Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan? Hogy? És milyen fajta...

Hogyan? Hogy? És milyen fajta gitárral érdemes megtanulni gitározni?

Figyelt kérdés
Nagyon új vagyok a gitározás témában és sok mindent nem értek! Első sorban milyen gitárral érdemes megtanulni gitározni? Legjobban a Rock műfaj tetszik aszt is akarok zenélni...Ha számít valamit Three Days Grace falyta zenéket akarnék eljátszani....Mit tanácsoltok?

2015. márc. 2. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Elektromos gitár.
2015. márc. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És basszusgitár vagy....?? Ha valami nagy hülyeséget írtam bocs :)
2015. márc. 2. 17:00
 3/4 anonim válasza:
Minden gitáros akusztikus/klasszikus gitárral kezdi. Ott egy szint után lehet elkezdeni szóló-vagy basszusgitározni elkezdeni.
2015. márc. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem igaz, nem minden gitáros kezd akusztikussal és nem is kell.


Kérdező, a basszgitár teljesen más. Önmagában nem kifejezetten alkalmas szólózásra (bár vannak nagyon virtuóz basszgitárosok szólógitárost megszégyenítő szólókkal. de nem ez jellemző) és kíséretre sem, mert akkordokat se igazán jó rajta játszani.

Tehát ez kifejezetten egy zenekari hangszer, a zene ritmikai és harmónia alapját hozza.


Önmagában ilyen számokat gyakorolni vele szerintem nem túl élvezetes, persze ha bandában játszanál, akkor semmi gond.

De ha főleg csak magadban akarnál játszogatni ilyeneket, akkor elektromos gitárt inkább, de persze akusztikus is lehet, csak azzal korlátozottabbak a lehetőségek.

2015. márc. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!