Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A reál szakok általában...

A reál szakok általában nehezebbek, a humán gyakran kevésbé, de jelent-e ez valamit?

Figyelt kérdés
Vannak emberek, akiknek 90-es az IQ-juk (értelmileg gyenge), másnak százas (átlagos, mondjuk szakmunkás), van 110-es (könnyebb főiskola) és 130-as is (erős matekos irány). Az nyilvánvaló, hogy a "hivatalos" IQ-tesztek a "matematikai intelligenciát" mérik (ezt egy 153-as eredményű Mensa-tag mondta). De emellett van zenei intelligencia (Mozart se matekzseni volt) vagy nyelvi intelligencia (Hitler megbolondította a szövegével a kor legfejlettebb ipari népét). Elvileg 8 féle intelligencia létezik (érzelmi stb...), de csak egyet veszünk igazán számításba. Valóban az helyezkedik el a hierarchia csúcsán, amelyikre (most) nagy a piaci kereslet? Körül vagyunk véve tárgyakkal, amiket meg kell tervezni, de azok sokszor szükségtelenek lennének egy "jobban" elrendezett világban. A mérnöki követelmények általában nagyon magasak, gyakran csak 10-30 százalék végzi el a szakot. Nem lehet, hogy ha majd korlátozni kell az állandó ipari gyártást, felértékelődik a többi típusú tudás is? Mikor ad absurdum az válik értékké, hogy az emberek magasszintű, élvezetes beszélgetéseket folytatnak, amivel régen a filozófusok (a nép) töltötték az idejüket, nem az, hogy mit lehet megvenni a boltban unalmunkban.

2020. aug. 8. 11:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
75%
Akor miért nem alkalmazod mások elméletét, ahelyet hogy GYK logsz?
2020. aug. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Mert így tartja kedvem :)
2020. aug. 9. 16:49
 23/27 A kérdező kommentje:
Ja és ez nem helyett-viszony lehet, hanem is-is
2020. aug. 9. 16:50
 24/27 anonim ***** válasza:

Az eberek többségének pont annyi kedve lesz elhegyni a technologiát mint neked.


Ez a kép pont neked készült :D


[link]

2020. aug. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
52%

Dehogy lőtt öngólt:DDD a bőrrák előfordulása (sokkal!)kisebb részt az ózonréteg vékonyodása, nagyobbrészt a hosszabb átlagélettartam miatt nőtt. Esetleg készíts egy statisztikát:

Ha az akkori viszonyokat a bőrrák gyógyulási esélyén kívül megfeleltetjük a maiaknak, azaz a mortalitási statisztikák(a bőrrák kivételével) és a várható átlagélettartam megegyeznek, akkor népességarányosan sokkal magasabb lesz a bőrrákot túlélők száma-magyarán te vagy itt az egyetlen, aki öngólt lőtt.

Összegzés: a humán tudással legfeljebb a szórakozás(önmagunk, és mások szórakoztatása)területén mennek az emberek valamire(olvasás, beszélgetés, filmek), de még itt is átsző mindent a technika. (könyvnyomtatás, filmek, szórakoztatóiparral kapcsolatban nem is kell mondani). az élet összes más területén nem veszik semmi hasznát

a humán tudásnak, sokukat nem is érdekli semmi ahhoz kapcsolódó.

A technika megkönnyíti az életet. Egyébként megpróbálhatod egy 300évvel ezelőtti paraszt életét élni. Sok időd/lehetőséged lesz filozofálni meg beszélgetni...A technika fejlődésével az átlagembernek is több lehetősége lett műveltségének, tudásának bővítésére.

Problémák megoldását pedig kizárólag a reál tudástól várhatjuk. Mégis mit gondolsz, majd a zenészek megszüntetik a globális felmelegedést? :D Pl. a klímaváltozás problémájának megoldásához a technika/tudományra van szükség, és az egyik kategóriába sem tartozó józan paraszti észre. El kell fogadni, hogy probléma van, a magad szintjén tenni ellene, és a tudománynak alternatívát találni a jelenlegi közlekedési, energiatermelési módszerekre. A humán képességek közül egyedül az ún. szónoki készség játszhat szerepet.

A humán tudás a civilizáció szellemi, a reál szellemi és technikai fejlődését teszi lehetővé. Mindkettőre szükség van, de amíg az emberek többre értékelik a technikát, értelemszerűen az fog többet érni. +egyrészt a magasröptű, élvezetes beszélgetéseknek nincs több közük a humán tudáshoz, mint a reálhoz, ilyet állítani orbitális ostobaság. Másrészt miből élnél, édes barátom, miközben "beszélgetsz"? "De nézd, az ipari termelés az nem a korgó gyomorról szól, sőt, sokkal inkább ellene. Az olaj- és az autó- vagy éppen az elektronikai ipar az nem az élelmiszertermelés kategóriája"

És az élelmiszeripar által előállított termékeket miből vennéd meg? :D Legjobban a 18-as válaszod árulkodik arról, hogy kicsit még nőnöd kell #nooffense :)

2020. aug. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
75%
Reál tudás nélkül lehetetlen élni, humán tudás nélkül értelmetlen élni.
2020. aug. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
25/26, a régi rómaiak stb... is építettek utakat, egészen szép nagy épületeket az egyiptomiak is. Ez kétségkívül reál tudásra épült. De amit írsz példának, a globális felmelegedés pont az ipari forradalom után lett intenzív, ez egy tény. Horváth Balázs környezetmérnök írta, a tudomány megoldja azokat a problémákat, amik tudomány nélkül nem is léteznének (igen, egy mérnök mondja, egyébként idézi valakitől "A beteg bolygó" című könyvében). A humán tudás azért is volna fontos, hogy legyen alternatíva a vásárlás, kütyüzés, kerozinos utazás helyett. Tehát a globális felmelegedés is a túlzott ipari lendület miatt van.
2020. aug. 9. 19:25
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!