Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Szerintetek helyes így élni?...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek helyes így élni? Ti is voltatok hasonló helyzetben? Kérlek írjatok🙏

Figyelt kérdés

Több mint valószínű depresszió vagy, valami mentális betegségben szenvedek.

Először is nincs sok önbizalmam, lehet hogy a külvilág máshogy látja.

Viszont a külsőmmel nincs semmi gond, sőt mi több elégedet vagyok vele,és szépnek is tartom magam, inkább a lelkem mélyén érzem azt hogy nem vagyok elég jó!

Folyton szorongok, félek mindentől.

Sokszor ha kilépek az utcára is félek, vagy ilyen alapvető dolgoktól:vásárlás, új embereket megismerni, találkozni a barátnőimmel vagy bárkivel,tömegközlekedésektől, vagy ha meg kell szólalnom közöségben, legyen az suli szinte mindentől szorongok.

De ennek úgy gondolom oka is van, folyton embereknek akarok megfelelni, nem érzem jól magam sokszor senkivel, úgy érzem nem vagyok olyan mind velem egyidős lányok, akik élik az életüket, buliznak, pasiznak, ilyen olyan csajos est, vagy bármi.

Én pedig elvagyok az én kis világomban, folyton itthon gubasztok, zenét hallgattok, meg fejlesztem magam.

És tudom azt hogy ezen én tudok váltóztatni, de annyira nehéz:(( már jönnek a negatív gondolatok, meg a félelem és mindent el ront.

Kérlek ne írjátok azt, hogy ne sajnáltassam magam meg ehez hasonlók, aki nincs benne nem tudja, hogy nap mind nap milyen nehéz. Olyan mind egy ördögi kör.

Viszont azt nem tudom hogy a gyerekkorom óta hat vissza ez a dolog, vagy mostanra alakul ki.

Sokszor ki tudom kapcsolni magam és jól érezni magam, és elengedni magam, de akkor valaki mindig elveszi a kedvem és lehúz, átlagban anyum, meg pár barátnő.

A fiúk is az osztályba rám vannak álva, folyton bennem keresik a hibát, meg megaláznak mikor jól tudom hogy tetszek nekik.

Sajnos nincsenek igaz barátaim, folyton kibeszélnek a háttam mögött, és párszor volt olyan is hogy a szememben olyan dolgokat mondtak ami nem volt tiszteletre méltó,kihasználnam csak nem tudom megvédeni magam.

Ha valami új cuccot veszek, akkor is számon kérnek, és úgy érzem mintha irigyek lennének.

Én nem vagyok olyan aki felvág a dolgaival, sőt inkább ha veszek is valami új cuccot vagy cípőt, nem mindig merem felvenni a suliba, mert akkor én vagyok a téma.

Párkapcsolatom sem volt még, de van egy srác aki nagyon tetszik, és én is neki... csak nem lépünk.

Szóval az emberek azok akik engem lehúznak,és elveszik az önbizalmam ezért is jobban érzem én saját magam egyedül.

Sokszor szerepet kell játszanom, és nem az lehettek aki valójába vagyok.

Én úgy gondolom tök rendes vagyok mindenkivel! Sokszor másokat helyezek előtérbe magam helyet, de viszonyzásul nem kapom, azt is néha.

Az gázol bele a lelki világomban aki akar, és ez ellen nem tudok tenni semmit.

Miért van ez velem, olyan kilátástalan az életem.

Bocsi hogy össze vissza írtam mindent, és a helyesírás hibákért.

Ti mit tennétek helyemben, voltatok hasonló helyzetben.

Minnél hamarabb akarok váltóztatni ezen, rendeltem ö fejlesztő könyveket is, remélem beválik:))

18/l



2021. jan. 9. 05:54
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
10-es vagyok megint... Nem szóltam volna hozzá, ha nem tudom pontosan, hogy milyen. Én tényleg elhiszem, hogy rossz, meg minden, de az önbizalomhiány az más. Objektíven nézve nem vagyok csúnya, sem buta, mégis annak tartottam magam, és néha még mindig így látom. Az önbizalomhiány arról szól, hogy nem hisz önmagában, a képességeiben, abban, hogy jó valamire. A kérdező önmagáról pozitívan nyilatkozott, az emberi kapcsolataival voltak/vannak problémái, ami nem az önbizalomhoz köthető.
2021. máj. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Sajnos egy tök tipikus helyzetben vagy, de ez egyben jó is, mert a tök tipikus helyzeteket sokan átélik (ezért is ismernek annyian magukra a leírásodból) és vannak már rá kipróbált megoldások.

A Te (és a többiek) problémájának a forrása a kisgyerekkorod és a családod. Ha nem is írnád, hogy a szüleidre nem számíthatsz, meg hogy a saját anyád húz le, pusztán a leírt érzéseidből ezt ki lehet következtetni nagyon egyszerűen.

Akinek csecsemőkortól az ovi végéig nem ad a család egy helyes önértékelési alapot, annak ez nem lesz meg és minden egyéb nyűg, akár iskolai szekálás, kisebbségi komplexus, szorongás, kötődési zavarok, bizalmatlanság, kicsinyhitűség és még sorolhatnám a végtelenségig - ENNEK az eredményei. Esetleg a Mérgező szülők c. könyvet elolvashatod alapozásnak, mert ha ezzel nem fogalkozol, akkor mentális problémákat is összeszedhetsz magadnak. Ha egy csecsemőre nem reagálnak a szükségletei szerint, hagyják sírni, nem etetik, ha éhes stb., már itt elkezdődik az, hogy zsigeri szinten ivódik a babába az, hogy ő nem fontos, mindenki más nála sokkal fontosabb, ez egy kiszámíthatatlan, fenyegető világ, hiszen a számunkra legfontosabb emberekre sem számíthatunk. Általában az ilyen érzelmileg elhanyagolt csecsemők családja kisgyerekkorban sem fordít rájuk figyelmet, magukkal vannak elfoglalva, sokszor azt hiszik, hogy bőven elég ha a gyerek kap enni meg van fedél a feje felett, mást ne akarjon. És ez nem anyagi kérdés, mert úgy is sárba lehet tiporni egy kisgyerek önértékelését, hogy kér egy filléres játékautót és helyette kap egy félmilliós távirányítósat, mert ennek is az az üzenete, hogy az ő igényeit nem lehet meghallani. Vagy ha a szülőnek is van valamilyen mentális becsípődése és ezért folyamatosan versenyezteti a gyerekét a szeretetéért, azaz csak akkor érezheti magát szeretve a gyerek, ha "letett valamit az asztalra". Ez is súlyosan traumatizáló.

Természetes, hogy így felnőve az ember van hogy a saját fiziológiás szükségleteit sem ismeri fel, így azoknak érvényt sem tud szerezni, mindenkit maga elé tol, állandóan megpróbál megfelelni a külvilágnak, hogy elfogadják. Pedig ez jöhetne meggyőződésből is, ha az embernek egészséges gyerekkora volt és magas érzelmi intelligenciájú, felnőtt gondolkodású felnőttek nevelték. Akkor ugyanis van egy annyira stabil önértékelési alap, amivel nem lehet kibillenteni, nem hat rá szekálás, sőt az emberek meg is érzik, hogy nem érdemes próbálkozni vele. Ismeri a saját értékeit és képes szembenézni a hiányosságaival is. Messziről meg lehet különböztetni az egészséges önértékelésű embert a hiányostól sajnos.

Derék, hogy ebben fejlődni akarsz, de erre nincs olyan önfejlesztő könyv, amivel a saját fülednél fogva majd kirántod magad a bajból. Az önfejlesztő könyvet is csak a saját szemeddel tudod olvasni, nincs tárgyilagos külső nézőpont benne. Pedig nagyon fontos, hogy valaki úgy terelgessen az önismereti úton, hogy nem engedi, hogy a saját gondolkodásod csapdájába újra és újra beleessél. Ezért szoktak az ilyen problémákkal pszichológushoz menni vagy bármilyen más vezetett önismereti terápiát kezdeni, pl. pszichodráma, családállítás stb. De mondom, a pszichoterápia egy nagyon kipróbált és abszolút működő eszköz ebben. Abszolút időben vagy ahhoz, hogy még a nagybetűs élet előtt eljuss arra a szintre, hogy a kezedbe kerüljön az életed irányítása. Sajnos amíg nem foglalkozol így önismerettel alaposabban, addig csak a szüleid által kijelölt kényszerpályán mozogsz, mint mindenki más is, aki hasonló helyzetben érzi magát.

2021. máj. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

#22

Lehet benne valami ràm még illik is valamennyire hogy a szulok rossz viszonya miatt tortenthetett, mert apa alig volt.


De baratomnak normalis szulei vannak (anyuka otthon, mondjuk apa sokszor dolgozott) õ (a 4. ) es a 6. viszont pont ilyen szorongos.

Lehet a sok testver miatt keves figyelmet kaptak? De az 5. gyerek nem Lett ilyen õ tarsasagi figura.


Es baratnom is ilyen szorongos pedig neki is szereto szulei vannak es csak egy huga

2021. máj. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Egy család belső érzelmi életébe nem lehet kívülről belelátni. Ilyen traumák még a legodafigyelőbb, legtudatosabb szülők mellett is megesnek, de ahol szülők közti konfliktus van, vagy valamilyen szenvedélybetegség vagy pszichés probléma a felmenőknél is, vagy sok stressz és még ezer dolog, akkor egyenesen garantált. Pl. ezelőtt 20-30 évvel még volt egy olyan elterjedt nézet a csecsemőgondozásban, hogy a babát nem szabad felvenni, ha sír, mert "elkapatják". Ennek semmilyen tudományos alapja nem volt, felnőtt emberek találták ki gyerekek megfigyeléséből kiindulva, figyelmen kívül hagyva, hogy a csecsemő egy ösztönlény és a világ legegyszerűbb programja fut benne. Szüksége van élelemre és testi érintésre. Ha valamelyiket nem kapja meg, az a világvégével egyenlő és végletesen traumatizálja. Ehhez képest újszülötteket kényszerítettek külön szobában aludni, hagyták hogy sírjon és amikor elhallgatott, akkor azt úgy könyvelték el, hogy megtanulta, hogy nem kaphat meg mindent. A csecsemő viszont nem tanítható még, egyáltalán nincs ott az agyi fejlettségi szint, hogy képes legyen következtetésekre. Ha a "gondozói" cserbenhagyják, akkor ott a remény hal meg, de végérvényesen és visszavonhatatlanul. És ezt a magatartást sokszor jól képzett szülők is magukévá tették.

Ahol sok gyerek van, ott még átláthatatlanabb a szituáció, erről van egy jó könyv, a Születési sor(s)rend, amiben egy pszichológus elemzi végig, hogy milyen minták jöhetnek létre attól függően, hogy ki hányadik gyerek, sőt, a szülei hányadikok voltak a saját családjukban anno és ez hogyan hat a személyiségükre, jellemzően milyen problémákkal fognak küzdeni és mi lesz az erősségük stb.

Szóval ezt egy-egy szóval nem lehet megmagyarázni, hogy kire hogyan hatott ugyanaz a család, mert ezt max. egy pszichoterapeuta tudná hosszú kutatómunkával kideríteni arról az egy emberről, hogy az ő szemén keresztül milyen volt a gyerekkora. Sokszor pont az okozza a nehézséget az ilyen problémákban, hogy a család megítélése kívülről "jó" és így a család egyrészt szégyenként éli meg, hogy egy-egy gyerek mégis terhekkel küzd és erről nem hajlandó tudomást venni. Másrészt meg a gyerek érzi magát bűnösnek azért, mert valami "nem stimmel vele" és próbálja azt rejtegetni, nem akarván pl. "fájdalmat okozni" a szüleinek. Sajnos mindenkinek nehéz szembesülni a saját képmutatásával, így a felnőtteknek is nehéz beismerniük, hogy a saját problémáikat terhelik tudat alatt a gyerekeikre és minél kevésbé óhajtanak azokkal szembenézni, a gyereküknek annál nehezebb. Akár fizikai megbetegedésekbe is hajszolhatja ez a stressz a gyereket.

Több gyereknél van olyan szitu is, hogy a szülőktől érkező - nyílt vagy tagadott - stressz levezetésére a gyerekek bántalmazzák egymást akár fizikailag, akár verbálisan, aminek sokszor egyáltalán nem tanúja a szülő vagy ha az is, egy stresszes szülőtől nem várható a legbölcsebb ügyintézés.

2021. máj. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!