Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért fikázzák és minősítík...

~baby~ kérdése:

Miért fikázzák és minősítík le a One Directiont, olyanok akik nem szeretik?

Figyelt kérdés
Sosem tudtam megérteni, szóval aki tett már ilyet kíváncsi lennék hogy tud-e normális választ adni.

2016. nov. 4. 15:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%
Mert mind egykutya, az összes sz@r, ami manapság kijön. Elősször amikor hallottam valahol, azt hittem, hogy valami új lánybanda aztán kiderült, hogy mégsem. De engem nem igazán érdekel, nem az én stílusom, a kis lánykák meg szeretik, mert olyan cukcsi meg anyámkínja...inkább azt mondanám, hogy az embereknek nem is magával a zenével van gondjuk, hanem az irgalmatlanul idegesítő rajongóikkal. Csak annyit legyen pofád mondani, hogy neked nem jön be vagy nem tartod jóképűnek őket és mindjárt a nyakadnak ugrik egy tucat fangirl...Ennyi. Én távolról kerülöm az ilyen embereket.
2016. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem csak itt magyarorszagon fikazzak oket.. Es hogy miert? kitudja, a magyarok meg egymast is fikazzak...

Amugy semmi okuk nem lenne erre, ok egy fiu banda akinek nem tetszik ne halgassa, es nem vagyok a rajongojuk(meg mielott valaki egy fanatikusnak nez) de semmi bajom nincs veluk.

Ilyen ez mindenkinek mar mindennel baja van, eleg elcseszett az emberiseg...

2016. nov. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%
Mert egy mocsok. A rajongó kislányok is csak a cukifiúk miatt szeretik. Ha kövér, pattanásos, szőrős felnőttek énekelnék a dalaikat (a hangjuk is ugyanaz lenne), akkor rajongóik sem lennének.
2016. nov. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%
Ha metalzenet jatszananak a 1d-s sracok akkor meg nekik nem lennenk rajongoik.
2016. nov. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Eleve a kérdésfeltevés is badarság.

Nyilván olyan nem fogja fikázni és leminősíteni aki szereti... :S

2016. nov. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor válaszolok normálisan. Mert ellenszenves az amit képvisel.


Ezt úgy értem, hogy:


A mai világban, ahol szinte minden üzlet, az 1D-t, Justin Biebert, Ariana Grandét meg az összes többi kulturális mélységet zenei cégek és marketing szakemberek tulajdonképpen legyártják. Ez a gyártási folyamat persze nem újkeletű (elég csak a 90-es évek lánybandáira gondolni,(bár te akkor még sanszosan nem éltél vagy icurka-picurka voltál), csak míg mondjuk 20 éve azért kellett valami halovány tehetség is ahhoz, hogy ezek a termékek befussanak, ma már az számít menőnek ha tehetségtelen vagy.


És most te meg az összes többi rajongókislány jöhet azzal a dumával, hogy az 1D-ben Géza tud gitározni, meg Pisti tud zongorázni, meg Józsit komoly lelki traumák érték és azért énekli a tucat szerelmes számait. stb, de attól még ez egy kulturális tömeghulladék. Olyan mint a gyorskaja (az angolban van rá egy találó kifejezés: junk food), tudod hogy sz*r, de megeszed, mert egy kommersz sz*r.


A te korosztályod (12-18 éves lányok) a legjobban befolyásolható. AZ 1D-t, meg az azt összerakó és mögöttük álló zenei producereket te, mint rajongó egyáltalán érdekled. Őket a szüleid érdeklik. Legfőképpen pedig a szüleid pénztárcája.


Például az összes zenei "tehetségkutató" erről szól. Le kell gyártani azokat a hírességeket, akikért (persze némi megdizájnolás után persze) majd a kislányok rajongani fognak és pénz költésére veszik rá a szüleiket. Az újságok írnak róluk, reklámoznak velük, stb. Ebből él a bulvármédia.


Nézd csak meg jobban az 1D-t. Kikből áll? Olyanokból, akiket tulajdonképpen beidomítottak bizonyos szerepek eljátszására. Van a tetovált macsó, van a szende ájtatosarcú, tekintetében világfájdalommal, van a sármos, ugyanakkor megkaphatatlanság álarcát magára öltő, a visszahúzódó aranyosképú sovány, meg a divatos hipszter. És egyének függvényében ezeknek a bandáknak a tagjaiban ezeket a szerepeket változtatják.


A Busted például ilyen volt. Vagy a Spice Girls (nem véletlen hogy ezek mind brit földről kerültek elő, ezt a fegyvert ott fejlesztették ki, bár mostanság Skandinávia is bejelentkezett egy új csapásmérő fegyverrel, amit Zara Larssonnak neveznek.), de ilyen manapság a Saturdays is (azzal a különbséggel, hogy ott már ketten tudnak énekelni). De míg pl a Spice Girs fel tudott mutatni olyan számokat, amik legendássá váltak és boldog-boldogtalan ismeri őket, az 1D és társai ilyenre sose lesznek képesek. Mert minél nagyobb a médiafelhajtás körülöttük, annál kevesebb befektetett energiával tudnak belőletek megélni. Így aztán, amikor vége lesz ennek, mennek a süllyesztőbe.


Nem véletlen, hogy az úgynevezett könnyűzenét lehet a legjobban eladni. Mert az a legigénytelenebb tömegtermék. Gitározni én is tudok, de tudom magamról, hogy nem vagyok benne tehetséges, így nem is próbálom magam eladni tehetséges gitárosnak. Ha olyan lennék mondjuk, mint Herman Li (aki persze neked nem mond semmit), akkor lehet verném én is magam. De amúgy.


Az 1D-nek egyetlen célja van. Minél gyorsabban minél több pénzt termelni, egészen addig, amíg meg nem unják. Mert meg fogják unni. Ezek a bandák nem tudnak tartósan fennmaradni. Azért mert két év múlva összekukáznak még helyesebb fiúkat, akiket még jobban miszterizálnak, aztán már azokat fogják szeretni. A K-pop a legjobb látlelete ennek. Az az az Istenigazi bivalyb*szós sztárgyár, ahol aztán tényleg semmi sem drága. Európában egy fokkal finomabban csinálják ezt, de az elv hasonló.


A zenei guruk által gyártott bandának a legjobb példája a Pussycat Dolls. Ott csak Nicole Scherzinger tudott énekelni, meg még talán a Kaja Jones. A többi csak biodíszlet volt. És a banda abban a pillanatban szétesett, ahogy az egyetlen tehetséges ember (Scherzinger, aki írta a számokat, ráadásul egyedül is énekelte fel őket) úgy gondolta miért osztozzon a gázsin ha ő melózik egyedül. És hopp, volt nincs.


Az 1D-t én nem nem szeretem. Engem nem érdekel, ahogy az 5SOS nevű trágyadomb meg hasonszőrű társai sem, csak azért a tinikislányokkal ellentétben nagyjából látom, hogy ez miről szól.

2016. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%
#6, hatalmas elismerésem. Tényleg. Öröm volt olvasni!
2016. nov. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
13%
Még káromkodás nélkül se tudnak válaszolni nem még hogy értékelni azt a munkát és időt amit a mi boldogságunkért tettek a zenéjükkel. Ha nem tetszik - nem tetszhet mindenkinek minden - nem tetszik de könyörgöm legalább ne fikázd le őket. Ha pedig azt hiszed tudsz róluk annyit mint egy fan, egy directioner akkor honnan a búbánatból vagy képes azok után utálni őket. Ez szerintem már nem is ellenük irányuló vita hanem csak élvezitek hogy ők nincsenek itt és bármit mondhattok róluk és csak azért írtok róluk ilyeneket hogy "legyen kit utálni". Ha rólatok mondanának hasonló dolgokat jól esne? Ugye hogy nem. De őket nem érdeklik az utálók mert ott van nekik a 4.000.000 directioner akik imádják őket. Szóval szerintem kedves kérdező erre sosem kapunk nyílt beismerő választ :( és le is minősíthettek akár itt az oldalon - tudjátok melyik az a piros gomb igen - nem fog érdekelni.
2016. nov. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%
Szegény #6-os a falnak beszélt? Annyira érthetően megfogalmazta mi a szitu. Mindegy, majd ha kicsit nagyobbak lesztek, talan megértitek.
2016. nov. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
De alapjáraton hülye a kérdés. Ha valaki nem szeret egy zenekart miért ne fikázhatná?
2016. nov. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!