Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért utálják annyira a...

Miért utálják annyira a műveltebb emberek a mulatós zenét?

Figyelt kérdés

Az gáz, ha nekem ez a szám tetszik?


http://www.youtube.com/watch?v=hZlxs9Bt7-0


A szövege amúgy nem érdekel, mert egy zenében engem az sose érdekelt. A zene számomra nem vers, hanem zene. Csak a dallamot nézem. És dallamilag ez szerintem baromi jó, tök fülbemászó, tök jó lenne lezongorázni (az más kérdés, hogy milyen elcsépelt). De miért utálják ezt annyira az értelmiségiek meg jóízlésű emberek? Miért mondják, hogy ez a zene legalja? Mi a baj vele? A szöveg? Mi a zenével a baj? Nem egy bajoros-osztrákos giccs.


2014. okt. 31. 13:20
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

"Persze...Nincs értelme beszélnünk...Főleg akkor, ha nem bírod a kritikát..."


Én bírom a kritikát. Te nem bírod.


"Nade ez esetben meg akkor minek teszel fel itt ilyen kérdéseket?"


Mert a kérdésem a mulatós zenéről szólt, nem a Frei. Wild-ről. Azt csak azért linkeltem, mert bizonyítani akartam, hogy nem igaz, amit írtál, hogy a rockra nem lehet táncolni. Mint láthatod, nagyon is lehet. És nem csak erre, hanem mondjuk Tankcsapdára is, aminek végképp semmi köze nincs a mulatóshoz.



"Ha az az igényed, hogy minden hozzászóló lelkesen biztosítson arrol, hogy:"Igen, EZ ÁM A ZENE, ugyanmár, hát hogyan is lenne már ez gáz"?,akkor talán ezt jelezni kellett volna már a kérdésed elején..."


Jól van, nem kell a sértődött duma. Csak annyit kéne megérteni, hogy a kérdés a mulatós zenéről szólt, abban pedig nincs egyet nem értés köztünk, hogy az igénytelen. Csak kíváncsi vagyok, hogy objektíve mi ennek az oka.


"De mivel ilyen igényeket nem jeleztél, csakis ezen okbol bátorkodtam leírni ide a meglátásaimat...De ugye azért nincs harag?"


Nincs, mivel a mulatós zenéről alkotott véleményed nem fáj, az általam linkelttel kapcsolatos meg szimplán nem érdekel. Egyszerűen más az ízlésünk, neked nem jön be, nekem meg igen. Azt továbbra is cáfolom, hogy olyan lenne, mint a mulatós, keress rá arra, hogy "folk metal", fogsz még sok ilyet találni, ez egy külön műfaj.



Egyébként, megnyugtatlak, ilyet is hallgatok:


https://www.youtube.com/watch?v=wyzXZ_NFVrg

2016. jan. 16. 19:55
 22/32 Titusztitusz ***** válasza:
Ne mán...Kérdező...ÉN nem bírom a kritikát? Ez jó volt...Meg ÉN sértődtem meg, mert olyat olvastam, ami nem tetszett nekem? Te aztán nem vagy semmi...Nade akkor ha annyira bírod a kritikát, akkor néhány mondat még a kérdésed kapcsán, hogy értsd amiröl írok...Csak figyeld már meg egyszer mondjuk egy-egy lakodalomban hogy KIK, és MILYEN SZINVONALAT KÉPVISELŐ emberek-vendégek szoktak lelkesen ugrabugrálni az ilyen "mulatós zenékre", meg lelkesen bömbölni a nótákat, versenyt óbégatva a hangszórókkal...És kik azok, akik mindeközben szépen üldögélnek, vagy társalognak az asztalszomszédaikkal...Nekem kedvenc szokásom a népek analizálása, éshát még lakodalmakban sem szoktam megtagadni ezen szokásomat...Úgyhogy van már némely észrevételem a téma kapcsán...Pl. AZ, amit fentebb már említettem egyszer...De ha neked más tapasztalataid vannak, ám legyen...Én ugyan nem foglak mindenáron győzködni...Ha szerinted INTELLIGENS-ÉRTELMES, mondjuk "értelmiségi" embereket szoktál látni BÁRHOL IS "mulatós zenéket" hallgatni, akkor legyen neked...Én mindenesetre ilyet még nemnagyon láttam...Viszont azért annak tényleg örülök, hogy bejön neked az igényes elektronikus zene is...Látod, ha egymás mellé teszed a legutóbb belinkelt nótát egy mulatós zenével, ugye azért te is érzed a két hangzásvilág közötti különbséget? És SZINVONAL közötti különbséget?
2016. jan. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

"Ne mán...Kérdező...ÉN nem bírom a kritikát? Ez jó volt...Meg ÉN sértődtem meg, mert olyat olvastam, ami nem tetszett nekem? Te aztán nem vagy semmi..."


Ezek a mondataid pl. mind sértődésre utalnak. Csupa nagybetűkkel írsz, mentegetőzöl, győzködsz, engem meg tök hidegen hagy az egész. Nem tűnt fel? :)



Nem akarok soronként reagálni, amire írtál, mert egyetlen mondatban is meg tudom ragadni: az az érzésem, hogy te nem olvastad el, amit írtam, és teljesen elbeszélünk egymás mellett. Kérlek, olvasd el ezeket a mondataimat még egyszer:



"a kérdésem a mulatós zenéről szólt, nem a Frei. Wild-ről. Azt csak azért linkeltem, mert bizonyítani akartam, hogy nem igaz, amit írtál, hogy a rockra nem lehet táncolni."


"Csak annyit kéne megérteni, hogy a kérdés a mulatós zenéről szólt, abban pedig nincs egyet nem értés köztünk, hogy az igénytelen."



Mit bizonygatod nekem, hogy a mulatós zene igénytelen? Szerintem is az! Teljesen osztom a véleményedet a vidéki mulatságokról meg az előregyártott, gombnyomásra lejátszódó szintetizátoros zenékről (az általánosítással mondjuk nem értek egyet). A kérdést azért írtam ki, mert kíváncsi vagyok, mi ennek az objektív háttere, miben kell keresni ezt az igénytelenséget.


Értsd már meg, hogy nekem az nem tetszett, hogy te azt mondtad, hogy a rockzene is ilyen, én meg erre belinkeltem valamit, ami szerintem jó zene, te meg a mulatóssal rokonítottad. Csak ez zavar, nem más. Mert amit belinkeltem, az szerintem nem ilyen. Tessék, itt van még valami tőlük:


[link]



Hasonló stílus: https://www.youtube.com/watch?v=e7kJRGPgvRQ


Ugye abban egyetértünk, hogy ezek nem mulatós zenék?

2016. jan. 17. 12:15
 24/32 Titusztitusz ***** válasza:
Kérdező...ÉN nem győzködlek, mint azt már írtam többször is, és nemis vagyok megsértődve sem...(Ha meg lennék sértődve, akkor TÖBBET BE SE NÉZNÉK A KÉRDÉSEDRE, de mint látod, itt vagyok megintcsak,úgyhogy félreértel dolgokat...)Viszont az írásstílusom AZ ILYEN MINDIG, amilyennek itt látod...Szóval a sajátos íráskép az NEM a sértődés jele az én esetemben sohasem...Viszont ÉN nem írtam olyat sehol szerintem, hogy a ROCK zene is értéktelen lenne...Vannak rock zenék, amiket énis kedvelek, (Pl. nagy kedvencem az István a király címü ROCKopera...)úgyhogy szerintem valakivel keversz, amikor azt állítod, hogy én a rockot is értéktelennek minősítettem...A hsz-ed többi részével viszont nagyjábol egyetértek akkor énis...
2016. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

" A népies elavult dallam motívumok, az igénytelen dalszövegek, korlátozott hangkészletek. Egyszerű az egész és nem tud megújulni. Szerintem a rockkal együtt teljesen alkalmatlan táncolásra, legalábbis én nem tudnék rá bulizni."


"Szerintem valóban elég gáz az, ha neked az ilyen zenék jönnek be...Ugyanis a zenei ízlés és a személyiség szorosan össze van kapcsolódva mindig...Aki a primitív-tinglitangli zenéket kedveli, annak az egész személyisége is pont ez a kategória..."

2016. jan. 17. 12:47
 26/32 Titusztitusz ***** válasza:
A felső idézetet NEM ÉN írtam, az alsót viszont igen...A felsőhöz keresd meg a tulajdonost, mivel az jelen esetben nem én vagyok...
2016. jan. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
A felsőhöz én vagyok a tulajdonos, de értelmes ellenvéleményt eddig még nem olvastam, szóval várom :)
2016. jan. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Az azt követő válaszomban linkeltem az ellenvéleményt. A linken találsz egy olyan rockszámot, amire szemlátomást elég jól lehet táncolni.
2016. jan. 17. 17:41
 29/32 fega85 válasza:
Műveltnek tartom magam. Két diplomám van és nagyon szeretem, és senki lehúzása nem érdekel. Kicsit Győzike show... mindenki utálja és közben azt nézi sunyiba....
2016. okt. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Azért,mert igénytelen.

Teljesen érződik,jellemez egy embert az is milyen zenét hallgat.


Többnyire az ostoba,tanulatlan,egyszerű emberek szórakoznak ilyen zenére,ami mellé párosul az ital.

2019. jan. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!