Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ki szereti a Queen-t?

Ki szereti a Queen-t?

Figyelt kérdés

De úgy igazán, tehát ismeri A-tól Z-ig, oda-vissza a munkásságukat, és nem pislog, ha valaki a ,,Flick of the Wrist"-et vagy a ,,Mustapha"-t említi tőlük. :D


22/F


2017. dec. 23. 19:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen :)

Igazad van, hogy még egy ilyen együttes nem lesz.

Én bár szinte csak rap zenét hallgatok a Queen a kivételem, sokszor velük kelek, velük fekszem :)

2017. dec. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

A Queen-en nőttem fel (a szüleimnek is ők a kedvenceik), 8 évesen ott voltam a Népstadionban a koncertjükön, az összes studióalbumuk megvan, kivétel nélkül, és nem telik el úgy nap, hogy legalább 1 számot meg ne hallgatnék tőlük (de előfordul, hogy akár 2 albumot is, egymás után)...

Így aztán nem csoda, hogy rengeteg kiváló számot fedeztem fel tőlük, melyek nem igazán közismertek (Bijou; Dreamer's Ball; Flick of the Wrist; Get Down Make Love; If You Can't Beat Them; In Only Seven Days; Life is Real; Machines; More of That Jazz; Play the Game; Ride The Wild Wind; Rock It (Prime Jive); Tenement Funster; The Fairy Feller’s Master-Stroke; The Millionaire Waltz; The Prophets'Song; stb.)...

Viszont akarnak olyan slágerek, melyek ugyan népszerűek, de én ki nem állhatom őket: We Will Rock You; It's a Hard Life; Who Wants to Live Forever; Friends Will Be Friends; Another One Bites the Dust; és legfőképp a Somebody to Love... :)

2017. dec. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
70es évek és progresszív rajongó vagyok, szóval a kedvenceim közt és a lemezgyűjteményemben a legnyilvánvalóbban jelentős helyet kap a Queen ;)
2017. dec. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%

Imádom őket bár nem tudok róluk mindent.

Viszont szetintem jó az hogy még mindig zenélnek,így a fiatalabb generáció is megismeri ezeket a dalokat. :)

És Adam jól adja elő a dalokat, nem utánozza Freddie-t, és nem is akarja.

2017. dec. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%

Imádom a Queent, már 22 ève; 12 èves korom óta .

Anno dalszövegeket fordítottam magyarra tőlük csak úgy, szórakozásból . Spread your wingsnek a szövege megy (angolul) majdnem fejből, annyira belopta magát a szívembe a dal. :)

Gyűjtöttem róluk egy csomó kèpet innen-onnan, vannak tőlük könyveim, antikváriumi is, CD-k, kazetták, bakelit lemezeim . Videó kazettám :D, DVD-m.

Emlèkszem, àltalános iskolában a számítástechnika tanár nagy Queen és volt szintèn; kölcsön is adott nekem egy videókazettát, mèg akkoriban. :)

A felsoroltakból egyedül a Flick the wrist ez nem hallottam mèg tőlük .

De utánanèztem, a Sheer Heart Attack albumon volt rajta . :)

A Mother love ot minden nap meg tudnám hallgatni ; az anyám hiányossàgait felèm minden meghallgatásnál egyre jobban betölti .

Amit nem szeretek annyira tőlük, mert azt könnyebb felsorolni, az a Another one bites the dust, a Rádió Gaga meg a We Will rock you, talán ennyi . :)

Queen 1-es albumukon úgy vèlem,

2018. ápr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Radio gaga bocs csak magyarosít a telefonom :D
2018. ápr. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Ide sorolom mèg a Drowse-t is.

Furcsa számnak tartom a Teo Torriate - t.

Szerintem a Queen1- a Sheer Heart Attackig bontogatták a szárnyaikat, próbàlgatták magukat.

Bár ekkor is alkottak kiemelkedőt, mint : Keep Yourself Alive, Steven Seas of Rhy, Liar, The March of The Black Queen, na nem is beszèlve a Killer Queen ről, meg a Lap of The Gods ról. <3

Mondjuk a Now I'm here t nem èrtettem.

Egyetlen albumuk van, amit nem ismerek, vègigpörgetve a diszkográfiájukat, az pedig a Flash Gordon ...

Mindenre meg van a daluk, minden egyes tèmára .

Van rengeteg szívbemarkoló számuk, mint az Is this The word created ? ; a Love of my life ; a Save me, stb.

Nemegyszer sírtam el magamat rajtuk .

Az Is this The ... Dalszövegènek jelentèse amúgy is szívbemarkoló . 😟

Nagyon helyes, hogy Lambert nem akar Freddie nyomába èrni, mèg csak eszèbe se jusson

Vègülis tökmindegy, mert elbohóckodik mèg Brian meg Taylor mellette, vègülis szeretik a zenèt, ahogyan gondolom a közönséget meg a pènzt is.

Deacon nagyon korrekt, mondjuk gondoltam, hogy ő az, hogy kiszállt.

Így Freddie pártján áll, megmutatta.

Mondhatjàk az emberek, hogy voltak "Queen" koncerten Lamberttel meg a Poul Rodgerssel, az már Freddie nèlkül nem ugyanaz; csak színèskedès .

Lehet, hogy odafentről tátott szájjal nèzi, hogy mit csinálnak ezek idelent ...

Kicsit dühítő engem a dolog.

A Queen elejèn, a 70-es èvekben nèzett ki számomra a legjobban : hosszú haj, számára jó szerkók, sose volt egy (túl)súlyos egyèn .

Számomra ő egy szimbólum.

Tele volt energiàval, dinamikusan mozgott a színpadon, Igazi Showman .

Akinek olyan hangja volt, hogy a mai napig felhangosítok mindent, ha ő ènekel ("Ereszd ki a hangod baby, ereszd ki...") vagy zongorázik .

Ès jó volt a humorèrzèke, amit szintèn nem sok emberről lehet elmondani .

Sorozatot is írtam róla anno egy suliújságnak .


A Freddie Mercury vezette Queen Örök !!! :) <3

2018. ápr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi bajuk az embereknek a Queen + Adam Lambert projektel. Freddiet nyilván lehetetlen helyettesíteni, és a régi Queent sem lehet újra életre kelteni, de senki nem is tervezte ezt. Nem kell mérgesnek lenni azért, mert két zenész addig zenél, ameddig talpra bír állni, és pénzt keres a munkájáért. Nyilvánvalóan, aki erre tette fel az életét (például az asztrofizikusság helyett), az nem fogja csak úgy abbahagyni, főleg, ha szereti is. Ez nem Freddie, vagy a Queen meggyalázása. Hanem egy emlék újra és újra felidézése, vagy megünneplése. Szerintem Freddienek az égvilágon semmi baja nem lenne, ha látná, mégis miért kéne dühítenie, hogy egy másik énekes is énekli a dalait? Valószínűleg inkább örülne, hogy a dalok születése, és az ő halála után ennyi idővel is ekkora ovációnak örvend a jelenség.

Plusz még Adam tehetségébe sem lehet belekötni, mert egy színvonalas előadó, a mai repertoárból jobbat nem is választhattak volna.

2018. ápr. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
24%
Ki ne szeretné a queent?
2018. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
66%

#20

Én pl. nem szeretem

2022. febr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!