Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Törvényszerű hogy ebben az életkorban az embernek párkapcsolati igénye kell legyen?
Nem feltétlenül törvényszerű, hogy mindenki vágyjon párkapcsolatra, családra, vagy ha komolyabb kötődésre nem is, de szexre igen. Viszont mivel ez elég általános jellemzője a legtöbb embernek, akire kevésbé jellemző, az egyrészt szokatlan és érdemes lehet legalább az okait megismerni. Másrészt mivel kilóg a sorból és ez másoknak feltűnhet, máshogyan viszonyulhatnak hozzá. Neked magadnak is nehezebb lehet az alap helyzetet is feldolgozni, kezelni, kommunikálni mások felé, meg a társadalmi reakciókat is nehezebb lehet kezelni. Ezért mindenképp érdemes lehet a kiváltó okokat is megismerni, meg a társadalom felé kommunikálásának módjait is alaposabban megvizsgálni.
A szerelem, szexuális vonzalom, párkapcsolat és egyéb kapcsolódó témakörök igen bonyolult biokémiai, hormonális, szocializációs, pszichológiai és társadalmi folyamatok, interakciók közepette alakulnak. Minden embert egy rakás féle hatás ér a környezetében, amikre mindenki máshogyan reagál. Az, hogy mostanáig milyen párkapcsolati mintákat láttál, ezekhez milyen viszonyaid alakulnak ki, milyen neveltetésben volt részed mind nagyon komoly hatással van arra, hogyan vélekedsz, mennyire érdeklődsz valami iránt.
Bármennyire szeretnéd is, valószínűleg nem egy fél perces önvizsgálat eredménye lesz, hogy valaki benyög itt valamit, mint a hormonokat, te meg rávágod, hogy ezért meg azért biztosan nem. Hormonokból is több féle van, a hatásaik is nagyon összetettek. Attól, hogy tudsz izomzatot építeni még simán lehetnek egyéb területek, ahova kihatva hormonális problémák miatt működik a szervezeted máshogyan.
Mivel feltetted ezt a kérdést, nyilván valamilyen mértékben foglalkoztat, hogy választ kapj rá. A válasz viszont sok mindentől függhet és elég valószínű, hogy nem az itt kommentelőktől fogod megkapni és nem is az ő felvetéseik csípőből hárítása, negligálása fogja, majd a valós miértek hanyagolása fogja megadni a választ.
Érdemes lehet egyrészt pszichológussal beszélgetned róla, aki képes lehet segíteni megtalálni, ha vannak pszichológiai okai is, illetve segíthet ezek kezelésében, a saját viszonyod rendezésében ezekkel a dolgokkal. Nem azt mondom, hogy bármi gond van veled, de mivel nem tudod, hogy ez a dolog miért és hogyan alakult (vagy épp nem alakult) ki, ezért azt sem tudod, milyen tudattalan folyamatok vannak a hátterében, amik egy csomó minden másra is kihatással lehetnek. Másrészt, ha ez a kérdés előkerül a mindennapjaidban, családi és egyéb kapcsolataidban, azt is sokkal könnyebbé teheti kezelni, rendezni, ha egy pszichológussal alaposan körüljárjátok és feldolgozzátok.
Meg azért azt a hormon vizsgálatot is érdemes lehet megnézni, mert ha esetleg valamilyen szervi elváltozás, alulműködés, rendellenesség okozza, akkor nem biztos, hogy ez a legnagyobb gond, amit okozhat. Önmagában ez nem biztos, hogy probléma, egyáltalán nem biztos, hogy kell rajta változtatni (főleg, ha te jól érzed így magad), de amiatt mindenképp érdemes megvizsgáltatnod magad, hogy valami más esetleges, komolyabb gondra még időben időben fény derüljön, mielőtt már visszafordíthatatlanná válik. Nem akarok rád ijeszteni, de abból, hogy megvizsgáltatod magad és kiderül, hogy minden rendben van, az ég világon semmi problémád nem lehet. Ha viszont nem is vizsgálnak meg, akkor sosem fog kiderülni, hogyha esetleg van valami probléma, aminek ez akár tünete, vagy mellékhatása is lehet.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!