Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mikor terjedt el a "nehéz...

Mikor terjedt el a "nehéz lejátszani = jó zene" gondolkodás "metálos" körökben?

Figyelt kérdés

Akinek nem inge ne vegye magára, de sok ilyen emberrel találkoztam már, akik azzal érvelnek vagy amiatt fikáznak le bandákat, hogy mennyire nehéz/könnyű lejátszani a dalaikat.

Nem teljesen mindegy?, végül-is nem kell hozzá semmilyen kreativitás, vagy ilyesmi, hogy valaki gyorsan gitározzon, ugyanolyan szellemi tőke/kreativitás kell hozzá mint megtanulni gyorsabban úszni/futni.


2015. máj. 6. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
akkor mikor kialakultak a zenei alműfajok és kész. a többiben igazad van
2015. máj. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Punk műfaj kifejezetten erre épül. Lukács László nyilatkozta egyszer hogy amikor a Tankcsapda megalakult akkor az volt az irányzat hogy ha tudsz pár akkordot akkor csinálj zenekart. A fikázás szerintem szellemi felfogás attól hogy egy dalt nehéz eljátszani még lehet szar és attól hogy könnyű eljátszani még lehet jó. De akik ezt mondják azok sem a legnehezebb dalokat kezdték el gitározni, szerintem.
2015. máj. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Üdv! Jómagam már 7 éve gitározom és eztr ki kérem magamnak! Nem minden ember képes megtanulni hangszerenen játszani. Rengeteg "botfülűvel" találkoztam "pályafutásom" során, akik több év után sem tudtak még egy alap akkordot sem eljátszani. Tehát a zenéhez kell egy sajátos tehetség meg kreatívitás (11 éve úszok és egyszerüen nem jövök rá,hogy a gyorshoz milyen kreatívitás is szükséges ^^). Mit gondolsz, hogy a riffek csak úgy maguktól jönnek? Gondolok egyet és kész is a zene? NEM! A zene komponáláshoz igen is kell kreativitás (kivéve ha tömeggyártott,alap akkordokat tartalamzó, leutánzott zenét akarsz komponálni=szemetet ). Nézz meg egy Jazz zenekart, ők azok akik inprovizálnak ----> Akkor mégis hogyan tudnak élvezhető zenét játszani? -----> Kreativitás és sok év tapasztalata!!!! Minden zenekarban/ bandában lehet az jazz, country, rock,metál,punk,ska stb. összhang kell.


A Kérdésedre válaszolva:

Minél nehezebb eljátszani egy dalt, annál ügyesebbenek, tapasztaltabbnak kell lennie az illetőnek aki el akarja játszani a nehezebb dalokat.

2015. jún. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!