Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » 3 hónapja vagyok együtt a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 hónapja vagyok együtt a barátommal, és az anyukája elhívott nyaralni velük, de valószínüleg túl drága lesz. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Meghívtak nyaralni, anyukám és apukám is belement, viszont a pénzről nem beszéltünk még. Kiszámoltam, hogy a szállás az én részemre mennyi lenne, viszont anyukám ígyis mindent megtesz, hogy mindenem meglegyen, és lehet, hogy az az összeg túlságosan sok lenne. Még nem foglalták le a szállást, de ha azt az összeget kell kifizetni amennyi nekem kijött, nem biztos hogy el tudnék menni. Mit kéne csinálnom? Nagyon kellemetlenül érezném magam, ha mindent ők fizetnének, de ha azt az adott összeget kell kifizetnem, arra nem lennénk felkészülve. Nem tudom mit kéne csináljak, nagyon tanácstalan vagyok. Ha nem tudnánk kifizetni, hogy kéne vissza mondanom a nyaralást? Persze nagyon szívesen mennék, de így nem biztos hogy lehetséges lenne e. Szerintetek van "aranyközép út", úgy hogy nekünk se legyen kényelmetlen és nekik se?


/Nem ítélkező visszajelzéseket szeretnék kérni, hanem valami tanácsot, hogyha nem tudnánk kifizetni akkor hogy lehetne úgy lemondani, hogy ne legyen ez nekem kellemetlen. Sajnos ezekről nagyon nehezen tudok beszélni, így ezért szeretnék név nélkül segítséget kérni.☺️



jún. 25. 03:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ötössel tudok én is egyetérteni. Nálunk fordított a helyzet, mi hívtuk meg a barátomat kétszer is nyaralni velünk. Sosem kertünk tőle egy forintot sem, de ő mégis felajánlotta, hogy kifizeti a részét. Amit persze nem fogadtunk el. Szerintem ez így a tiszta ha rákérdezel.
jún. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%
Mondd azt, hogy szívesen mennél, de nem tudod kifizetni. Ha erre azt reagálják, hogy ők fizetik, akkor köszönd meg és menj el velük.
jún. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%
Szia! Ha ők hívtak el, akkor ők fizetik ki, ez így normális, ha elhívod a barátod nyaralni, akkor nyilván nem fizettetnéd ki vele
jún. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kérdezd meg a szülőktől, hogy így mennyi lenne,ha drága akkor mondd azt hogy a családod ezt nem bírja kifizetni vagy te később a diákmunkából.
jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

16évestől nem kér senki pénzt.

Ez egy gesztus. +/- 1 fő ne gondold túl, bárhova is visznek, nem dől be a költségvetésük

Alap hogy nem várunk gyerekektől térítést.

Így is szép hogy már dolgozol ennyi idősen.

jún. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát, a párkapcsolathoz az is hozzátartozik, hogy időnként meg kell beszélni kínos dolgokat.

Az egyenes, nyílt, őszinte kommunikáció nagyon sokat segít a megoldásban.

Jelen helyzetben kérdezz rá a pàrod anyukájára, hogy neked mennyi pénzzel kellene beszállni. Egy nyaralásnál a szállás csak egy a költségek közül. Van útiköltség, meg a helyszínen is kell enni, inni, esetleg belépőjegyet fizetni. Beszéljétek át, mi az amit tudsz magadnak fizetni és mi az, amit nem.

Akkor sem dől össze a világ, ha végül mégsem fér bele neked ez a nyaralás. Nincs ebben semmi ciki vagy bántó. Minden családnak más az anyagi helyzete.

Ha nagyon úgy érzed, hogy ezt nem tudod egyedül megoldani, akkor kérj segítséget anyukádtól. Azt is lehet, hogy a két család összeül és tisztázzátok a nyaralás kérdését.

ma 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!