Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért utálják annyira a...

Miért utálják annyira a műveltebb emberek a mulatós zenét?

Figyelt kérdés

Az gáz, ha nekem ez a szám tetszik?


http://www.youtube.com/watch?v=hZlxs9Bt7-0


A szövege amúgy nem érdekel, mert egy zenében engem az sose érdekelt. A zene számomra nem vers, hanem zene. Csak a dallamot nézem. És dallamilag ez szerintem baromi jó, tök fülbemászó, tök jó lenne lezongorázni (az más kérdés, hogy milyen elcsépelt). De miért utálják ezt annyira az értelmiségiek meg jóízlésű emberek? Miért mondják, hogy ez a zene legalja? Mi a baj vele? A szöveg? Mi a zenével a baj? Nem egy bajoros-osztrákos giccs.


2014. okt. 31. 13:20
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
0%
Az esküvőkön általában ilyen szól. Meg kell érni hozzá. :D :D
2014. okt. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%

mert ez a legigénytelenebb, legtrógerebb "zene". az idézőjel azért van, mert itt a zenei történést egy szintetizátor hozza létre nagyon kevés beleölt emberi munka révén.

a muzsika lényege, hogy a lélek épülését szolgálja, míg ez a hulladék effektíve semmilyen célt nem szolgál. a prolik játékszere.

2014. nov. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

"mert ez a legigénytelenebb, legtrógerebb "zene". az idézőjel azért van, mert itt a zenei történést egy szintetizátor hozza létre nagyon kevés beleölt emberi munka révén."



Én ezt vitatom. Miért lenne attól igénytelen, hogy kevés benne az emberi munka? Attól még ugyanúgy dallamos, fülbemászó, pattogós, ritmusos, és számomra ezek számítanak a leginkább. Számomra maga a dallam adja egy zene élvezhetőségét.


Az meg, hogy nem ember hozza létre és kevés a befektetett energia - nos, ez sok elektronikus zenére

is igaz.


"a muzsika lényege, hogy a lélek épülését szolgálja, míg ez a hulladék effektíve semmilyen célt nem szolgál. a prolik játékszere."



A lélek épülését? Egy rockzene hogyan szolgálja a lélek épülését? Az emberek többsége nem Beethoven-en meg Jean-Michel Jarre-on nő fel.

2014. nov. 4. 13:01
 4/32 anonim ***** válasza:
76%

nagyon tágak a zenei ismereteid, mondhatom. van a mulatós, van az elektronikus zene, van a rockzene, van Beethoven és Jarre. gratz.

tőled nem is várom el, hogy átérezd Milhaud darabjait, megrettenj a Miles Davis/Gil Evans lemezeken, hogy elandalítson egy Pat Metheny koncert. hogy felvillanyozzon a Medeski Martin & Wood. hogy inspiráljon Herbie Hancock és Wayne Shorter. ezek valóban nem neked valók. nyugodtan hallgasd tovább a Bunyós Pityut és élvezd a prolizmus mindend boldogságát.

2014. nov. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Figyelj, attól, hogy nem a legtágabbak a zenei ismereteim, miért kell leszólni, amiért feltettem egy kérdést? Én nem gúnyoltam ki senkit, csak egyszerűen érdekel valami, amire szeretnék választ kapni. Számomra ez nem a csipkelődésről szól. Nyilván nem vagyok tökéletes, ezért szeretnék tanulni.


Ha már felhoztad Herbie Hancock-ot, akkor ismét megkérdezném (és ismét mindenfajta indulat vagy gúny nélkül) hogy ebben pl. mi a jó, mi teszi híressé? :


http://www.youtube.com/watch?v=GHhD4PD75zY


(egy barátom imádja)

2014. nov. 6. 17:27
 6/32 anonim ***** válasza:

gondolhattam volna, hogy Herbie-től is maximum a Rockitet ismered.

művelődj: https://www.youtube.com/watch?v=udCbtl7YEf4

2014. nov. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
83%
Pontosan azért, mert műveltek. A mulatós zene kifejezetten az alacsonyabb intelligenciájú emberek körében népszerű. Nem akartam általánosítani, de kíváncsi lennék egy ilyen felmérés eredményére.
2016. jan. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

"Pontosan azért, mert műveltek. A mulatós zene kifejezetten az alacsonyabb intelligenciájú emberek körében népszerű."


Jó, de a kérdés az, hogy miért. Ez így egy körkörös érvelés. Nem magyaráztad meg a jelenséget.

2016. jan. 10. 10:26
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nem nagyon van mit magyarázni :D szerintem egyértelmű.
2016. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Dehogyis egyértelmű. A mulatós zenének kifejezetten pattogós, ütemes, táncolható ritmusa van, hasonlóan a rockzenéhez. Engem komolyan érdekelne, hogy melyik összetevője az, ami olyan egyszerűvé, bazárivá, közönségessé teszi.
2016. jan. 12. 18:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!