Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek van olyan ember,...

Szerintetek van olyan ember, aki ha vilagvege lenne (nem lenne internet minden konyv elegne) le tudna gyartani maganak egy tranzisztort teljesen a nullarol?

Figyelt kérdés
Mennyit kene ehhez tanulni hany ev elektronikat hogy ilyen tudasa legyen valakinek?
2020. jan. 11. 14:39
1 2
 11/16 TappancsMancs ***** válasza:
68%
A gyakorlatban lehet, hogy inkább működne egy szakember csapattal, mint egyszem ember esetén. És ne felejtsük el, hogy azt ami ma van ezt is a természetből építettük fel. A kellő ismeretek meglétével lényegesen gyorsabban újra fel is lehetne építeni.
2020. jan. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

TappancsMancs "A prototípus elkészítése láthatóan nem egy nagy feladat, ma is aki elég ügyes simán el is készíti."

Szemmel láthatóan összekevered a prototípus megjelenési formáját az anyagszerkezet kialakításában rejlő nehézséggel! Ne hasonlítsd például ókori ezüst tárgyakhoz, mert az ezüst egy kémiailag ellenálló nemesfém, amit éppen ezért 'nagyon könnyű' kohászati úton előállítani, illetve megmunkálni, alakítani.

A tranzisztor prototípusához létre kellett hozni a Ge kristályt. Tudod hogyan lehet azt kinyerni az ásványaiból? Először csak a 1886-ban tudták elkülöníteni a germániumot, mert több olyan lépés kell hozzá, ami alapos kémiai ismereteken és kifinomult technikai berendezéseken alapul. Esélyed sincs ilyesmit előállítani a technikai civilizáció támogatása nélkül. És akkor a kristályba szennyező anyagokat kell juttatni (milliomod rész pontossággal!) a megfelelő vezetési tulajdonságok kialakításához.

Szilícium kristályról meg ne is álmodj egy speciális ívkemence nélkül.

Ezeket a berendezéseket, eljárásokat nem tudták volna sem az ókorban, sem a középkorban megalkotni. Egyszerűen nincsenek meg azok az anyagok, eljárások, eszközök, melyek a feladat elvégzéséhez szükségesek.

2020. jan. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Alex Fly ***** válasza:
100%
Ha mindenáron ilyen ingerenciája támadna valakinek, akkor szerintem egyszerűbb lenne inkább elektroncsővel próbálkoznia. Egy üvegbúra, amiből kiszivattyúzza a levegőt, egy izzószál és pár elektróda -és nem kell mindenféle szennyezett kristályokkal szenvednie...
2020. jan. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én már csináltam. Diódát is. Szerintem bárkinek sikerülne.
2020. febr. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 jácint78 válasza:
...koszonom hogy megirtatok ezeket az elveket.es a kerdest..egyetemistak is eveken at gyakoroljak a bonyolult gepeket modszereket hasznalni de gyakorlatilag zsenik es penzgazdalkodas es korabbi feltetelek nelkul a vilag meg mindig a kozepkorban sinylodne...a tranzisztor makro valtozatat meg lehetne alkotni talan...aztan ki kellene dolgozni a gozologtetes es mikro retegek noveszteset.ellenorzeset valogatasat stb..megneztem a germanium darabka es tu osszehozhato diodanak ami tokkal ellatva is serulekeny lenne am a tranzisztor csak sejtecske..mai micro csippek ben tobb ezer es millionyi egyebb alkatresz van egyetlen szilicium lapocskara ra novesztve mikronos vezetekekkel...szoval a civilizacionk rendkivul fejlett es megismetelhetetlen...de a rendszerekhez eszkozoket tudast generacionkent hozza tud tenni minden mely tudasu egyen...igy a piramist amin elunk becsulnunk kell es jo lenne elmenteni a jovo nemzedeknek a kiindulo technologiakat ha meg is eljonne egy technikai uresseg
2020. ápr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem igenis meg nem is. Az emberek tobbsegenek eselye sem lenne, de azert tobb milliard emberbol biztosan van par ezer olyan, aki kapasbol ismeri a tranzisztor keszites minden lepeset. Es nagyon sok ido alatt kitudna fejleszteni a szukseges kohaszati, vegyi, kemiai eljarasokat. A legnehezebb resze, a rendkivul tiszta kristalyos felvezeto alapanyag elkeszitese lenne. Tehat peldaul 99.999999 % tisztasagu szilicium gyartas. Utanna pedig a tiszta adalek anyagok elkeszitese. A gyakorlatban valoszinuleg egy ember kapacitasa, meg ha mindent tudna is, keves lenne a tobb tucatnyi technologiai eljaras kikiserletezesehez.
2020. okt. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!