Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitár építő szakmah...

Elektromos gitár építő szakmahoz tanulmány?

Figyelt kérdés
Elektromos gitárokat szeretnék építeni.Ezt a szakmat hol lehet elsajatitani?meglehet belõle élni?

2015. jan. 7. 21:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
ELmondtunk minden információt, légy önálló és járj utána magad.
2015. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
És pl gitárépítő cégek gyárába hogyan lehet felvételt nyerni?
2015. jan. 9. 16:08
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem értem, mire gondolsz, melyik gitárépítő cégre?
2015. jan. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Pl. Schester,cort,esp stb.
2015. jan. 10. 13:12
 15/20 anonim ***** válasza:
A gyárban javarészt betanított munkások dolgoznak. Ahol meg fontos,a szaktudás is, asztalos, műszerész. Illetve a tesztelésnél zenész dolgozik általában. Konkrét hangszeréítő szerintem legfeljebb bedolgozik a cégeknek,prototípust építeni,illetve korigálni.
2015. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Először is, a Cortnak Indonéziában és Koreában van üzeme. Nem hiszem, hogy te oda akarnál menni, mert sokkal keményebben dolgoznak, mint a magyarok általában, és mondjuk Indonéziában biztos, hogy nem keresnek vele valami jól, Koreában talán már jobban, de nagyon meghajták őket érte. Volt is annak idején egy tiltakozó akció, hogy mennyire rosszak a munkakörülményeik és embertelenül bánnak velük. Egy magyar ennek valószínűleg a felét se bírná és sírva rohanna haza. Dolgoztam 5 hetet Koreában és Indonéziában is, bár nem gitárgyárban, de van némi rálátásom.

A Schechter gitároknak csak egy kisebb része készül az USA-ban, a többi ugyanígy Távol-Keleten.

Van ugyane egy USA custom shop-juk, ez tény.

De ahogy az előző is írta, az ilyen gyárakban a a dolgozók legtöbb része egyszerű betanított munkás, akik néhány műveletet végeznek csak el a hangszeren és nagy részüknek valószínűleg fogalmuk sincs róla, mit miért kell úgy csinálni és soha nem tudna egymaga építeni egy minőségi gitárt.

Hangszerész mestert csak az R&D részlegen (kutatás-fejlesztés), a végső beállításoknál és a Custom Shop-ban alkalmaznak, de oda olyan kell, aki valóban már mester és van komoly tapasztalata ebben.

És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy ehhez kellene munkavállalási engedély is az adott országban, amit szintén nagyon nehéz megkapni, nem osztogatják boldog-boldogtalannak, hiszen minden külföldi egy ottani embertől "veszi el" a munkát (ezt is tudom, mert én négy éve az USA-ban dolgozom és még így se volt egyszerű a vízum megújításom). És még csak nem is olcsó mulatság.


Szóval ezt egyelőre felejtsd el.

2015. jan. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az ESP-t meg szándékosan nem írtam, mert Japánra ez még fokozattan érvényes, és kifelejtettem azt is, hogy folyékonyan kell beszélned az adott ország nyelvét is, de minimum az amgolt.
2015. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Esetleg egy gyakorlott CNC-szakembernek lehet még rá esélye, de az is csak egy részmúvelet...
2015. jan. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hihetetlen egyesek milyen álomvilágban élnek.
2015. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
hobbistakent lehet hangszereket epiteni. En is epitettem, kezzel is, es alkatreszekbol is (Stratocaster, Jaguar, Mustang, Jazz Bass), DE mire eljutottam od, hogy jo legyen, tobb ezer ora kutatomunka volt benne (Faanyagok, festes, becsiszolas stb.) Hidd el nagyon rossz amikor tobb oraja dolgozol valamit, de vissza kell csiszolni, mert a lakkba belerepult egy bogar. Egy Hangszeresz pedig azert tanul tobb evig, mert tobb hangszerhez is ert (Hegedu, akusztikus gitar, stb)Megelni ebbol annyira se lehet, mint a zenelesbol, a legtobb hangszeresz masodallasban csinalja, mondjuk asztalossag mellett. Mit gondolsz hany ember vesz hangszert evente? A Kezzel keszult hangszerek a zenevilag Rolls-Royce-ai. Baromira kis kereslet sok penzert. Ez inkabb megszallottsag mint penz es megelhetes kerdese.
2015. szept. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!