Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nézik le az emberek a...

Miért nézik le az emberek a "tuc tuc" zenét?

Figyelt kérdés
Rengeteg ember elítéli az elektronikus zenét anélkül, hogy bármit tudnának erről a kultúráról. Ez különösen jellemző a magyarokra valamiért. Egyből ledrogosozzák azokat, akik "diszkózenét" hallgatnak, pedig vannak kifejezetten dallamos és zeneiességet igénylő alstílusai. Miért nem tudunk egy kicsit nyitottabbak lenni számunkra ismeretlen kultúrákra? Nem kötelező szeretni, de engem kifejezetten zavarnak az előítéletek és a közömbösség.

2016. jan. 8. 18:44
1 2 3
 11/29 BiTOPro97 válasza:

Nekem két unokatestvérem is zeneiskolás, és simán jobbat hoznak össze mint ami ennek a zöme itthon játszott. - még YouTUBE "ráklikkelésben" is. ;) - csak a zenetanáraik ne tudják meg! ;)

Persze DAB-on vagy YouTUBE-on még jobbakat is találni bőven.

Én a mainstream határán és határát kissé átlépve válogatok zenéket magamnak, és elég sok műfajból.

Én szeretem ha vannak akusztikus hangzások, és vokált is díjazom. Főleg ha egy sztár a stúdió albumára maga vokálozik.

2016. jún. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Talán mert nem hangszerek kellenek hozzá, ami a zene alapja. És kell hozzá tehetség, persze, és sok munka is (már az igényesebb fajtához), de nem az a fajta ami a zenéléshez, énekhez. És ha más már eleve sokan utálják. Én sem szeretem, de nem azért, mert "igénytelen, tuctuc stb.."
2016. júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
78%
Én is lenézem,de azokat akiket megadtál kulcsszónak. Pl Martin Garrix, Hardwell akkor még Avicii és társai,mert egy igénytelen fos az egész. Richie Hawtin,Carl Cox, Guy J és még sorolhatnám, ha igazi minőségi elektronikus zenét akarsz.
2016. júl. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
12%
Az a helyzet, hogy aki ilyen zenét készít, az konkrétan nem ért a zenéléshez. Ez egy igazi zenész számára azonnal kihallatszik. De semmi gond sincs ezzel, mert megtalálja a közönségét ez is. Vagyis ugyanabból a zenéhez nem értő rétegből kerül ki a hallgatóság. Teljesen jó ez így. A probléma inkább csak azzal van, hogy ez a réteg valami miatt úgy gondolja, hogy márpedig ők értenek hozzá és ragaszkodnak hozzá, hogy elismerjék őket vagy a zenéjüket. Ezek az emberek maximum számítógépes felhasználók. A pali telepít egy DAW-t, betölt pár VST-t és elszórakozik azzal, hogy valami órák alatt összetákolt gagyi dallamot vagy harmóniát effektez rogyásig. Mellette összetákol egy olyan dob alapot, amitől egy dobos felköti magát. De úgy általánosságban ki lehet mondani, hogy a virtuális(!) hangszereket úgy használják, ahogy egy zenész nem tenné. Kottát nem olvas, gőze sincs funkciókról, nem tud helyes dallamvezetést alkalmazni, harmóniákat nem ismeri stb.. De aki szerint az is zenész, aki csak potmétereket tekerget, az valószínűleg nem fogja megérteni sosem, hogy mi is itt a probléma.
2016. szept. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

[link]


javaslom ezt megnézni (remélem jó a link) és rájössz hogy azért ehhez is kell tehetség és nem csak pár gomb megnyomása az egész zenekészítés :)

2016. szept. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
29%
Igyekszem olyan példát hozni, ami érthető. Egy zacskós leves készítőjét akarjátok mesterszakácsi ranggal ellátni. Nem azzal van gond, hogy ezt hallgatjátok, mert ízlésről nem lehet vitatkozni. Hanem hogy gőzötök nincs a zenélésről, de meg akarjátok magyarázni, hogy ez mekkora művészet.
2016. szept. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

akkor egy újabb példa:

[link]

és nézd csak, maga a producer játsza el a számot, csak nem olyan tehetségtelen:

[link]


igenis van olyan elektronikus zene ami esetleg valódi hangszer segítségével készül, van amihez szintetizátort használnak (jó az nem olyan szintű mint egy gitár pl, de akkor is hangszer), nem kell tényleg leszólni az elektronikus zenét, ahhoz is kell művészet, csak kicsit másabb mint pl a rockzenéhez

2016. szept. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
29%
Majd egyszer állj meg a konzi ablaka alatt és hallgasd meg, hogy a 16 éves gyerekek hogyan zongoráznak. Ez egy amatőr szint.
2016. szept. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

"Az a helyzet, hogy aki ilyen zenét készít, az konkrétan nem ért a zenéléshez"


Erős kijelentés, ami csak a te személyes véleményed és nem tudom mire alapozod. Mit nevezel zenélésnek? Hány hangszeren kell tudni játszani és milyen szinten ahhoz, hogy valaki zenésznek nevezhesse magát?

Tudtommal ezeket a fogalmakat senki nem definiálta, mivel nem is lehetne, annyira tágan értelmezhetőek.


Akkor is lehetek zenész ha csak mások műveit adom elő, vagy csak akkor ha saját dalokat szerzek?

Engem személy szerint sokkal jobban zavarnak azok a zenészek, akik nem képesek saját dalokat szerezni, csak másokét előadják.


Szerintem amire van igény és el is ismerik, azt nyugodtan lehet zenének és művészetnek hívni.


A zene nagyon sok formában létezhet. Kíváncsi lennék, hogy egy akármilyen hangszerművész mit tudna kezdeni egy DAW-al és pár VST-vel. Gondolom semmit, mivel soha nem foglalkozott vele, ahogy egy producer sem biztos, hogy foglalkozott hangszerekkel és nincs is ezzel semmi gond. Oda-vissza működik. Nem értem miért ne lehetne zenének hívni ezt is.


Valószínűleg nem tudlak meggyőzni, de jó 20-30 éve már létezik elektronikus (hangszer nélküli, ha így tetszik) zene és egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Ideje lenne haladni a korral, barátom :)

2016. szept. 26. 17:06
 20/29 A kérdező kommentje:

Tovább megyek: egy jó zenei producer egy egész zenét készít el a stúdióban, amiben benne vannak a dobok, a basszus, az összes virtuális vagy nem virtuális hangszer esetleg ének is, nem beszélve a speciális effektekről, saját maga találja ki a dallamokat. Ezeket a hangokat egyesével tudnia kell megfelelően effektezni/beállítani, hogy jól szóljanak együtt is. Ez már majdnem hangmérnöki munka. Adott esetben teljesen egyedül egy önálló zenét készít el a nullától a kiadásig. Ezzel szemben egy hangszerművész (vagy énekes) évekig csak egy hangszerrel foglalkozik és szüksége van szakemberekre és más zenészekre, hogy abból kiadható formájú hangfelvétel legyen.


Véleményem szerint a fő különbség az előadásmódban rejlik. Az előre megszerkesztett zenéket nem igazán lehet előadni, max lejátszani, de ez nem azt jelenti, hogy nincs mögötte hetek/hónapok/évek munkája.


Ez egy más megközelítés, csak érzékeltetni szerettem volna, hogy mindenkinek más feladata van és nem kéne senkinek se lenézni a művészetét.

2016. szept. 26. 17:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!