Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Miért van ez, mit tennél a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ez, mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés
Barátommal 5 hónapja vagyunk együtt. (16/L, 18/F) Mostanában két "pólus" között lebegek vele kapcsolatban, az egyik, amikor sírhatnékom van, mivel úgy érzem, hogy nem szeret, ritkábban ír, és azt érzem, hogy kissé szenvedek az egész kapcsolatban, zavarnak a dolgai. Aztán ott a másik pólus, amikor meg aranyos velem, rájövök, hogy nem csak én lehetek az életében, teljesen normális a kapcsolatunk és hogy nem chatelünk 0-24-ben, és nyilván szeret, de tudom, hogy ő ezt a neveltetéséből adódóan nehezebben fejezi ki. Plusz most még gyászol is. És ez a két "pólus" váltakozik nálam, és nem tudok rájönni, hogy amikor a negatívban vagyok, akkor csak túlgondolom a dolgokat, vagy teljesen jogos. Én alapból nagyon érzelmesnek, érzékenynek tartom magam. Viszont arra jöttem rá, hogy mivel apám (nárc.személyiségzavar) itthagyott minket, és nem szeret engem, tudat alatt nekem nagyon nehéz elfogadni, hogy valaki (egy fiú/férfi) valóban szerethet. Szóval lehet, hogy emiatt van ez az egész? Mit tennél a helyemben? Esetleg valaki hasonló cipőben jár?

2021. febr. 19. 08:58
 1/3 terminator9000 ***** válasza:
100%
Pici szorongásod van emiatt, Barátoddal beszékd meg ezt szerintem hogy néha így érzel
2021. febr. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem lévővel. Ha bármi zavar szólj neki és beszéljétek meg
2021. febr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Végén megfogalmaztad magad, nagyon jól. A nárc apuka miatt:


- nincs apai mintád, nem tudod elhinni hogy szerethetnek -> erős önbizalomhiány és megfelelési kényszer


- túlérzékenység az általa okozott sérelmek miatt (minden apró rezdülésre ugrasz, mert folyamatosan megerősítésre van szükséged, hogy tényleg fontos vagy-e a másiknak; bezuhansz és pánikolsz, ha ezt nem kapod meg)


- erős szeretetéhség, másikba kapaszkodás, energiájának a leszívása


A srácról nem írtál többet, lehet a kapcsolat sem az igazi, amiben vagy. Lelki problémákkal küzdő személyek gyakran olyan társat vonzanak magukhoz, aki valamilyen módon kapcsolódik a gondjaikhoz, hatással van rá, káros köteléket létrehozva (pl. egy nárc terepe az alacsony önbizalommal rendelkezők, a konfliktuskerülők, a megerősítésre vágyók és menekülők, mert az elején elhiteti velük, hogy érnek valamit, amit maguktól sajnos nem tudnak megtenni).


Mit ajánlanék, hogy tegyél?


Beszélj először is az anyukáddal, rokonaiddal, bármilyen felnőttel akihez bizalommal tudsz fordulni, hogy ezt és ezt érzed az apukáddal kapcsolatban, ami kihat a hétköznapi életedre is. Őszintén mondd meg mi van benned, felkészítheted őket, hogy nagyon komoly témáról szeretnél beszélni. Nem vagy stabil érzelmileg, fáj ahogy viselkedett/viselkedik veled, nem tudsz ezzel megbírkózni.


Ezután jön a lényeg, hogy segítséget kérsz tőlük, miszerint szakemberhez szeretnél menni, ami kulcsfontosságú a múltad feldolgozásához. Anyukádnak is kellene, nem tudom ő hogy van ezzel. Egy olyan elem volt az életedben, amit fel kell dolgozni és folyamatosan foglalkozni vele - nemhogy nem múlik el csettintésre, de csak rosszabb lesz ha hagyva van vagy el van temetve.


Ezzel párhuzamosan átgondolnám rendesen a jelenlegi kapcsolatot, hogy tényleg az-e a srác, akinek gondolod. A negatív érzéseid mennyire valósak, hogy viselkedik veled, mennyire érzed magad biztonságban vele és mekkora bizalmad van iránta. Azt mondtad neki is most nehéz időszaka van egy gyászolás miatt, ezt is bele kell akkor kalkulálni.


Ha rendben érzed, bízol benne, akkor megbeszélni vele, hogy legyen veled türelmes, mert te is nagyon nehéz időszakban vagy és szeretnéd feldolgozni amik történtek veled és a családban, ehhez pedig idő kell. Olyannyira, hogy akár hosszú évekkel is számolhatsz; na most ez nem azt jelenti, hogy addig nem lehet kapcsolatod vagy vele meg kell szakítani bármit is, csak az elején lassítani kell egy kicsit, míg rendberakod magad, összeszeded a gondolataidat, az érzelmeidet helyrerakod és elindulsz a fejlődés útján.


Ha leszól, lehülyéz, beszól, próbál lebeszélni és megszabni mit csinálj, bűntudatot kelt, érzelmileg zsarol, vagy egyéb módon bánt, akkor lépj ki belőle.


A kulcs tehát a szakember, akivel végigmentek a gyerekkorodon, a családi történéseken, az emlékeiden, az érzelmeiden, a fájdalmaidon, és aki segít majd terelgetni mi miért történt és mennyire nem te voltál az oka. Jó úton haladsz, már felismerted miért vannak benned bizonyos érzések, de sok munka áll még előtted.


Ha anyukád nem egyezik bele a szakemberbe, keress olyan rokont, aki segítene. Ha nem tudsz senkihez fordulni, akkor az osztályfőnököddel vagy a suli igazgatójával beszélj. Hidd el hogy megfogják érteni miről van szó és támogatni fognak.


Kitartást!

2021. febr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!