Miért nézik le az emberek a "tuc tuc" zenét?
Nekem két unokatestvérem is zeneiskolás, és simán jobbat hoznak össze mint ami ennek a zöme itthon játszott. - még YouTUBE "ráklikkelésben" is. ;) - csak a zenetanáraik ne tudják meg! ;)
Persze DAB-on vagy YouTUBE-on még jobbakat is találni bőven.
Én a mainstream határán és határát kissé átlépve válogatok zenéket magamnak, és elég sok műfajból.
Én szeretem ha vannak akusztikus hangzások, és vokált is díjazom. Főleg ha egy sztár a stúdió albumára maga vokálozik.
javaslom ezt megnézni (remélem jó a link) és rájössz hogy azért ehhez is kell tehetség és nem csak pár gomb megnyomása az egész zenekészítés :)
akkor egy újabb példa:
és nézd csak, maga a producer játsza el a számot, csak nem olyan tehetségtelen:
igenis van olyan elektronikus zene ami esetleg valódi hangszer segítségével készül, van amihez szintetizátort használnak (jó az nem olyan szintű mint egy gitár pl, de akkor is hangszer), nem kell tényleg leszólni az elektronikus zenét, ahhoz is kell művészet, csak kicsit másabb mint pl a rockzenéhez
"Az a helyzet, hogy aki ilyen zenét készít, az konkrétan nem ért a zenéléshez"
Erős kijelentés, ami csak a te személyes véleményed és nem tudom mire alapozod. Mit nevezel zenélésnek? Hány hangszeren kell tudni játszani és milyen szinten ahhoz, hogy valaki zenésznek nevezhesse magát?
Tudtommal ezeket a fogalmakat senki nem definiálta, mivel nem is lehetne, annyira tágan értelmezhetőek.
Akkor is lehetek zenész ha csak mások műveit adom elő, vagy csak akkor ha saját dalokat szerzek?
Engem személy szerint sokkal jobban zavarnak azok a zenészek, akik nem képesek saját dalokat szerezni, csak másokét előadják.
Szerintem amire van igény és el is ismerik, azt nyugodtan lehet zenének és művészetnek hívni.
A zene nagyon sok formában létezhet. Kíváncsi lennék, hogy egy akármilyen hangszerművész mit tudna kezdeni egy DAW-al és pár VST-vel. Gondolom semmit, mivel soha nem foglalkozott vele, ahogy egy producer sem biztos, hogy foglalkozott hangszerekkel és nincs is ezzel semmi gond. Oda-vissza működik. Nem értem miért ne lehetne zenének hívni ezt is.
Valószínűleg nem tudlak meggyőzni, de jó 20-30 éve már létezik elektronikus (hangszer nélküli, ha így tetszik) zene és egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Ideje lenne haladni a korral, barátom :)
Tovább megyek: egy jó zenei producer egy egész zenét készít el a stúdióban, amiben benne vannak a dobok, a basszus, az összes virtuális vagy nem virtuális hangszer esetleg ének is, nem beszélve a speciális effektekről, saját maga találja ki a dallamokat. Ezeket a hangokat egyesével tudnia kell megfelelően effektezni/beállítani, hogy jól szóljanak együtt is. Ez már majdnem hangmérnöki munka. Adott esetben teljesen egyedül egy önálló zenét készít el a nullától a kiadásig. Ezzel szemben egy hangszerművész (vagy énekes) évekig csak egy hangszerrel foglalkozik és szüksége van szakemberekre és más zenészekre, hogy abból kiadható formájú hangfelvétel legyen.
Véleményem szerint a fő különbség az előadásmódban rejlik. Az előre megszerkesztett zenéket nem igazán lehet előadni, max lejátszani, de ez nem azt jelenti, hogy nincs mögötte hetek/hónapok/évek munkája.
Ez egy más megközelítés, csak érzékeltetni szerettem volna, hogy mindenkinek más feladata van és nem kéne senkinek se lenézni a művészetét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!