Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitár építő szakmah...

Elektromos gitár építő szakmahoz tanulmány?

Figyelt kérdés
Elektromos gitárokat szeretnék építeni.Ezt a szakmat hol lehet elsajatitani?meglehet belõle élni?

2015. jan. 7. 21:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én építeg gitárokat.

műszerész vagyok, illetve progrmaozó. Meg hobbiasztalos.

2015. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen szakma.

Hangszerész van, évente párat képeznek a Zeneakadémián és több éves a képzés.


Szerintem nem igazán lehet csak abból megélni itt Magyarországon, ha elektromos gitárokat akarnál készíteni. Túl szűk tevékenységi kör.

Egyrészt itthon nagyon kicsi a fizetőképes kereslet és arra már van pár jó hangszerkészítő, másrészt külföldi piacra viszont nagyon nehéz betörni.

Ráadásul tényleg nagyon jónak kell lenni hozzá.

2015. jan. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

[link]


Persze vannak külföldön tanfolyamok, ahol pár hónap alatt kifejezetten a gitárkészítést lehet tanulni. Ezek olyan milliós-másfél milliós tandíjért vannak, + az utazás és szállás (némelyiknél a szállás benne van az árban).

2015. jan. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Valami asztalos gyorstalpalóval jobban jársz.
2015. jan. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Csak az asztalos gyorstalpalóval nem fog (érdemi minőségű) gitárt készíteni. Meg kb semmit.
2015. jan. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

#5

A neten pár kattintás alatt meg lehet tudni minden szükséges információt a gitárépítésről. Csak aki életében nem használt még fűrészt sem az nem megy sokra vele, de ha elvégez egy gyorstalpalót akkor a szükséges alapok meglesznek. A kettőt kombinálva meg össze lehet hozni egy gitárt, onnantól csak elszántság meg valahol tehetség kérdése hogy meddig jut vele. Persze ebből megélni nem fog, meg hobbinak is kicsit drága, de ki tudja?

2015. jan. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

#6

Hát persze. Nem lesz abból semmi.

Használható hangszer legalábbis biztos nem.

2015. jan. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

#7

Az első egy-két alkalommal valszeg nem, de utána.. Amúgy meg érdemesebb eleinte az egyszerűbb folyamatokkal kezdeni pl új test, meglévő nyak átalakítása aztán jöhet idővel a többi. Én is így kezdtem mostanra meg simán csinálok olyan gitárt, ami a bőven használható kategória pedig soha nem tanultam semmi és csak hobbiszerűen csinálgatom.

2015. jan. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ezt örömmel olvasom.

Mutatnál privátban róla képet? Csak kíváncsiságból.

2015. jan. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
És még mit érdemes ezen kívül csinálni? Szeretnék mindenképpen hangszerek készítésevel foglalkozni.
2015. jan. 8. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!