Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Fiúk! Akkor hogy is van ez?...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk! Akkor hogy is van ez? (lányok kezdeményezése)

Figyelt kérdés

Az az igazság hogy ez egy olyan téma amiről nagyon megoszlanak a vélemények és már én sem tudm mit gondoljak.

Szóval lányként nagyon sokszor olvastam/hallottam azt hogy a srácok szeretik ha egy láby kezdeményez. És itt most nem arról a vitapontról van szó hogy kinek "kell". Hanem hogy nagyon ellentmondásosak a tapasztalatok.

Ugyanakkor nagyon sokszor megkapom/hallom/látom hogy ha pl elmondom valakinek hogy én lányként már kezdeményeztem hogy "így jár az aki lány létére kezdeményez" ,magyarul nagyon negatívan ítélik ezt meg.

Most akkor tiszta vizet kéne önteni a pohárba hogy szimpatikus/bejön ha egy lány teszi meg az első lépést (értem ez alatt hogy odamegy beszélgetni vagy ráír tehát most nem az ilyen mosolygás és társaira gondolok hanem KONKRÉT kezdeményezésre) vagy inkább ne?

És az okokat is hogy miért igen és miért nem.

Illetve fiúként ti mennyire tartjátok "gáznak" a csajt aki mondjuk bepróbálkozik de ti visszautasítjátok?

Lehetőleg így a 17+-os korosztály válaszoljon!:)



2017. dec. 2. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor mondjuk úgy:

Aki akar magának kapcsolatot, próbálkozni akar, az kezdeményezzen. Ha az akinek kezdeményezett, ezért beszól, lenézi, akkor kapcsolatra sem érdemes azzal aki kezdeményezett neki.

Tehát ha kezdeményez akárki, azzal csak jól járhat.


Tegyük fel, én gáznak tartom ha egy csaj kezdeményez.

Másnap, lehet leszólít az utcán egy csaj, aki az életem szerelme lesz. Máris megváltozik a gondolkodásom arról, hogy ki kezdeményezzen.

Ezért nem számít ki mit gondol, mert pl. Egy lány, aki megszokta hogy körülugrálja mindenki és ő nem merné soha az egóját kockáztatni, az az mondogatja hogy csak a fiúk kezdeményezhetnek.


Azok a fiúk, akik meg leszólítottak már lányt, azt mondogatják hogy a fiúnak kell kezdeményezni, mert ha már ők magukat rákényszerítették erre, akkor másokat is fognak.


"szimpatikus/bejön ha egy lány teszi meg az első lépést"

Szóval: Szimpatikus -e, ha egy lány kifejezi a tetszését, és kinyilvánítja hogy lehetne köztünk valami? Igen.

Ha ez másokat zavar, annak gratulálok, akkor az elbújhat az ilyen ismerkedési szabálykönyvébe. A többiek meg örülhetnek, hogy az kezdeményez aki akar, és így tudnak ismerkedni.

2017. dec. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

"Az az igazság hogy ez egy olyan téma amiről nagyon megoszlanak a vélemények és már én sem tudm mit gondoljak. "

Itt a kérdésre a válasz. Megosztó a dolog és az is marad.


Nekem továbbra is taszító marad. A nőiesség nem ott kezdődik,hohy valaki nem fér a bugyikába, így keres valakit, aki majd kiveszi belőle. BOcsi, ez durván hangzik. Nekem nőies a visszafogotttság és a tartás. Fogadja egy srác közeledését, ha szimpatikus neki,de nehogy már ő udvaroljon.....

Abban már semmi tartás nicnsen, aki odamegy a sráchoz, hogy "Legyél már a pasim". Nyilván nem ezzel a szöveggel,de nem ez a lényege a dolognak? De.

NYugi lányok,senki nem fog szingli maradni. Vagy miről marad le valaki tiniként,ha nem megy oda pasizni??


Ez egy magánvélemény, úgy vélem, egyedül leszel vele.

Ne aggódj kérdező, a legtöbb kisfiúnak bejön, ha odamegy hozzá a lány, mert nem elég tökösek ahhoz,hogy odamenjenek ők egy lányhoz.

2017. dec. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Kettes, teljesen rosszul állsz hozzá a dolgokhoz, a te logikád alapján a fiú is csak bugyit rángatni megy oda, holott elméletileg a szerelem nem többről szól?! Nem ezért különböztetjük meg magunkat az állatoktól, mert a párunkat nem azért választjuk, mert csak legyen kivel koitálni?! Elméletileg de! Vagy csak én látom így aszexuálisként? Tényleg mindenki csak a koitusz miatt keres párt és nem azért, mert jó szeretni valakit, mert jó valaki által szeretve lenni, jó valakivel lenni? Ha meg így van, akkor a leány miért ne fejezhetné ki az érzelmeit és miért ne tegyen azért, hogy akit szeret, szeresse viszont? Erről ennyit. A te logikád, kettes, csak abban az esetben igaz, ha tévedek és tényleg csak a koitusz miatt keres párt az ember. De ha ez nem így van, akkor teljesen rossz szemszögből nézed a dolgokat. De belátom, hogy aszexuálisként tényleg nem értem azt a részt, ami mindenki másnak természetes, ettől függetlenül mindenkitől hallom, hogy a szerelem így szép, úgy szép, akkor gondolom, hogy annál több, mint ami az ágyban zajlik.


Szóval nekem az a véleményem, hogy aki akar valamit, annak kell kezdeményeznie. Egyébként az első válaszolónak tökéletesen igaza van!

2017. dec. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Annak kell kezdeményeznie, aki kapcsolatot akar, teljesen mindegy a neme az illetőnek, az efféle etikai szabályok csak visszafognak minket a célunk elérésében.
2017. dec. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

#3: Szó sincs szeretetről, meg szerelemről. Egy vadidegen lány odamegy egy vad idegen fiúhoz, se nem szereti, sem szerelmes belé. Épp ezért mi a faxról marad le? Semmiről.


A kezdeményezés férfias. Valljuk be, még mindig több a tökös srác, mint a puncis, akikhez odakell lépnie a lányoknak, mert ők felvállalják a tökös szerepet. A nem aszexuális barátaid nem mesélték,hogy egy nyuszi fiúra nem lehet férfiként tekinteni egy kapcsolatban?


A férfiakban ott a fajfenntartási ösztön, természetes,hogy mennek "vadászni". A lányokban nincs semmi ilyesmi, max. nem bírnak magukkal.

Látom, megragadtad ezt a bugyis dolgot, pedig nem a szexről volt szó, mint írtam, mindössze röviden és töömören így tudtam kifejezni.

2017. dec. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A kettes válaszolót megnézitek, nagyon kiforgatja a dolgokat saját maga számára.


Képzeljünk el egy szituációt.

Egy lányra egy fiú nem figyel, mert a fiú nem állandóan a csajokat nézi. A lány szeretne kapcsolatot, ezért megmutatja magát, és hogy szeretné, ha megismerhetnék egymást. Ez egy nagyon jó dolog, hisz ismerkedés, társas kapcsolatok jók.


A kettes válaszoló ezt úgy adta elő, hogy egy csajnak péniszhiánya van és mint az őrült kajtat a fiúk után, mert annyira el akarja már magát adni.


Ha egy olyan nő kezdeményez aki egy fogyatékos, és szexmániás p1csa, akkor igen, rohadt taszító ha ő kezdeményez.


"mert nem elég tökösek ahhoz,hogy odamenjenek ők egy lányhoz."

Attól hogy egy fiú nem szólít le egy lányt, nem jelenti azt hogy nem tökös. Azt is jelentheti, hogy nem akar tőle semmit.


"Vagy miről marad le valaki tiniként,ha nem megy oda pasizni?? "

Nem azért mennek pasizni, mert lemaradnak valamiről.

Hanem azért, hogy legyen valamijük. Legyen egy szerelmük, legyen tapasztalatuk a párkapcsolatban.


"aki odamegy a sráchoz, hogy "Legyél már a pasim"."

Ha r1bancot nézünk, akkor ez a lényege a dolognak.

Ha viszont normális lányt/nőt, akkor ez:

"Szeretnélek megismerni, hátha van bennünk közös, és hátha megértenénk egymást. Akkor lehetne egy boldog párkapcsolatunk, és boldoggá tehetnénk egymást. MERT AZ JÓ, EZÉRT ÉLÜNK."

2017. dec. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
nézzük reálisan a dolgokat: ha egy 10/10es, de minimum 8-9es csaj megy oda hozzájuk, (vagyis aki szerintük az, mert ez szubjektív..) akkor örülnek, ha a lány kezdeményez, egyébként nem. de ez fordítva is így van, a lányok is csak akkor örülnek, ha olyan srác kezdeményez, aki elsőre tetszik nekik. minden más álszent szöveg.
2017. dec. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13%
Abba köttök bele,amibe akartok,akkor sem fogok egy lányt pasizásra biztatni,mert gáz.
2017. dec. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8# nem gaz, csak nyilvan meg nem ment oda hozzad se Palvin Barbi, se Selena Gomez:D el tudom kepzelni, hogy oket is elhajtanad azzal a szoveggel, hogy "egy csaj ne nyomuljon mar, ez nagyon gaz"...valoszinu...:D
2017. dec. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A modernizációval párhuzamosan kezdenek kiegyenlítődni a női és férfi szerepek. Ugye régen az volt az elvárás, hogy a nők foglalkoztak az utód felnevelésével, a férfiak pedig dolgoztam, hogy megteremthessék az ehhez szükséges alapokat, többnyire fizikai munkával. A gépek manapság megkönnyítik az életünket, mivel nincs szükség olyan erőfelhasználásra, a nők is munkavállalók lettek, a férfiak pedig sokkal aktívabban részt vesznek az utódnevelésben, mint régen. Tehát kezdünk egyenrangúak lenni.

Állati ösztön, hogy a férfinek el kell bűvölni a nőt a "fitness"-ével, tehát fizikai, lelki rátermettségével, mivel sokkal több nő van a Földön, így a férfiak vetélketnek, hogy kié legyen a nőstény. Ezért is van az, hogy kialakult az elvárás, hogy a férfiak kezdeményeznek. A kiegyenlítődés során azonban ez is megváltozott. Főleg, hogy az ember azért különleges, mert van én-je és nem csak az ösztöneinek él, mint az állatok. Az affektív, érzelmi állapotok sokat dobnak a motivációnkon.

Szerintem meg sosem érdemes elszalasztani valakit, aki felkelti az érdeklődésedet. Meg kell adnod magadnak és neki is az eélyt, hogy egymásra találjatok, függetlenül attól, hogy te vagy a lány vagy a fiú. Egyáltalán nem gáz, ha egy lány kezdeményez. :D

Nyilván van egy olyan beütése, hogy mivel a lányokat körülugrálják, így csak azok kezdeményeznek, akiket nem, és nincs miből válogatni. Ezt még szokták mondani, de szerintem hülyeség. Volt barátnőm egy igazán szép lány és nálunk ő kezdeményezett. Sokan érdeklődtek iránta, de akkor inkább engem nézett ki magának. Az már más téma, hogy végül kiderült nem vagyunk egymásnak szánva. De megpróbáltuk.

2017. dec. 6. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!