Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha nem létezne a pénz mint...

Ha nem létezne a pénz mint korlátozó tényező, akkor a technológiák sokkal előrehaladottabbak és dinamikusabban fejlődők lennének?

Figyelt kérdés

Minden vállalat csak korlátolt mennyiségű pénzt tud kutatás fejlesztésre fordítani. Vagy vegyük a NASA-t amelynél híres a pénzhiány és ezért nem történtek komoly áttörések űrtechnika terén.


Hogyan állnánk ma technológiailag ha nem lenne a pénz mint korlátozó tényező és mindig a kutatók rendelkezésére lenne bocsátva a kutatásukhoz szükséges erőforrás?


2019. dec. 25. 16:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%

Szerinted honnan az istenből tudjuk, hogy hogy állnának? Olyan mintha azt kérdeznéd, hogy hogy állna az emberi civilizáció ha szárnyaink lennének.


Ki tudja?

2019. dec. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

1


De azt azért sejteni lehet, hogy jobban állnánk?

2019. dec. 25. 16:52
 3/24 A kérdező kommentje:
Ha nem tudod a fantáziád szabadjára engedni és elképzelni hogyan is állhatnánk akkor legalább arra a nagyon egyszerű kérdésre, arroganciád mellőzésével, tudnál választ adni, hogy a pénz korlátozó tényező a kutatás-fejlesztésben vagy sem?
2019. dec. 25. 16:53
 4/24 anonim ***** válasza:
16%
Hogy a francba ne lenne korlatozo tenyezo?
2019. dec. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mindig mindenhez legyen elég erőforrás, az azzal járna hogy az erőforrások mennyisége lényegében végtelen. Ilyen helyzetben pedig a technológiánk nagy részére eleve sosem lett volna szükség.
2019. dec. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Az erőforrások korlátozottak. A kérdés, hogy ki dönti el, hogy ezek mekkora részét használjuk kutatásra. Elképzelhető, hogy minden erőforrást teljesen másra használnánk, és semmi nem jutna tudományos kutatásra. Vagy ha túl sokat engednénk át a fejlesztőknek, nem maradna mondjuk egészségügyre, stb. Szóval jól hangzik, hogy pl. a NASA-nak minden ingyen jusson, amire épp szükségük van, de vajon mennyi idő alatt élnék fel a javakat mások elől? Vagy mondjuk ha ugyanígy minden ingyen jutna a kínai űrügynökségnek is, akkor milyen irányt venne a "dinamikusabb" fejlődés?
2019. dec. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a pénz van, mint hátráltató tényező. Sőt, szerintem a világ vállalatoknál pont, hogy a pénz a legkisebb gond.

Attól ugyanúgy kellene jó szakembert találni, jó marketingest, jó mérnököt, jó ötletekkel rendelkező embereket, vállakozó kedvű embereket, valamint megszerezni a kellő engedélyeket, felszereléseket (amiket lehet még ki is kell hozzá találni).

Hidd el, hogy a fejlődés útjában kevésbé a pénz áll, hanem a többi lehetőség nem adott.

Amúgy meg ha nem pénzbe kerülne, akkor lenne más erőforrás, amit cserébe kérnének. Csak úgy nem dolgozik senki ingyen.

2019. dec. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Korlátozó tényező a pénz??? A pénz csak egy általános csere-eszköz. Hogyha te hálósipkákat gyártasz, és a hentesnek már van egy hálósipkája, másodjára is tudjál húst venni nála. Erőforrásból nincs elég. Például te sem mész el díjmentes gyakornoknak a NASA-hoz, hogy segítsd a kutatást a te saját hozzájárulásoddal, támogatásoddal.
2019. dec. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem összpontosíthatnánk a kérdésre?


Nyilván, ha nem lenne a pénz mint csereeszköz akkor ki kellene találni valami mást, de most nem szeretném ha a kérdés erről szólna, hiszen akkor kiírnék egy kérdést ezzel kapcsolatban.


Az erőforrások korlátossága? Nem tudom miért siránkozunk, amikor az annyira "féltett" és minden évben "végleg "elfogyó fosszilis tüzelőanyagot korlátozások nélkül élik fel, hogy működni tudjon minden háztartás 3 autója, és az összes ipari vállalkozás.


Szóval a kérdés kedvéért most hadd tekintsünk el az erőforrások "végességről" mert bár riogatnak folyamatosan, még nem volt példa ilyesmire, meg amúgy is a kutatási célokra felhasznált erőforrások mennyiségében meg sem közelítenék a mindennapi életben elhasznált erőforrások mennyiségét.

2019. dec. 25. 18:50
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Viszont a kérdésnek így nincs értelme, mivel a kutatás és a technológia jelentős részét az határozza meg, hogy a rendelkezésre álló erőforrások mit tesznek lehetővé.

Ha ez nem létezne, mint korlátozó tényező, akkor a mai technika nagy része sem létezne. Értsd, hogy egy alapjaiban teljesen más világban, ahol eleve teljesen másféle igények kielégítésére lenne szükség, senki nem tudja neked megjósolni, mi lenne. Ugyanis nem fejlettebb vagy kevésbé fejlett technológia lenne, hanem teljesen más.

2019. dec. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!