Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért csak beszerelt állapotba...

Miért csak beszerelt állapotban rág a csapágy?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vettem egy kerékpárt, aminek az agyai ipari csapágyasak. Az első tengely hibátlanul, gyönyörű szépen jár, de a hátsót kézzel forgatva enyhén darabosnak, rágósnak éreztem, így kivettem a csapágyakat belőle, de kiszerelve külön-külön azok is gyönyörű szépen, lágyan járnak, (mesterséges radiális és axiális terhelés alatt is), semmi rendelleneset nem érzek rajta. Már egyszer tapasztaltam egy az egyben ugyan ezt a jelenséget, így gondoltam megkérdezem, hogy ez mitől lehet? Érdemes már cserélni, vagy rakjam vissza és fogadjam el hogy "ez ilyen"?

2020. jún. 24. 22:56
 1/2 Wadmalac ***** válasza:

Gyanítom, hogy a két csapágy belső gyűrűje közti hézagolás nem tökéletes és ad nekik egy tengelyirányú túlzott feszítést.

Meg kéne próbálni egy pár tized mm-es hézagolást dobni a két csapágy közti távtartó mellé a tengelyre.

De mivel hátsó agyról van szó, még az is lehet, hogy nem túl rövid, hanem túl hosszú valamelyik távtartó, ugyanis itt több csapágy van sorban és nem mindenhol ugyanarra tud a külső gyűrű utánmozogni.


Nem tudom, a te hátsó agyad felépítésre egyezik-e ezzel, de itt a képen az 5., 11. és 13. tétel hosszának kell nagyon stimmelnie, hogy ne legyen semerre elfeszítve.

[link]


Mivel tökéletes méret nem létezik, bejáratás alatt némi elfeszülés lehetséges a jó agynál is, ami majd bekopik.


"kiszerelve külön-külön azok is gyönyörű szépen, lágyan járnak, (mesterséges radiális és axiális terhelés alatt is)"

Esélyed nincs kézzel utánozni azt az axiális erőt, amit egy tengelyanya vagy egy excenteres gyorszár meghúzása produkál. Így kézzel akárhova feszíted, nem fog érezhetően rágni.

2020. jún. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a kimerítő választ! Vegül vettem új, jó minőségű japán csapágyakat (eredetileg is az volt benne) bele, de még nem volt időm beszerelni, remélem javulni fog a helyzet tőle....
2020. júl. 3. 00:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!