Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lélekben mindig is rocker voltam?

Lélekben mindig is rocker voltam?

Figyelt kérdés

Kamasz vagyok, és szeretem a rockzenét. Régebben sokat hallgattam popot.

Mostanában már nem szoktam, inkább rockot, alternatívat. Nemrég elkezdtem olyan klasszikusokat is mint a Nirvana. Elég vegyes, tetszett, de nem annyira mint az alternatív. Viszont a rockos "életérzés" szerint élek. Nem érdekel az emberek véleménye, kicsi korom óta különc vagyok, inkább a *mindenkibekaphatjamerténlegalábbnemvagyoktömeggyártás* típus vagyok. Akkor én mindig is rocker voltam, csak most jöttem rá? (Pontosításért: a klasszikus rockot is elhallgatom, de az alternatívot sokkal jobban szeretem.)



2015. jún. 22. 12:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Alternatív alatt értendő: Green day, Asking Alexandria, Imagine Dragons, stb...
2015. jún. 22. 12:36
 2/7 anonim ***** válasza:
Jajj.
2015. jún. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
.............
2015. jún. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem, te lélekben mindig csak egy kis pózer gyökér voltál a leírásod alapján. a legkomformistább és legdurvábban tömeggyártott, fröccsöntött senki vagy. kb. semmit nem fogtál fel a rocker életérzésből és a lázadásból.
2015. jún. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Egyszerűen mindenkinek eljön az életében (olykor többször is) a pillanat, amikor nekiáll valamilyen zenei ízlést kreálni magának, ebben a korban vagy most te épp. Ilyenkor jönnek jobb esetben simán a szubkultúrák, rosszabb esetben a nem megfelelően használt címkék saját magadra.

A felsorolt zenekarok az éppen most aktuális "rocker akarok lenni" típusú fiatalok tömegeinek kedvence (nem csak pop zenéből van mainstream). A Nirvana egyébként grunge, nem "klasszikus rock" (gyakori típushiba).


A "rocker életérzés" más, mint amit leírtál. Olyan meg nincs, hogy "lélekben rocker".


Néhány jótanács:

- Ne akard magad jobbnak vagy többnek érezni, csak mert nem pont olyan zenéket hallgatsz, mint a környezeted. Emberi értékeidet nem a zenei ízlésed határozza meg (pláne ha ilyen fejletlen még). A fröccsöntött tucatpopzene valóban semmi értéket nem képvisel, de ezer és egy más stílus van még.


- Ne limitáld magad néhány (rosszul definiált) stílusra, fedezz fel számodra merőben újszerű zenéket, legyél nyitott, ne akard magad egy konzervdobozba zárni. Olyan sok underground zenei stílus van, hogy talán el se tudod képzelni.


- Fogadd el és tartsd észben, hogy még fejlődés alatt állsz, testileg, szellemileg és biza zeneileg egyaránt.

2015. jún. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

egyik sem alternatív, a Green Day pop-punk, az Asking Alexandria metalcore, az Imagine Dragonsmeg pop-rock, ráadásul mindegyik baromi mainstream


tehát, ez kb olyan mintha valaki azzal hivalkodna, hogy milyen különleges mert a Dark Knight, az Avatar és a Star Wars a kedvenc filmjei

2015. jún. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az Ötös számú válaszoló nagyon jól leírta!

Felesleges ez a sok skatulya, neked még fontos , de hidd el később rájössz hogy teljesen hasztalan. Az embereket a tetteik alapján kell megítélni , nem a zenei stílusok által.Hallgass minél több és minél változatosabb zenét , hogy rájöjj melyik is való neked igazán.

2015. jún. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!