletes modellezése egyáltalán nem igényli a kvantumfizikai mélységeket.

Szóval sok eset lehet, ahol meg lehetne tenni az ilyen mélységű elemzést, de teljesen szükségtelen.

2016. jan. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

nem.


jelenleg még nem tartunk ott elméleti szinten sem, a fizika ugyanis "ketté van szakadva" (így szép magyarosan). van a nagyon kicsi dolgok fizikája, ez a kvantumfizika és van a nagyon nagy dolgok fizikája ez a relativitás elmélet. (a kettő között meg a hagyományos fizika)

jelen pillanatban nincs olyan elméletünk, ami összekapcsolná a kvantumfizikát a relativitás elmélettel, többek között azért mert pl. nem értjük kvantumszinten a gravitációt.


ha meg összekapcsoljuk őket, akkor olyan baromi kellemetlen dolgok születnek, mint a Hawking-féle információ-paradoxon, amikor meg ezt feloldjuk, akkor olyanok, mint a holografikus világegyetem elmélet.


szóval még messze nem vagyunk ott, hogy akár csak elméletben is lehetséges lenne.


(arról meg nem is beszélve, hogy az agyunk messze jobb, mint bármilyen számítógép)

2016. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
22%

Ez egy érdekes kérdés,mert azok,akik(köztük szaktekintélyek is)szerint egy virtuális valóságban élünk(egy számítógépes szimuláció az univerzumunk)többek között,egyik fő indoknak azt szokták felhozni,hogy matematikával gyakorlatilag minden leírható.(hogy,ez az elmélet valós lehet-e azt most hagyjuk,egy biztos,matematika szinte mindenek az alfája és omegája)

A mesterséges intelligencia evolúciója kb 70 éve indult el(ami történelmi léptékbe mérve egy "pillanat"főleg azt szembe állítva,hogy a biológiai intelligenciához kb 3,8 milliárd év kellett ami csillagászati időbe is hosszú)és valószínűleg(ha ilyen ütembe fejlődik tovább)pár évtizeden vagy évszázadon belül meghaladja az akkor élő összes ember agykapacitását.

A kvantummechanika a valóság egy szeletét írja le tökéletesen de nem az egészet,tehát minden csak arra nem lehet visszavezetni(összetettebb talán az M elmélet lehet az alap)

Tehát szerintem kvantummechanikán nem,matematikán igen.A mesterséges intelligencián keresztül meg akár"mindent a legalapvetőbb részleteiben láthatunk".

2016. jan. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!