Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » A barátom képtelen megváltozni...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom képtelen megváltozni,de nagyon szeretem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A barátommal több mint egy éve ismerjük egymást és most vagyunk 10 hónaposak. Az első pár hónapban nagyon jó volt minden, azonban kb fél éve kijött belőle az "agresszív" énje. Egyszer meg is ütött, igaz, nem fájt és utána bocsánatot kért de mindig ott van a szívemben . Nagyon hülye dolgokon tudja felhúzni magát, és akkor rendszeresen káromkodik és olyanokat mond, hogy krva vagyok meg ilyenek. Többször kertem, hogy hagyja abba, nekem ez nagyon fáj, meg is ígéri mindig de nem változik semmi. Legutóbb úgy osszevesztunk, hogy tőlünk hazament és egy hétig nem láttuk egymást, aztán visszajött bocsánatot kérni ajándékokkal, sírva, erre itt vagyunk 4 nappal utána és ugyanaz történik. Nagyon fáj, amiket mond nekem, de mégis szeretem mert van egy csodás oldala is. Nem tudom, mit tegyek,tanacstalan vagyok. Nem bírnám elengedni, de ez a helyzet így tarthatatlan.
2020. jún. 25. 12:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Menekülj azonnal
2020. jún. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzatennek, hogy minden veszekedés után elmondja, hogy én nem tehetek semmiről és áldott jó lélek vagyok, csak rajtam csattan a sok baja. Problémás a családja, sok baj van otthon.
2020. jún. 25. 12:51
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Én is azt mondom, hogy menekülj. Aki képtelen uralkodni önmagán, olyan emberrel biztosan nem töltenék együtt egy napot sem. Keserítse meg más életét, bántson másokat, te pedig keressél egy normálisabb fickót. Fiatal vagy még, bőven van időd és lehetőséged.

Komolyan mondom, hogy hagyd ott.

2020. jún. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Próbálhatod rávenni, hogy gondolkodjon el magán. Én is hasonló típus voltam. Még kicsit néha ilyen vagyok, de csak indokolt esetben. Kivéve hogy nem ütök meg senkit.

A lényeg a perspektíva, vág, is a látás mód. Hogy miért nem tudja ésszel kezelni a helyzeteket, mi a baja. Elárulom hogy nem te. Elsőre valószínűleg önértékelés, önbizalom és önszeretet hiány. Ha ezt nem akarja, vagy nem képes rá hog, dolgozzon magán akkor el kellene hagyod.

mert ha szeret, miattad egészségesebbé akarhat vállni.

Ha nem, akkor előbb utóbb lelki beteg leszel te is miatta.

2020. jún. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Ha igazán szeretne, nem bántana téged, nem ütne-verne, ezek csak kifogások, hogy nem a te hibád (mármint oké, tényleg nem a tiéd, de miért rajtad vezeti le?). Hagyd ott, ettől csak rosszabb lesz, gondolj arra.
2020. jún. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
98%
Szerintem is hagyd el, mert az elmondottak alapján tényleg egy vad ember lehet. Tudom, hogy milyen érzés mikor elválunk a szerelmünktõl, de akkor is túl kell lépni, ha elhagyod. Én ezt javaslom, a döntés a tied.
2020. jún. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%

Most megüt, később megrugdos, utána előveszi a baltát is?

Menekülj a kapcsolatból, ő meg sírdogáljon bűnbánóan a pszichológusánál.

2020. jún. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos jobb, ha tudod, hogy sosem fog megváltozni, és ha egyszer megütött, akkor máskor is meg fog. Csak az a baj, hogy mivel szereted, ezt úgyis hiába mondjuk, mert nem fogod otthagyni :(

Pedig nem kellemes évtizedekig nézni, ahogy az ismerősünk, családtagunk egy szar kapcsolatban él és nem lép ki belőle. De vannak emberek, akik a szenvedést élvezik.

2020. jún. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Lena7 ***** válasza:
100%

Ha már 1x megütött ,akkor mi rá a garancia ,hogy többszőr nemfog ?🤔


Erőszakos emberrel nem jó együtt lenni ,mi lesz akkor ,ha 1x erősebben fog megütni téged ? Akkor is azt fogod mondani ,hogy de én akkor is szeretem ?


Persze ez a te döntésed. Ha együtt akarsz vele maradni ,akkor maradj. Viszont benne van a pakliban ,hogy 1x erősebben fog téged megütni ,és az (sajos) a te hibád lesz.

2020. jún. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy gondolom gyenge vagy ott hagyni, ha elviselted, hogy megütött. Csak halogatod majd, pedig már régen ott kellett volna hagyni. Emiatt persze úgy vagy vele, hogy adsz még neki egy kis időt, meg majd holnap, majd jövő héten. Ma kellene otthagynod.
2020. jún. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!