Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnám gyakorolni azt,...

Hogyan tudnám gyakorolni azt, hogy egyszerre tudjak gitározni és énekelni?

Figyelt kérdés

Illetve nem is konkrétan énekelni, csak pl beszélni közben, másra figyelni stb... pl többször volt h bejött valaki a szobámba amikor gyakoroltam, és nem tudtam egyszerre válaszolni és gitározni, amikor kérdezett vmit..

Tudom szoktám javasolni, hogy ha énekelni akarsz mellett akkor addig gyakorold azt a számot amíg már odafigyelés nélkül is simán megy, de én nem konkrét számra gondolok, hanem csak simán gitározásra (tehát akár egy improvizáció közben)

Esetleg a dobolás segítene ebben? Amennyire én felfogtam, a dobosok akár 4 kül. ütemben is képesek játszani (tehát mindegyik végtagjuk más ütemet játszik), vagy aki zongorázik az is 2 kézzel képes 2 kül. szólamot, amihez gitáron külön kéne ritmus és szólógitáros..

Szerintetek ha ez segítene, akkor hogyan lehetne ezt gyakorolni, ha nincs dobom?



2015. márc. 28. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:

"vagy aki zongorázik az is 2 kézzel képes 2 kül. szólamot, amihez gitáron külön kéne ritmus és szólógitáros... "


Te sem láttál még flamenco gitárosokat... Egyébként meg fogalmam sincs... gyakorlás közben muszáj koncentrálni, csak akkor tudsz közben beszélni, ha valami annyira alap dolgot játszol...

2015. márc. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom hogy van ilyen a gitározásban, főleg felbontott ujjas játéknál, vagy ha 2 kézzel tappingolnak, de az nem annyira jellemző a gitárra, míg zongoránál szinte mindig.
2015. márc. 29. 03:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Stílus függő. Klassszikus és flamenco stílusnál nagyon gyakori. De végül is igaz, zongoránál sűrűbben látsz ilyet. :D
2015. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én csak akkor nem tudtam énekelni a gitárral,amikor még nem nagyon tudtam gitározni se. Gitározni mennyire tudsz?
2015. márc. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A leírásban jól összekutyultál,de csak magára a kérdésre válaszolva.Én pl a 8 óra munkával nem jöttem ki ezzel a türüp-türürüp-türürüp ritmussal és énekléssel.Előbb ezért csak lehúztam az akkordot,aztán idővel egyre jobban közelítettem az igazihoz és most már megy.


Nagy művészek sem biztos hogy ugyanúgy tudnák folytatni a dalt,hogyha közbe beszélniük kéne.

Viszont ha ezt akarod gyakorolni,igen gyakorold ki mind2t külön,lassítsd le a dolgot és igen,csinálj ritmusgyakorlatokat is esetleg

2015. márc. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!