Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Szerintetek ez normális?...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez normális? Esetleg csak kihasznál?

Figyelt kérdés

Van barátnőm már lassan 3 éve. Dolgok tanulás mellett.

Havi kb 80-100 ezret keresek. Ebből viszont alig tudok magara költeni valamit. Sajnos messze lakunk egymástól és csak az, hogy találkozzunk 10 ezerbe kerül.

Viszont nem is ez zavar. Először csak pár ezer forintot kért. Adtam neki nagy nehezen. Majd egyre többet akart. Mondtam neki, hogy ossza be amit adok. Azt válaszolta, hogy oké. De sosem osztja be. Kért laptopot tőlem, mert neki nem veszik meg. (Ahogy nekem sem.) Megkapta. Aztán kért egy telefont. Próbáltam egy olcsóbbra rábeszélni, de neki az kellett. Megkapta és most azt mondja milyen szar és hogy jobb lett volna a másik.

Tervezgettünk összeköltözni is, ami még ki is jönne. De bejött egy nagyobb kiadás, amit lehetetlen egyszerre fizetni.

Ha én szeretnék valamit venni magamnak, akkor azzal jön, hogy nem szeretem meg hogy minden más fontosabb nála.


Most nem tudom, hogy ez hogy van. Vele is maradnék meg nem is. Szerintetek mit tegyek?


22/F, 20/L

(Nyilván a fiú vagyok, ha nem esett volna le.)



2017. jan. 11. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem tényleg csak kihasznál. Ez a kapcsolat nem lesz hosszú életű, egyre többet fog kérni tőled. Imponál neki, hogy talált egy pasit, akinek van pénze és ezt a helyzetet ki akarja használni :/
2017. jan. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kihasználja, hogy költesz rá, ez bizonyos, de ez még nem azt jelenti, hogy nem vagy fontos neki.

Túl anyagias, előfordulhat, hogy egyszerűen sohasem vettek meg neki semmit a szülei, amire vágyna, mert nem engedhették meg maguknak, de amikor te az első dolgot fizetted neki, akkor vérszomjat kapott, nem tud annak az érzésnek ellenállni, hogy általad megszerezhet olyan

tárgyakat, amire eddig nem volt kerete, bizonyos helyzetekben így akár manipulációhoz is fordul.

A helyedben én először megpróbálnám ezt megbeszélni vele, elmondanám, hogy zavar, hogy fizetek neki folyton, és nem tetszik, hogy lényegében én dolgozom, de ő költi el a pénzt. Amennyiben továbbra is követelöző, nem érti meg, hogy nekem rossz, abban az esetben határozottan szakítanék, mert világos, hogy vagy csak érdekkapcsolat neki, vagy fontosabbra tartja a tárgyakat és a pénzt, mint a párját, így ez egy rossz müködő kapcsolat, amit nem kell és nem szabad erőltetni.

2017. jan. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is kihasznal, de lehet h szeret is...szoval sztem a nagyon draga dolgokra mondj nemet es mond el neki h te tenyleg szereted de nincs ennyi penzed...es ha o ezt nem kepes megerteni akkor nem valo hozzad:)
2017. jan. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Undoritó a viselkedése szerintem...egyáltalán milyen dolog az, hogy tőled kér laptopot meg stb....komolyan mondom ,ha tőlem valaki ilyent kérne , és ha csak a barátnőm lenne annyit tudnék neki mondani, hogy majd anyád vesz.


Viccen kívűl mondom, hogy mindenképp jobban jársz ha dobod..alapból miaz,hogy 10 ezret alapesetben el kell azért költeni, mert ő nem dolgozik??


Ha ő is dolgozna, és lenne valami alapja ezeknek a dolgoknak akkor azt mondom okés, de ez röhej. Főleg az, hogy észre sem veszi magát egyszóval k**a gáz ez a csaj. 24f

2017. jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Virágvagyok ***** válasza:
MENEKÜLJ! :D :D :D
2017. jan. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg csak kihasznál?

---

Szerinted?

2017. jan. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos kihasznál...ő dolgozik vagy tanul valamit? Ha szereted őt akkor mondd meg neki, hogy vegyen ebből vissza, a saját pénzét költse ilyen bőszen, vagy vegyék meg a szülei neki azt, amire téged kér. Azonban ha durcizik, és nem hajlandó megérteni amit mondasz, kérj szünetet vagy szakíts, ő csak hátráltat.
2017. jan. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Tanul. Szeretne dolgozni, csak sokat kell tanulnia. Néha dolgozik velem. (Olyan munkát végzek, ahol be tud segíteni ő is.)

2017. jan. 13. 11:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!