Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mit tegyek, ha sokan nagyon...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha sokan nagyon felnőttesnek tartanak, de én úgy érzem, hogy sok szempontból még éretlen vagyok? Miért van ez?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok. Mondták a családtagjaim és a barátaim a születésnapomon, hogy egy év múlva már a jog szerint is felnőtt, nagykorú leszek. Sokan mondták azt is, hogy már most mennyire érett és felnőttes vagyok, mert nagyon jó a problémamegoldó készségem, széleskörű ismereteim vannak a világról, művelt vagyok, logikusan látom a dolgokat, tiszteletben tartok mindenkit, udvarias vagyok, mindenről van véleményem, amit fel is vállalok, de ettől függetlenül próbálok senkit sem megbántani, nyitni mások véleményére stb. A gond csak annyi, hogy el nem bírom képzelni azt, hogy felnőtt legyek... Most nem érzem magam felnőttnek (a legtöbb velem egykorúval ellenben), illetve azt sem érzem, hogy háromnegyed év múlt majd minden megváltozna és valami nagyon komoly felnőtt lennék... Sajnos nem tudom, hogy mit kéne csinálnom, ha lenne egy barátnőm. Nagyon szeretnék barátnőt, örülnék, ha végre szerelmes lehetnék és egy okos, kedves, szép, aranyos lány is szerelmes lenne belém... De sajnos nem érzem magam elég jónak ehhez. Nem akarom egy olyan lány szívét tönkre tenni a zöldfülűségem és a gyerekességem miatt, akit szeretek. Nem vagyok magammal megelégedve semmilyen téren, de a fenti dolog miatt elsősorban úgy érzem, hogy nem tudok kezdeményezni. Félek, hogy összetörném a szívét, hogy nem lennék neki eléggé férfi. Ha még a visszautasítástól, plusz a felsoroltaktól is félek, hogy lennék már elég érett egy kapcsolatra? Attól is félek, hogy nem lennék elég jó egy ilyen kishölgyhöz.


Nagyon éretlen vagyok...


De mégis gyötör a magány, meg a szerelemhiány. Még puszit sem kaptam egy lánytól sem az arcomra.


Miért lehet ez? Mit tegyek?


17/F



aug. 17. 04:45
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Hú, én nagyon megértelek. Szinte teljesen leírtál engem. Igaz én 19 vagyok, de még mindig nem érzem magam igazán felnőttnek. Van amiben igen, viszont azért énis tapasztalatlan, néha éretlen és gyerekes tudok lenni. Meg vannak rossz döntéseim. Én rájottem hogy nem attól leszek feknott hogy betöltetlen a 18ik életévemet. Ha akarsz beszélgetni írj nyugodtan. Barátkozásra nyitott vagyok. 19L
aug. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%

Ahogy #1 írja. Nem attól leszel felnőtt, mert betöltötted 18-at.

Ismerkedni pedig lehet, aztán ha jön egy olyan lány akit tényleg szeretsz akkor komolyabb dolgokon is el lehet gondolkodni. "Nem érdemel meg engem" duma neg fals. Nincs ilyen. Legyen önbizalmad!

aug. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos nem tudom, hogy mit kéne csinálnom, ha lenne egy barátnőm."

Az a jó hír, hogy nem is kell még tudnod, mert még nincs barátnő a láthatáron. :) Majd ha már olyan szempontból is felnőtt leszel, akkor meg fog érkezni! Addig csak szépen fejleszd magad tovább, mint eddig, minden téren, és járj nyitott szemmel, de semmiképpen se hajszold bele magad egy kapcsolatba csak azért, hogy legyen valaki, akit kitehetsz a kirakatba, aki azért kell, hogy elmondhasd, már neked is van barátnőd! Saját magaddal is, meg vele is nagyon kiszúrnál!

Figyeld meg magad körül, hogy kinek milyen a hozzáállása a párkapcsolatokhoz, és hogy ehhez képest ő maga milyen párkapcsolatban van és volt benne, és a párja hogyan áll(t) hozzá az egészhez, mert ezekből egy csomót lehet tanulni: azt is, hogy mit hogyan érdemes csinálni, meg azt is, hogy mit hogyan nem szabad.

Alakítsd ki a saját értékrendedet: gondold át, hogy mi az, ami neked mindenképpen nagyon fontos egy párkapcsolatban, mi az, ami abszolút kizáró tényező, és mi az, ami kb. tökmindegy. Ez mindenkinél más és más lehet, létezhet olyan szempont, ami másnál nagyon fontos kategória, nálad viszont tökmindegy, és fordítva is, de hogy jól tudd eldönteni, hogy nálad mi melyik kategória legyen, ahhoz elsősorban is saját magadat kell minél jobban megismerned, amire nagyon fontos elegendő időt szánni! Aztán majd ezekhez tartva magadat, válogass! Ha valakiről kiderül, hogy vállalhatatlan, mert nem illik a képbe az elveid alapján, akkor hagyd, és keresgélj tovább, semmiről se fogsz lemaradni.

aug. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!