Rájöttem hogyan lehetne ingyen energiát előállító lakást építeni bárki számára. Szeretném megépíteni a modell házat ehhez a projekthez. Mindössze Egymillió Ft kellene a megépitéshez. Kihez fordulhatnék, hogy menedzseljen a tervem kivitelezésben?
Olyasmi kell elképzelni mint egy hobbitház, A lakás nagyrészben földalatt vagy földdel körbevont réteget kapna a tökéletes hőszigetelés érdekében, a tetején átszürt esővizet hasznositaná. két szintből állna, öszesen 250m3 8×8x4m2, ebből 120m3 lakható, az alsó ,lemezekkel légmentesen elzárt pincerészben falevelek ,végtermék, minden bomló szerves hulladék, avagy biokomposzt helyezkedne el ami folyamatosan hőt,metángázt termelne, amit a felső részen ,nyáron a föld felett kivezetve égetnének és használnának vízforralásra ,palackozva gőz+gáz-hidrogén meghajtású jarművek repülőgépek helikopterek, lebegő zeppelinbázisok stb
üzemeltetésére. A tetejére fákat lehetne telepiteni nyári faházaknak. Az elhasznált komposztot a Körülötte lévő erdőkben szétszorni igy mégtöbb élőhelyet biztositani a vadaknak, igy nem igazán lenne szükség mezőgazdasággal fosszlis energia kitermeléssel,napelemekkel szélturbinákkal vagy bármivel bajlódni mert mindenki számara ott helyben elérhető lenne minden
"vagy földdel körbevont réteget kapna a tökéletes hőszigetelés érdekében"
Ez korántsem tökéletes hőszigetelés.
Én végigolvastam az ötletedet. Nem vagyok szakember, de valamennyire értek a hőszigetelésekhez. Az írásodból az derül ki, hogy nem végezted el a megfelelő számításokat a házzal kapcsolatban. A terveid alapján ennek a háznak a fenntartási költsége is elég magas lesz. Pl ennyi komposzt minimális energiát fog termelni, talán a főzésre sem lenne elég.
Azt tudnám neked javasolni, spórold meg azt az 1 millát és áll neki tanulni. Akkor kezdj el újra az anyagi részén gondolkozni, amikor elkészülnek a konkrét számítások. Első lépésben pl ki kellene számold a ház éves fűtési igényét.
Én is értek valamennyit a hőszigetelésekhez. A szüleim háza alatt is van egy nagy pince, nincs különösebben leszigetelve,és csak egyszer ázott be kicsit amikor a szomszéd a házunk oldalához hordta a havat. Nincs benne radiátor csak a csövek meg a központi fütés kazán és télen mégsincs hideg benne pedig vannak rések a bejaratán. Amugy meg a vályogház fala is nedves mert megszivja a párát de mégsem hideg, kb ugyanaz mint a föld csak az utóbbi nem tud leomlani.
Az üregi erdei állatok szibériában hogy nem fagynak meg a föld alatt pedig ott tenyleg semmi szigetelés
A "hideg" és a "meleg" azok relatív fogalmak. Egy átlagos lakásban 22 fok környékén van komfortos hőérzet. Egy pince, vagy szibériai földalatti odú ennél hidegebb.
Egy pince nagyon kevés hőt képes tárolni. Hiába van melegebb, ha elkezdenéd kivenni az ott tárolt hőt, akkor nagyon hamar lehűlne.
A vályog az nagyon jó páraáteresztő. Ha le van szigetelve mondjuk párafékező EPS-vel (páraáteresztő kőzetgyapot helyett, ezt a hibát sokan elkövetik), akkor a vályogba bejut a pára a lakásból de már nem tud kijutni. A pára önmagában semmilyen kárt nem tesz a vályogban, viszont ahogy kifele (a kinti, kisebb páratartalmú levegő fele) ott találkozik a hideggel és lecsapódik vízzé. A víz viszont már nagyon károsítja a vályogot, az a fal már nem lesz olyan tartós.
Ezért írtam azt, hogy egy új típusú technológia tervezésénél rengeteg dolgot figyelembe kell venni és rengeteget számolni. Számológép, excel, programok, grafikonok, képletek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!