Mikor terjedt el a "nehéz lejátszani = jó zene" gondolkodás "metálos" körökben?
Akinek nem inge ne vegye magára, de sok ilyen emberrel találkoztam már, akik azzal érvelnek vagy amiatt fikáznak le bandákat, hogy mennyire nehéz/könnyű lejátszani a dalaikat.
Nem teljesen mindegy?, végül-is nem kell hozzá semmilyen kreativitás, vagy ilyesmi, hogy valaki gyorsan gitározzon, ugyanolyan szellemi tőke/kreativitás kell hozzá mint megtanulni gyorsabban úszni/futni.
Üdv! Jómagam már 7 éve gitározom és eztr ki kérem magamnak! Nem minden ember képes megtanulni hangszerenen játszani. Rengeteg "botfülűvel" találkoztam "pályafutásom" során, akik több év után sem tudtak még egy alap akkordot sem eljátszani. Tehát a zenéhez kell egy sajátos tehetség meg kreatívitás (11 éve úszok és egyszerüen nem jövök rá,hogy a gyorshoz milyen kreatívitás is szükséges ^^). Mit gondolsz, hogy a riffek csak úgy maguktól jönnek? Gondolok egyet és kész is a zene? NEM! A zene komponáláshoz igen is kell kreativitás (kivéve ha tömeggyártott,alap akkordokat tartalamzó, leutánzott zenét akarsz komponálni=szemetet ). Nézz meg egy Jazz zenekart, ők azok akik inprovizálnak ----> Akkor mégis hogyan tudnak élvezhető zenét játszani? -----> Kreativitás és sok év tapasztalata!!!! Minden zenekarban/ bandában lehet az jazz, country, rock,metál,punk,ska stb. összhang kell.
A Kérdésedre válaszolva:
Minél nehezebb eljátszani egy dalt, annál ügyesebbenek, tapasztaltabbnak kell lennie az illetőnek aki el akarja játszani a nehezebb dalokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!