Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék gitározni. Hogy...

Szeretnék gitározni. Hogy fogjak bele?

Figyelt kérdés
Még nem gitároztam, és hangszerek téren nem vagyok otthon. De szeretnék új dolgokat kipróbálni, legutóbbi próbálkozásom a birkózás volt ami nem nagyon jött be. Most szeretnék elkezdeni gitározni, de nem nagyon tudom mivel kezdjem. Keressek egy tanfolyamot? Vagy először az alapokat tanultam meg vagy hogy legyen? Debreceni vagyok, ha esetleg tudtok valamit a környéken Szívesen meghallgatom! Előre is köszönöm.

2015. márc. 21. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Végy egy (olcsó) gitárt - hogy tudj gyakorolni!

Aztán keress egy oktatót, mert magadtól nem biztos hogy minden zenei alapképzés nélkül fog menni... (de lehet, hogy előbb egy oktatót találj, s ő megmondja hogy milyet vegyél)

2015. márc. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
vegyél egy gitárt, vagy egy nejlon húros akusztikust, vagy egy elektromost, ekkor viszont erősítő is kell. Aztán tanuld meg az alap akordokat, néhány ujjgyakorlatot, 1-2 egyszerű számot, riffet, tehát foglalkozz vele 1-2 hónapig, és ezután menny tanárhoz.. szerintem legelejétől járni kidobott pénz, mivel ilyenkor még könnyű egyedül tanulni... majd később amikor már bonyolultabb lesz, van szükség igazán tanárra.
2015. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszi mind kettőtöknek:)! Van egy ismerősöm, aki mint kiderült 4 éve gitározik... szóval ezt így eddig sunyiban tartotta előlem :'D. Tőle is kérek esetleg valami tanácsot
2015. márc. 22. 19:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én anno volt munkatársammal együtt mentem el gitárt venni. Nem is bántam meg, mert többet is bemutattak a boltban ,ő pedig segített kiválasztani a (szerintem) legjobbat közülük. Azt tanácsolnám ne egyedül menj, mert levágják, hogy nem értesz hozzá és kapsz egy darab túlárazott deszkát. Vagy ha jó indulatúak sem biztos, hogy az árnak leginkább megfelelőt veszed. Aztán az alapokhoz tényleg rengeteg minden van a neten. Ncore-n beírod gitár, és egy nem is olyan régen feltöltött oktató dvd-t is kidob, ami az alapokhoz kitűnő. Nagyon szép hobbynak tartom, de tényleg azt tanácsolnám ne egyedül menj vásárolni, otthon az alapokat tudod gyakorolni, és ha ismerősöddel néha összejártok szórakozni az is eléggé tud motiválni. Még akkor is ha te semmi olyat nem tdusz amit ő, mert mutat valami alapot, amivel te kíséred az ő játékát. Szerintem kezdésnek tökéletes.
2015. márc. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Először is egy egyszerű gitárt vegyél..

Szerintem kezd ezzel :

https://www.youtube.com/watch?v=vabnZ9-ex7o

Ez a legegyszerűbb amivel el lehet kezdeni

[link]

ez segíteni fog :)

2015. márc. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!