Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Hogy űzzem el ezt magamból?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy űzzem el ezt magamból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Volt már több kapcsolatom, és mindegyiknek az lett a vége, hogy másért elhagytak, vagy megcsaltak.

Jelenleg is van barátom, nagyon szeretem, és bízok benne, és tudom, hogy ez viszonzott, ennek ellenére gyakran feltámadnak bennem a gondolatok, hogy mi van, ha őt is el fogom veszíteni.

Távkapcsolat egyébként, és azokban az időkben van ez, mikor nem tudunk találkozni, amikor mellette vagyok, akkor semmi olyan gondolatom nincsen, hogy esetleg el akarna hagyni. Nem szoktam utána se kutakodni, se semmi, szóval tényleg nincsen a bizalommal probléma, egyszerűen csak annyira azt szoktam meg, hogy elhagynak.


Hogyan könnyíthetek ezen a dolgon, hogy ne rágódjak rajta mindig? Járt valaki hasonlóan?


18



aug. 8. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Ne távkapcsolatokat létesíts.
aug. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Hát nem feltétlenül a te hibád, attól is függ milyen típusú emberek voltak az exeid. Sokakban nincs tartás, éretlenek, nem akarnak megállapodni, fuckboy típusok akik ki akarják élni magukat. Szóval bonyolult kérdés de ne okold rögtön magad
aug. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Ha többször is megcsaltak és átvertek, akkor természetes, hogy vannak ilyen érzéseid, de nem tudhatod ez a kapcsolat, hogyan fog alakulni. Bizalom kell mindenhez, hogy jól működjön és ha kölcsönös a dolog happy end lesz. A kapcsolat elején a másik megismerése a legfontosabb, hogy eldöntsd méltó-e a bizalmadra. Az sem vezet jóra, ha az első pár randi után feltétlen bizalmat szavazol meg a másiknak, ennyi idő alatt nem lehet kiismerni a másikat. Ilyenkor fordulhat elő az a verzió, hogy az egyik fél már szerelmes és ezt a másik kihasználja. Például a fiúk ezt kihasználva megdöntik a rózsaszín ködben lévő lányt egy párszor, majd nem sokra rá lelépnek. Szakításnak nem mondanám az ilyet hiszen az ilyenek nem kapcsolatot keresnek, hanem szexet.


Sok fiatal túl gyorsan halad a kapcsolatában. Nincs azzal sem baj, ha valaki az első randin lefekszik a másikkal, csak ne lepődjön meg, ha pár alkalom után vége. Akinek fontos vagy az tud rád várni és nem sürgeti a dolgokat.


Egy komoly kapcsolat kiépítéséhez idő és türelem kell.

aug. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
A távkapcsolat mit jelent neked? Milyen sűrűn taliztok? Havonta egyszer, vagy hetente egyszer?
aug. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
átlagosan kb. hetente találkozunk
aug. 8. 19:44
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem tudod tudatosan elűzni. Ez idővel enyhülni fog, ha sokáig veled marad a barátod.
aug. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor azt kell magadban tudatosítanod hogy ezek külső körülmények és mások cselekedetei ami nem a téged reflektál. Megcsalt? Elhagyott? Akkor neked nincs is onnantól szükséged olyan személyre aki nem becsül annyira hogy nyiltan kommunikáljon veled megbeszélje a bajaitokat.

Becsülnöd kell neked is magadat annyira hogy tudd vannak mások akik akarnak akik tisztelnek akik figyelnek rám beszélnek velem és szeretnek. Miért érezzem magam rosszul azért mert valaki nem tesz bele annyi energiát a kapcsolatunkba hogy meg is mardjon? Miért sírjak gondolkodjak és marcangoljam magam egy ilyen személy miatt?

A bízalmi problémák nagyon gyakoriak. Félünk, hogy kihasználja a másik hogyan érzünk iránta és megbánt. Ez a sebeszhetőség hátulütője. De ennélkül a bizalom és nyiltság, sebezhetőség nélkül nem tudsz egézséges kapcsolatot létesíteni. Ezt kell tudatosítanod önmagadban. Hogy ember vagyok, érző lény és meg fognak bántani így vagy úgy. Azonban az én reakcióm tőlem függ. Ennyi.


Ez nem megy olyan könnyen és az emberben benne van ez a paranoia és a féltékenykedés. Főleg ha távkapcsolatban vagytok és nem tudod 0-24 mit csinál a párod. Ezért kell olyan felfogásodnak lenni hogy kit érdekel? Ha menni akar menni fog. Fájni fog? Igen. De ez ilyen. Ha már valaki megcsal, elhagy neked miért kellene többet az a személy? Nyilvánvaló hogy akkor nem olyan akinek megismerted.


Ez a gondolkodás nekem segített. :)

aug. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Meddig lesztek távkapcsolatban? Azért ez a helyzet csak akkor tartható fenn, ha van egy határidő arra, hogy meddig vagytok ebben a távkapcsolatban, különben előbb utóbb valaki félre fog menni.
aug. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
amikor elvégzem a sulit (utolsó évem lesz most) akkor már meg tudnánk oldani, hogy ne legyen távkapcsolat, mert abba a városba tervezek amúgy is egyetemre menni, ahol lakik
aug. 9. 14:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!