Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Helyes ez az ellenérv a...

Helyes ez az ellenérv a technológiai szingularitással szembe?

Figyelt kérdés

Én nem értek egyet a dologgal. Nekem ez az exponenciális növekedés az ami szúrja a szemem. Ez a fejlődés bizonyos szakaszában (volt) igaz. Való igaz, hogy a fejlődés robbanás-szerű, és meglehetősen gyors, de nem exponenciális. Van egyfajta "meredeksége" amit az emberi tevékenységek korlátai határoznak meg. Ha feltalálunk valamit akkor azt szépen megnézik, vizsgálják, majd bevezetik. Próbálgatják javítják, és tökéletesítik. Az ugyan igaz hogy egyre hamarabb követik egymást a feltalálások, és egyre kisebb idő telik el két jelentős felfedezés között, de a bevezetése a tesztelése, a használatba vétele idő. Mégpedig olyan idő, ami már nem rövidül számottevően (pl egy gyógyszer hatásainak vizsgálata ugyanúgy heteket, vagy akár éveket fog igénybe venni mint jelenleg is)! Ezt pedig az emberi feldolgozóképesség sebességhatára. Én úgy gondolom, hogy ezek miatt ez a szingularitás nem fog bekövetkezni, ennyire az ember sosem fogja kiengedni a kezei közül az új megismert adatok, eredmények feldolgozását, kiértékelését hasznosítását. Nem fogja az AI-knak átengedni és ellenőrizetlen felhasználásra továbbengedélyezni, mert annak valóban beláthatatlan következményei lennének.


Nekem ez az ellenérvem



2020. aug. 31. 15:53
 1/10 hollófernyiges ***** válasza:
0%
A technológiai szingularitás alapfeltétele, hogy az AI vegye át a kutatást, vagyis az emberi feldolgozóképesség nem limitálhatja. A kérdés az, hogy átadják-e ezt a lehetőséget az AI-nak és a válasznál ne feledd el, hogy sok ország van és aki először meglépi ezt, jelentős előnyre tesz szert katonailag és a gazdaságilag is (bár jó eséllyel csak rövid távon, mert ha nem tudják kontrollálni, globálisan kicsúszik a gyeplő az ember kezéből).
2020. aug. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Mi ez a szingularitás mánia az utóbbi hónapokban???
2020. aug. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
A technológiai szingularitás kb. azt jelenti, hogy az ember tudása már nem tud lépést tartani a saját igényeivel. Tehát mondjuk amikor a hétköznapokba bevezetik az olyan technológiákat, amiket már szinte senki nem ért, legfeljebb használja (jobb esetben). Ilyesmi mondjuk az informatika, ahol már egy generáción belül van a határ az értőn használó és a csodálkozva néző között. Amikor ez a határ eléri a legfiatalabb korosztályt is, tehát amikor már mindenki csak habzsolja az újításokat, de mélyebben már nem érti, az egy fontos mérföldkő lesz a civilizáció történetében. És erre utal az AI, hogy a technológia már nem az ember terméke lesz, mert az oktatás vagy saját tanulás nem tud lépést tartani a fejlődési ütemével.
2020. aug. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"bevezetése a tesztelése, a használatba vétele idő"

Ha(!) elérjük a szingularitást, akkor ezek már nem rajtunk múlnak. Egy kontrolláló tényező (ill. csapat) lehet még: a cégvezetők és marketingesek, akik elvileg még birtokolják az új technológiákat.

2020. aug. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Megkockáztatom, ez az áltudományos koholmány már hovatovább gyilkos lesz, őrületbe és öngyilkosságba kergeti az érzékenyebb gondolkodókat.

Aki itt exponenciális növekedést handabandázik, gyanítom az exponenciális fogalmát se ismeri, hát még, ha megkérdem, mi növekedik egzaktul. Hogyan mérik, mi a mértékegység, ki hitelesítette és kicsit bonyolultabbakat már nem is sorolok. Egy konkrét dolog lehet egyre bonyolultabb,sokrétűbb és hasonlók. A mobiltelefonokba egyre több hülyeséget pakolnak be. Ez bizonyos képességek növekedését igényli. Száz itteni mobilfüggőt (vagy majdnem bárkit) megkérdeznék: mesélje el pontosan, kütyüje képességeinek hány százalékát használja. Azt nem kérném, fontossági sorrendben adja meg az első 10 funkció használatát, mert ahhoz kéne tudnia mi fontos és miért. Százból száz totálisan hibás választ kapnék. Tudom, ez ellenőrizhetetlen, mert ahhoz egy isten kéne, hogy megállapítsa, az adott személy állítása mennyiben felel meg a valóságnak.

A számítógép 73 éves, az informatika talán húsz (egyesek negyvenre is becsülik, ha nem tudják a szó jelentését). De kikérem magamnak, hogy egy generáción belül a határ az értő és a csodálkozó között. Mindenkinek joga van önmagából kiindulni, bármi ostobaságot gondolni, de közreadni már felelősség. Következményekkel. "A technológiai szingularitás kb. azt jelenti, hogy az ember tudása már nem tud lépést tartani a saját igényeivel." - orbitális hozzá nem értés. Egy darab embernek van tudása, akinek lehet igénye. És igaz, a túlnyomó többségre ma és konkrétan: igénye messze meghaladja tudását. Az övét!!! De "az ember" (tehát az emberiség) tudását egyelőre senki nem mérte fel, ezért itt ne hivatkozzunk hülyeséget. És az emberek összességének összes igénye nem az emberiség igénye. Ez tipikusan a félreértett bombasztikus szöveg. Nulla jelentéssel.


Akik itt szingularitást emlegetnek vagy attól rettegnek, azok számára elmondom: nincs emberiség igénye. Sok minden más sincs. Ugyanis nincs homogén emberiség. Mást tud és igényel a pakisztáni hegyekben élő földműves, de mást az afrikai őserdőben élőföldműves is. Más az USA egy milliárdos csemetéje és más egy Nobel díjas csemetéje. Az egyiket lenézik,a másikban olyant értékelnek, ami sose volt benne. Az egyik mérhetetlenül szennyezi a földet, a másik azt sem tudja, hogyan óvja. Egyik 600 négyzetméteres luxusvillában lakik másodmagával, másik tető nélküli házban (igaz a trópusokon) tizedmagával.Ki fogja ezek tudását,igényét összevetni? Ki fogja az ellentétes érdekekből kihámozni, mi az eredmény? Ez mind mese habbal. Nincs ilyen értékelhető adat. A szingularitás egy jól hangzó üres duma. Nincs mögötte semmi, nincs tartalma, elhangzó tulajdonságai nem számíthatók, nem mérhetők, de ezt állítani nem gondolkodók számára lehet. Okfejtés kell ide barátaim, nem a hasalás.

Kontrollálni akar itt valaki? Kérem a részleteket. Hogyan kell kontrollálni. Mit. Mivel összevetve. mi legyen az ellenérvvel. Mi legyen az ellenérdekkel. Mi történjen, ha valaki más eredményre jut. Aki bírja még, annak folytathatom. Akinek Al kell, ugyan mesélje már el, hogyan keletkezett. Mik a fő tulajdonságai. Ki hozta létre (hozza létre a jövőben). Mi célból. Egyelőre ennyi, de ennyivel nem érem be.


A kérdezőnek! Nem létező marhaság ellen szükségtelen ellenérv. Nagyravágyó exhibicionista áltudományos maszlaghirdetőkkel nem töltjük megismételhetetlen drága időnket. Hacsak ennyire nem tudunk mit kezdeni vele. Félreértés ne essék! A fejlődést muszáj vizsgálni, mert nem engedhetjük meg, hogy a fejlődés határozza meg az embert, és nem fordítva. Természetesen ezer különféle módon mérjük, jellemezzük, részleteit, egyes helyeken való állapotát, időbeliségét, azt, hogy konkrét helyen és időben miért pont az, ami, folyamatosan vizsgáljuk, még becslésekkel is kísérletezünk, de aki a mindenről állít valamit, az nem állít semmit.

2020. aug. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

#3 Ugyan. Mikor volt az átlagember valaha is mély értője az eszközeinek?

Oké, harminc éve megszerelted a Trabantot, mert egyszerű konstrukció volt és volt róla valamennyi ismereted. Ugyanezt megcsinálod a laptopoddal, szétszeded, kicseréled, alap szinten megjavítod, ami nem stimmel. Ettől még nem fogsz érteni sem a belsőégésű motorok tervezéséhez, sem a félvezetők fizikájához. A kereket is milyen régóta használja az ember, miközben a gördülés fizikája sokkal újabb fejlemény (és nem csak a fizika, de pl. a kör kerületének kiszámítása is)

2020. aug. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6, Félreérted. Nem mindenki, hanem amíg lesz, aki érti.
2020. aug. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
32%

Ez az egész szingularités dolg ott kezdődőtt, hogy félszakmai, félfilozófiai alapon okos meberek elkezdték görbékbe összrakni a különböző, némileg rokon dolgokat.

Processzorok kapacitás-fejlődése, ipari fejlesztések tempója, technikai újítások száma stb.

Aztán ezeket valamilyen súlyozással összegezve elneveztek egy görbét technikai fejlődésinek.


És azt a görbét megnézve rácsodálkoztak, hogy exponenciális.


Nem vitatom, tényleg az.


Most.


Csak ez nem jelent semmit.


Azt semmiképpen, hogy a tendencia a végtelenhez tart.


A kérdező részéről jó megérzés, hogy az már fizikai nézőpontból is lehetetlen.


A processzorok X évente duplázódó teljesítménye évtizedekig meglepően jól működő sacc volt. Az is egy exponenciális görbe.

És ma kezd megbukni.


És ezernyi egyéb összetevő van, ami NEM exponenciális, hanem mondhatni rádiuszokkal futó lépcsős. Lapos indulás, exponenciálisnak LÁTSZÓ felfutás után ellaposodás, majd valami forradalmi változás után újra meredeken felfutó stb.

Ennek a meredekedő felfutó szakasza is exponenciálisnak látszik, ha csak egy szakaszon nézed.



Szóval igen. Ez egy túlegyszerűsített, egyben túlértékelt filozófia és ezer sebből vérzik.


És pontos definiálása nélkül vált szinte szlogenné, hivatkozási alappá.


Valljunk be, nem sokkal megalapozottabb a Murphy-törvényeknél.

2020. szept. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A problémát megoldja a multiverzum elmélet valamint az, hogy minket is egy "mesterséges" intelligencia alkotott és üzemeltet, tehát ha ez a jövő, akkor odafigyel arra kiket enged össze.

Nevezhetjük Istennek. Mind a mennyországba jutunk, ahol minden tökéletes. A multiverzum meg arra a kérdésre ad választ, hogy a tökéletes mennyország honnan kapja az energiáját?


Mondjuk a karma törvény válasz rá. Amit adsz másnak azt kapod és amit elveszel mástól azt adod vissza. Meg van oldva.


Minél több energiát szerzel az életben, annál több energiád lesz a jövőbe utazni a halálodkor és annál újabb dolgokkal találkozhatsz a mennyben.


A mennyben mindent megkapsz amire gondolsz. Hogyan?

Avatár c. film. Az vagy ami csak szeretnél lenni és azt vetítik a fejedbe.


Gondold el, hogy a VR szemüvegeket lecserélik az agyadban belülire eszközre, ami azt vetít neked amit akarsz, azt érzékelsz amit akarsz, azt látsz, hallasz, ízlelsz, tapintasz, szagolsz és érzékelsz amit akarsz, hiszen minden az agyadban történik.


Ez a mennyország.

2020. okt. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az meg a tanulási folyamat, hogy mit csinálhatsz, ez az amit itt megélsz a Földön. A karma törvény gondoskodik róla.
2020. okt. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!