Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nézik le az emberek a...

Miért nézik le az emberek a "tuc tuc" zenét?

Figyelt kérdés
Rengeteg ember elítéli az elektronikus zenét anélkül, hogy bármit tudnának erről a kultúráról. Ez különösen jellemző a magyarokra valamiért. Egyből ledrogosozzák azokat, akik "diszkózenét" hallgatnak, pedig vannak kifejezetten dallamos és zeneiességet igénylő alstílusai. Miért nem tudunk egy kicsit nyitottabbak lenni számunkra ismeretlen kultúrákra? Nem kötelező szeretni, de engem kifejezetten zavarnak az előítéletek és a közömbösség.

2016. jan. 8. 18:44
1 2 3
 21/29 BiTOPro97 válasza:
jó elektronikus zene gyártok harmada-fele komoly zenei képzés után kezdett ebbe bele. Volt aki komoly és népes zenekar híján.
2016. szept. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
92%

Az tisztázzuk, hogy az elektronikus zene nem egyenlő a "tuc tuc"-cal. Előbbivel semmi baj nincs, nekem például a kedvenc együttesem a Depeche Mode, az egyik legkreatívabb banda a világon.

A probléma a Tiesto, Avicii meg Guetta féle igénytelen "tuc tuc"-cal van. Persze nyilván nem csak annyi a szerepük az egészben, hogy megnyomnak néhány gombot, de azért nem is nevezhetőek zenésznek.

Én személy szerint senkit sem "drogosozok le" emiatt.

2016. okt. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

#22

Tiesto az külön téma, jó számok futnak a neve alatt, de az tényleg igaz hogy semmit nem tesz hozzá a számhoz, csak a nevét adja

2016. okt. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

ennek mi lehet a címe?

[link]

2016. okt. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Kövesdi Vilmos válasza:

Egyik jazz zenész ismerősöm hasonlatát hoznám el nektek:

"A zene olyan, mint a gasztronómia. Ha sietsz és le vagy égve, elmehetsz a mekibe sajtburgelt venni. Ha ráérsz és rá tudsz szánni, akkor elmehetsz egy csárdába pacalpörköltet venni. Lencsefőzelék és lencsefőzelék közt is van különbség. Ha minőségien van elkészítve, akkor nem az az érzésed, mint a menzán, hogy kell még 3 tál, hanem hogy ez így pontosan megfelel neked. Nomeg az sem mindegy, hogy otthon az asszony túl vastagra vágott, panírozott parizert ad hozzá, vagy a szakács sült húst.

Persze a példa nem tökéletes, hisz a YouTube által a pörkölt is olcsón házhoz rendelhető."

És egy előzző válaszhoz visszautalva, mindegyik műfajnak, nem muszály, hogy zene legyen, van legalja, illetve egy nagyon elvont része (ld.: John Cage gombaszakértőnek a 4.33-ját). Mindenkinek szíve joga, hogy mivel tud azonosulni. Amit meg nem ért, azt próbálja TABUként kezelni (lb.: drog téma).

2016. okt. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
Szerintem meg a azok a drogosok akik káromkodnak a zenéjükben akik raparaknak mondják magukat azok szar zenék. Diszko zenéket se szeretem de inkább azt hallgatom mint szar Mr. Bustat rapat jobban szeretem de nem őt inkàbb essemet kicsit ak.t, tirpát,killakikit meg mc zenék
2016. nov. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Imirob kennel'10 válasza:

Itt elég, ha csak Timmy Trumpet-et említjük, kell ebbe a szakmába is zenei képzettség😉

[link]

2017. márc. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
Először én is csak a pop zenét szerettem és én is lenéztem az elektronikus zenét de meghallottam Armin van Buuren-től a Blah blah blah-t és beleszerettem az ilyen zenékbe
2019. nov. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Mert nem kell hozzá semmi zenei tudás, hogy összerakj egy olyan zenét.
2019. nov. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!