Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik eset a jobb csapágyterh...

Melyik eset a jobb csapágyterhelés szempontjából (kiegyensúlyozás)?

Figyelt kérdés

[link]


A ,,piros eset jelöli a kiegensúlyozás nélküli állapotot, a ,,fekete" eset pedig a statikusan kiegyensúlyozott állapotot (dinamikus egyensúlyozáshoz szükséges tömegeket is számoltam, de azokat nem helyeztem el a modellen)


Igazából annyit látok, hogy a kiegyensúlyozásnál a két csapágyerő majdnem nullára jön ki, ha előjelesen összeadom őket, de ugye mivel ellentétesek, ekkor lesz egy jó nagy nyomaték az egész rendszeren. Ezt a nyomatékot a csapágyak veszik fel?


Ami érdekes, hogy az hittem, hogy dinamikus keigyensúlyozásnála csapágyerők nullára vihetők le, de ezt sehogy nem tudtam kihozni (dinamikus kiegyensúlyozánál sem voltak nullák!)


A modellen a gravitációs erőt nem veszem figyelembe, kizárólag a forgásból származó centrifugális erő hatására vagyok kivécsni.


Ha valaki benne van ebbe mélyebben kérem írjon, lenne még több kérdésem is.



2020. jan. 20. 22:20
 1/3 A kérdező kommentje:
A csapágyerők különbözete, hogy jelentkezik? Gyorsulásként oké.. de mi gyorsul? Rezgés keletkezik?
2020. jan. 20. 22:22
 2/3 A kérdező kommentje:
A fordulatszám 300 1/min, a test tömege pedig közel 400kg.
2020. jan. 20. 22:22
 3/3 anonim ***** válasza:
A leírásod elég zavaros, nem világos. Számomra úgy tűnik, hogy nem ismered eléggé a kiegyensúlyozás (statikus és dinamikus) elvét és elméletét. Első körben tehát ezeken kéne magadat átrágnod, mert ennélkül nem lehet ilyen tömegű forgórésznél csapágyazást tervezni. Másrészt kell még az üzemi fordulatszám. Hogyan számolsz centrifugális erőt és melyik részére a tengelynek? Az alkatrész nyíilván egy dugattyút működtet, mekkora az üzemi hőmérséklet?
2020. jan. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!