Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen típusú húrokat javasolt...

Milyen típusú húrokat javasoltok akusztikus gitárra, ha ujjal szeretném pengetni, nem pengetővel?

Figyelt kérdés

Fémhúros akusztikus gitárról van szó. Az eredeti húrokat könnyebbre cseréltem, de még ezekkel is elég nehéz játszani:

D'Addario 85/15 bronze (.010,.014,.022,.030,.040,.050)



2015. jan. 20. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor valami bevonatosat, pl. Elixir, az nem szívja annyira magába a zsírt, és nem fogod letépni róla pengetővel a bevonatot, szóval gyakorlatilag örökké fog tartani. Egy 10-es abból is elég lesz.
2015. jan. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Örökké biztos nem fog tartani, azért a bund kicsit keményebb, mint az ujja és ahhoz is hozzáér folyamatosan. :)
2015. jan. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem célom, hogy örökké tartson, csak hogy könnyebb legyen pengetni, mint a mostanit. Mindenesetre köszönöm a válaszokat.
2015. jan. 21. 08:32
 4/10 anonim ***** válasza:
Rakhatsz rá nylon húrt is, csak azzal kicsit más lesz a hangja.
2015. jan. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Rakhat, de sok értelme nincs.

Azért van a gyakorlás, hogy majd megszokja az ujja.

2015. jan. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább megszokás kérdése.
2015. jan. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már több éve játszom klasszikus gitáron, tehát az ujjizmokkal nincs gond, inkább azzal van, hogy a jelenlegi húrok legyalulják a körmömet, ujjbeggyel pengetve meg túl halk. Azt reméltem, létezik olyan húrtípus, ami valamennyire kíméletesebb a mostaninál, és nem nylon.
2015. jan. 21. 22:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Aha, az más. Így érthető.
2015. jan. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gyuricaur válasza:
100%

A Thomastik John Pearse Folk húrokat ajánlom, én is azt használom akusztikus gitáron és nagyon tetszik a hangja. Nem zeng olyan hosszan, mint a normál fémhúrok, halkabb, puhább hangja van. Pesten kevés helyen kapni, én a Dohány utcai hangszerboltban és az Oroszlánbarlangban találkoztam már vele.

"The bass strings E, A, D are round wound on a nylon core for a big warm sound without distracting picking noises. The treble strings are flatwound nylon on a rope core and sound brighter than nylon strings. JOHN PEARSE is the perfect set for acoustic fingerstyle guitar."

2015. febr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet!
2015. febr. 5. 06:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!