Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudok nyomatékátvitelt...

Hogyan tudok nyomatékátvitelt számolni ?

Figyelt kérdés
Például adott egy villany motor 3f 1kw 2800 fordulattal és ezt csökkentem 150 fordulatra ilyenkor mekkora a kimeneti teljesítmény?

2020. júl. 9. 20:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szinte minden számításod rossz. Nem ismered a képleteket és a mértékegységeket sem.Segítségképp 9,54Nm a nyomaték a hajtó oldalon. Bízd a számítást olyanra, aki ért hozzá. Pláne ha meg is kell ezt építeni.
2020. júl. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Rendbe hogy rossz de akkor miért nem írtál legalább egy képletet ha már rossz . :/

Ha valamit valaki meg akar érteni vagy csinálni akkor miért kapja sok ember azt a választ főleg magyar oldalakon, hogy ne "csináld ha nem értesz hozzá bízd másra " inkább elmegy a kedve sok embernek hogy valamit tegyen az ilyenek miatt mint amilyen te is vagy.

Ha más kér tőlem segítséget én segítek még akkor is ha az illető nem érti inkább elmagyarázom többször is és nem mondom neki azt hogy hogy bízd másra mert nem is fogod sose tudni.

Mondjuk nekem nem fog elmenni a kedvem attól hogy valamit megtudjak vagy megértsek,

csak attól hogy magyar oldalakon maradjak.

Még szerencsére van pár oldal ahol még segítő készek az emberek de meddig azt nem tudom. :/

2020. júl. 12. 18:53
 13/19 A kérdező kommentje:

Tudtommal

T = 9.55 x P / rpm


9.55 = 60/2*Pi


T = 9.55 x P/rpm


T = 9.55 x 1000/1500

T= 6.36 Nm

2020. júl. 12. 18:58
 14/19 A kérdező kommentje:
Nekem így jött ki azért kérdeztem hogy jó e a képletem .
2020. júl. 12. 18:59
 15/19 A kérdező kommentje:
2020. júl. 12. 19:06
 16/19 anonim ***** válasza:
72%

Javaslom csinálj magadnak ábrát. És döntsd el hogy mit akarsz. Egy hajtás számítás, méretezése nem képletdobálódásból adódik. Azt sem tudod mit számolsz szerintem.

Először 150-es fordulatot akarsz, most meg 1500-at. Megmondtam hogy csigahajtómű kell a 150-eshez, de azt elengedted a füled mellett...

Kérdeztem mihez kell, de hiába...

Ilyen hozzá állással tényleg kérd szakember segítségét. A megépítés is messze túlmutat azon a kevés tudáson, ami neked van ehhez a szakterülethez.

2020. júl. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Oké professzor úr szakemberekhez fordultam de itt . :/


De még most se adtál képletet hogy mi alapján indultál el de mind egy .



Tudtommal először ki kell számolni a motor forgatónyomatékját majd az "áttétet" ha

1:2 ilyen esetben csökken a fordulat de nő a nyomaték és ha a nyomaték 6,36Nm akkor 2* 6,36 az 12,72Nm lesz .


[link]


Step 2-nél látható .

2020. júl. 12. 21:00
 18/19 A kérdező kommentje:

Vagy van még egy


[link]


Exercise problem for transmission torque (1) - nél megtalálható.

2020. júl. 12. 21:07
 19/19 anonim ***** válasza:
54%

Részemről a kérdést lezártnak tekintem, mert amiket érdemben írtam (mihez kell, mi a cél, ábra készítése, stb.) süket fülekre talált.

A műszaki feladatok amúgy is ábránál, vázlatrajznál kezdődnek. Ennek hiányában még egy technikus sem tudna segíteni így. Semmi adatból, bemenő paraméterből nem lesz valami!

2020. júl. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!