Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért utálják annyira a...

Miért utálják annyira a műveltebb emberek a mulatós zenét?

Figyelt kérdés

Az gáz, ha nekem ez a szám tetszik?


http://www.youtube.com/watch?v=hZlxs9Bt7-0


A szövege amúgy nem érdekel, mert egy zenében engem az sose érdekelt. A zene számomra nem vers, hanem zene. Csak a dallamot nézem. És dallamilag ez szerintem baromi jó, tök fülbemászó, tök jó lenne lezongorázni (az más kérdés, hogy milyen elcsépelt). De miért utálják ezt annyira az értelmiségiek meg jóízlésű emberek? Miért mondják, hogy ez a zene legalja? Mi a baj vele? A szöveg? Mi a zenével a baj? Nem egy bajoros-osztrákos giccs.


2014. okt. 31. 13:20
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
87%
Soroljam? A népies elavult dallam motívumok, az igénytelen dalszövegek, korlátozott hangkészletek. Egyszerű az egész és nem tud megújulni. Szerintem a rockkal együtt teljesen alkalmatlan táncolásra, legalábbis én nem tudnék rá bulizni.
2016. jan. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
A rockot ne szidd, az király! Csak nézd és hallgasd meg ezt: https://www.youtube.com/watch?v=1U75wfBTsSY
2016. jan. 16. 12:30
 13/32 Titusztitusz ***** válasza:
48%
Szerintem valóban elég gáz az, ha neked az ilyen zenék jönnek be...Ugyanis a zenei ízlés és a személyiség szorosan össze van kapcsolódva mindig...Aki a primitív-tinglitangli zenéket kedveli, annak az egész személyisége is pont ez a kategória...Aki pedig a komolyabb-igényesebb zenéket kedveli, annak az egyénisége is komoly és igényes...Ez nekem már régi megfigyelésem...
2016. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy aggódsz a lelki üdvömért. Sajnos nem értünk egyet abban, hogy ez tinglitangli zene lenne. Ez folk-rock, nem Szécsi Pál. Inkább a Korpilaanihoz hasonlít. Ha szerinted az is tinglitangli, akkor meg nincs értelme beszélnünk, más a megítélésünk.
2016. jan. 16. 13:46
 15/32 Titusztitusz ***** válasza:
Persze...Nincs értelme beszélnünk...Főleg akkor, ha nem bírod a kritikát...Nade ez esetben meg akkor minek teszel fel itt ilyen kérdéseket? Ha az az igényed, hogy minden hozzászóló lelkesen biztosítson arrol, hogy:"Igen, EZ ÁM A ZENE, ugyanmár, hát hogyan is lenne már ez gáz"?,akkor talán ezt jelezni kellett volna már a kérdésed elején...De mivel ilyen igényeket nem jeleztél, csakis ezen okbol bátorkodtam leírni ide a meglátásaimat...De ugye azért nincs harag?
2016. jan. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
82%
Na én is megpróbálok válaszolni. Ami az emberek számára kedves, azzal kapcsolatban rohadt sznobok tudnak lenni.Nem baj ha nem ismered Milhaud-ot. Viszont a zenében sokkal több van annál, hogy "pattogós", meg lehet rá táncolni. Egy könnyűzenei koncerten az emberek megőrülnek, mert elég a ritmus, míg egy komolyzenein síri csönd van, mert minden hang számít. A mulatós azért a legalja, mert zeneileg rém sematikus és ízléstelen.Nincs meg készítőjében az igény, hogy adjon valamit, valami értékeset. Ez még elnézhető lenne, mert az igazi bűn mindig a szöveg. Az hogy mi most bulizunk és minden happy, minden király az nagyon szép, de nem igaz. Nem igaz hogy minden happy, nem igaz, hogy minden király és a legnagyobb buli sem törli el világ problémáit. A zeneileg igényesebb emberek ezért utálják ugyanígy a pop zenét, mert semmitmondó és felszínes. Felejtsd el, hogy a szöveg nem számít. Az mutatja meg a könnyűzenében, hogy mi mit képvisel igazán, hogy milyen értékrendet akar átadni.
2016. jan. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó: ha szerinted a könnyűzenében a szöveg számít a legjobban, akkor miért nem olvasol inkább verset? :D

A zene nekem a dallamok és a ritmusok miatt zene és utána jön az, hogy mi a mondanivalója.

2016. jan. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
66%
Nyilván fontos nekem is a zene, de egy zeneileg jó számot sztem teljesen hazavág, ha a szöveg orbitális blődség. És nem akarok sznob lenni, nem kell hogy oktató jellegű legyen, nem kell hogy tanítson, nem kellenek magasröptű gondolatok, meg konklúzió, csak ne adjon hamis értékrendeket, hamis gondolatokat, mert az káros és sajnos ma a fiatalok nagy része csak az ilyen primitív popsztárokat hallgatja, akik arról énekelgetnek, hogy minden lehetséges. Ők, a szövegeikkel együtt lesznek az ideálok.
2016. jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Miert? Nem minden lehetseges?
2016. jan. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:
Ezt magadnak válaszold meg.
2016. jan. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!