Mi Brewster törvénye, mi a töréssel előállított polarizált fény beesési (polarizációs) i (n) szöge?
Figyelt kérdés
Fizika - Optika2010. ápr. 4. 14:11
1/3 A kérdező kommentje:
Közben ezt találtam, ha másnak is kellene:
Brewster-törvény: n=sin alfa/sin beta=tg alfa
azaz a törésmutató egyenlő az alfa (vagyis i(n)) beesési szög tangensével
2010. ápr. 5. 09:17
2/3 MDaniel98 válasza:
Brewster törvénye a fény lineáris polarizációját írja le egy felületről származó sugár fényében. E törvény szerint bizonyos mértékű előfordulási szög esetén a fény teljes mértékben polarizálódik a fényvisszaverő felületével párhuzamosan, és e szög nagysága függ a visszaverő anyag tulajdonságaitól. Az incidencia szögét, amelynél a visszavert és a refrakta fény teljes polarizációja megtörténik brewster szög, és érintője megegyezik a visszaverő anyag törésmutatójával. Még a Brewster szögétől is jelentősen eltérõ incidens szögek esetén a fény nagymértékben polarizált, de ebben az esetben mind a refraktált, mind a visszavert fényt ellipszis polarizáció jellemzi.
3/3 anonim válasza:
Ha a válasz (febr. 7. 09:19) első mondatban a „származó” szót „visszavert”-re cseréljük, akkor korrekt és érthető lesz. Amúgy kis irodalom:
[link] enwp.org/Brewster's_angle
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!