Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért jobb gumiszőnyegen...

Miért jobb gumiszőnyegen állni mint betonon?

Figyelt kérdés

Ugye hallani, hogy ilyen meg olyan álláskönnyítő szőnyeg.. Igazából én is tapasztaltam már, hogy jobb valami puhábbon állni, mint a kemény betonon de fizikalilag nem értem miért.


Statikailag ha nézem, akkor ugyanakkor erő ha mint a két esetben a talpamra, ami kiegyenlíti a testsúlyom, nem igaz?


Esetleg az lehet a magyarázat, ha egy kicsit mozog az ember (áthelyezi a súlypontjár egyik lábnról amásikra) , akkor ilyenkor ez kényelmesebb, és összeségében is emiatt kényelmesebb?


2019. aug. 16. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha két anyagot összenyomunk (itt például az egyik te vagy, és a tested súlya az erő), akkor azok az állaguknak megfelelően összenyomódnak. Ha egy beton a másik anyag, az nem nagyon nyomódik (hozzád képest), tehát kénytelen leszel te (A talpad). Ehhez képest a gumiszőnyeg ebből valamennyit átvesz, mert puhább a betonnál.
2019. aug. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ahogy #1 írja. A súlyeloszlás a talpad felületén nem egyenletes, ahol nagyobb, ott erősebb benyomódás egyenlíti ki. Ha csak a talpad, a cipőd talpa tud rugalmasan alkalmazkodni, kevésbé válik egyenletesebbé a talpterhelésed, mintha mindkét felület idomulna.


Meg gondolom az ide-oda járkálás közbeni rugalmasság is számít. Álló munkahelyekre nem csak azért szoktak farácsos állóhelyet csinálni, hogy a kosz, forgács, csúszós folyadék stb. ne maradjon a talpad alatt, hanem a rugalmasság miatt is.

2019. aug. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, úgy látom csak tovább kellet volna gondolni a statikától (mint általában:D)
2019. aug. 16. 15:37
 4/4 anonim ***** válasza:
A gumilepedőt könnyebb tisztítani baj esetén.. :P
2019. aug. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!