Szerintetek hány év múlva jut el oda az emberiség hogy az emberek több mint 90%-a programozó lesz?
Soha.
Ha csak azt veszed hogy az emberek igen jelentős része inkább humán és művészi beállítottságú, és a legnagyobb igény programokra és weblapokra van, akkor is maximum azt lehetne elérni hogy mondjuk 40% programozó és 40% grafikus ahhoz hogy normális programjaid legyenek kell a grafikus is ám! Ha csak programozók dolgoznának ebben az iparban akkor logikailag nagyon jó de borzalmas kinézetű és ergonómiailag használhatatlan programok léteznének csak.
Mondom ezt programozóként.
A grafikus a tervező a designer legalább annyira fontos!
Szóval a válasz a kérdésre tuti biztosan a: Soha!
Nem tudna úgy működni egy társadalom.
De az elképzelhető, hogy az algoritmusok ismerete (és átalakításának képessége) egyszer majd olyan elterjedté válik, mint manapság az írás és olvasás. (Más kérdés, hogy az írástudás most sem éri el a 90%-ot a Föld egészét tekintve.)
Soha nem fog eljutni oda.
Nem fog kelleni nem 95, de 5 %-nyi programozó sem. A programokat is programok írják a jövőben.
Soha.
A programozó az egy kulimunkás, te a programtervezőről beszélsz.
De abból se kell majd sok, mert a MI fogja kezelni ennek a problémának is a nagy részét.
Emberek arra kellenek majd csak, hogy döntsenek az irányokról (felfedezés, fejlesztés, erőforrások csoportosítása).
Ha tágabb értelemben vesszük, akkor sokan végeznek ehhez hasonló munkát, a gyermeknevelés programozás, meg egyáltalán minden manipulatív tevékenység.
A programnyelv a rendes beszédből összeállított logikai környezet, ezt érvelésnek hívjuk és mindenki saját maga dolgozza ki a saját igényei szerint, amivel a céljait el akarja érni.
Szerintem az AI-k révén pont arrafelé tartunk, hogy a számítógépes eszközök egyre kisebb felhasználói szakismeretet igényeljenek.
Akármennyire is bővülni fog a számítástechnika, szerintem a programozók és felhasználók egymáshoz képesti aránya éppen hogy arra fog tendálni, hogy kevesebb programozó lesz majd adott létszámú felhasználóhoz.
Maga a programozói munka általánosan maga is arra tendál, hogy a programozóktól egyre több feladatot vesznek át programot író programok.
Összességében mindenhol látszik az a tendencia, hogy a technika fejlődésével a "szakértők" száma éppen csökken, a felhasználók egyre laikusabbak.
Nem csak számítástechnikában.
A Trabantot szinte mindenki otthon szerelte, egy mai Audin égőt sem tud cserélni a tulaj.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!