Miért hiszik azt az emberek hogy az 5G káros?
A foton energiája E = h*f.
Tehát minél nagyobb frekvenciájú az elektromágneses hullám, annál nagyobb energiájú.
Az 5G maximális sávszélessége 39Ghz = 39*10^9 Hz a wikipédia szerint.
A látható vörös fény hullámhossza 700nm.
f = c/λ = 3*10^8 / 700*10^-9 = 4.3*10^14 Hz
Evörösfény/E5G = 10989
Tehát a vörös fény energiája 11 ezerszer nagyobb mint az 39Ghz-es vivőfrekvenciájú 5G-nek.
Akkor óvakodjunk a látható fénytől is?
Azért a téma nem ennyire egyszerű. Amit te kiszámolsz az EGY foton energiája. Minden elektromágneses sugárzásnak van teljesítménye is, mert nem csak egy fotonnyi energiát szokás közvetíteni. A teljesítménynek, és az adott hullámhossz tartománynak az emberi szervezetre gyakorolt specifikus hatását kell együtt nézni. Pl. a mikrohullám az 5G és a látható fény között van. Ez önmagában nem mond el semmit. Egy mikrohullámú internetkapcsolatot megvalósító antennától nem fog felforrni a kávéd. De ha egy mikrohullámú sütőbe teszed, akkor igen. Ha meg a macskát teszed a mikróba – aki előtte évekig a mikrohullámú net antennája előtt feküdt –, akkor annak annyi. Miért? Mert más a teljesítmény.
A napfény is olyan, amitől meg lehet vakulni pár másodperc alatt. Az ugyanolyan hullámhossztartományba eső gyertyafénytől meg nem.
Tehát minden elektromágneses sugárzás esetén az egészségre gyakorolt hatást a hullámhossz és a teljesítmény együtt határozza meg. Olyan ez mint a különböző anyagoknál, mikor leegyszerűsítve azt mondjuk, hogy a víz egészséges, a cián meg mérgező. Ez így nem igaz. Cián megtalálható bizonyos ételekben, és akkora mennyiségben semmilyen egészségkárosító hatása nincs. Viszont ha valaki hirtelen nagy mennyiségű vizet iszik meg, akkor kaphat vízmérgezést. A konyhasó talán szemléletesebb példa. Kis mennyiségben nem hogy nincs egészségkárosító hatása, hanem kimondottan szükségünk van megfelelő mennyiségű só bevitelére, a hiánya problémákat okozna. Viszont ha megeszel egy kiló konyhasót egy este, akkor vagy a kórházban kötsz ki (jó esetben), vagy a temetőben.
Tehát önmagában a hullámhossz még nem mond el sokat. Meg nyilván az emberek egy része bár járt iskolába, de nem fogadja el, hogy a napfény is elektromágneses sugárzás. Illetve az „atomkor” hatása, hogy a sugárzás fogalmát az emberek a radioaktív sugárzással azonosítják, annak a gyilkos dózisával, amitől félni kell.
Ami mond inkább valamit a témáról, az az, hogy használtuk már az 5G új hullámhossz tartományait más célokra, általánosságban kisebb teljesítménnyel, de adott lokális helyen hasonló teljesítménnyel. Illetve az élettani hatásait erősen meghatározza a hullámhossz. Illetve azt is tudjuk, hogy a 4G-nek, meg a 3G-nek is van minimális egészségkárosító hatása – ha 10 éven át napi 8 órában van a füled mellett a telefon, akkor pár százalékkal megnőhet bizonyos rákos megbetegedések esélye –, így nyilván az 5G-nek is van, de ezek nagyon extrém esetben is csak nagyon kis mértékben növelik bármilyen egészségkárosodás esélyét. De ez meg kb. mindenre elmondható. A könyvolvasásnak is vannak egészségkárosító hatásai. Meg a padlófűtésnek. Meg a húsvéti sonkának is. Az 5G-nél sokkal egészségkárosítóbb dolgokat is elfogadtunk, mert a hasznuk több, mint amennyi kockázatot jelentenek. Ezeket megszoktuk, ezeket értjük, az 5G meg ugye SUGÁRZÁS!!!, azt meg nem értjük, de a sugárzásról rögtön Csernobil jut mindenkinek az eszébe.
Egyébként az 5G esetén nem is konkrétan az egészségkárosító hatásra hivatkoznak, hanem annak a kutatásnak a hiányára, ami cáfolná, hogy az 5G által használt hullámhossznak ilyen teljesítmény mellett lenne egészségkárosító hatása. Tehát akik ágálnak az 5G ellen, azok nem azért tartják az 5G-t károsnak, mert kutatások igazolták, hogy káros, hanem mert nincsenek kutatások, amik szerint nem káros, és ezért *feltételezik*, hogy *lehet*, hogy káros. Ez nyilván bizonyos szempontból érthető félelem, és bizonyos szempontból jogos is lenne, ha ez teljesen megállná a helyét.
Csak ez így nem teljesen igaz. Vannak rövidtávú kutatási eredmények, tapasztalatok, illetve most már vannak hosszabb távú hatásokat vizsgáló eredmények is, amik alapján az 5G-nek nincsenek olyan komolyan vehető egészségkárosító hatásai, ami miatt különösebb probléma lenne vele.
Szép válasz, köszi!
Igen, tudom hogy egy elektromágneses hullámnak teljesítménye is van, lehet akármekkora teljesítménye, nem tud ionizálni semmilyen atomot mert nincs akkora energiája. Legfeljebb a kinetikus energiáját tudja átadni és így melegíteni, ahogy a a mikró is működik. Így élettanilag max megsütni tudja a szövetet de akkora teljesítménye meg nyilván nincs. Az 5G ellenzök pedig arra szoktak hivatkozni hogy az 5G ionizáló sugárzás.
Itt pl. cáfolják a veszélyességét, pár egyszerű számadattal.
Nagyon egyszerű: az emberiségből évmilliókon keresztül azok maradtak életben, akik egyből elutasítanak mindenféle ismeretlen dolgot, és veszélyesnek érzik.
Aztán, ha az illető dolog már HOSSZÚ IDEJE bizonyította, hogy mégsem veszélyes, csak akkor fogadják el.
Ez egy több millió éves ősi ösztön, és aki ösztönlény, az képtelen ezt az eszével felülbírálni, meg nem is akarja.
Ugyanazért, amiért mások azt hiszik, hogy a Föld lapos, vagy hogy a vakcinák autizmust okoznak, vagy hogy Bill Gates fejlesztette ki a koronavírust. Mert különlegesnek érezhetik magukat, mivel az életben nem sikerült elérni semmit. Egyébként ennek a jelenségnek van egy neve is: a Dunning-Kruger effekt.
Tényleg benne van a köztudatban, hogy ami új, azt mumussá kell tenni.
Erre az 5G igencsak alkalmas, mert a mai napig nem sikerült 100%-osan igazolni, hogy a mobiltelók és tornyok sugárzása ártalmatlan (az ellenkezőjét sem), hát most itt az új, még magasabb GHz, még sűrűbb toronykiosztás, lehet pánikolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!