Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Értékelitek a zeném (újból ...

Értékelitek a zeném (újból😀)?

Figyelt kérdés

Nos sziasztok.

Hat/hét hónappal ezelőtt kitettem egy zenét ide ,és kértem ,hogy értékeljétek.

Kb. Egy éve foglalkozok ezzel.

Szeretnék visszajelzéseket kapni jelenleg hol is tartok ezen az úton.

Kérlek pontozzátok a zenémet,mindenféle kritikát,javaslatot észrevételt szívesen várok.

Itt a zene : RDR DreamWorld(original mix): [link]



2014. dec. 22. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Mikor 0:27nél gyorsul a lábdob, én raknék oda egy automatizált highpass-t.


0:39 másodpercnél a basszus nem harmonizál a dallammal.

A lead szintin szerintem ott lehetne egy kis reverb, jó hosszú, mivel úgysincs moduláció. Esetleg egy kis delay is mehetne rá.


A drop előtti felépítésben szerintem lehetne több taps, pergő vagy más magasabb frekvenciájú ütős és közvetlenül a drop előtt lehetne egy kis levegő vétel, leállás, mert úgy sokkal jobban "működik" a drop, jobban kijön a kontraszt. Nem véletlenül csinálja ezt szinte minden sikeres EDM producer.


A dropban a kick biztos, hogy jó hangmagasságban van?


Egyébként nem rossz, de még sok munka lesz vele.


Ezt meg nagyon halkan jegyzem meg, de én a helyedben megpróbálnék egy kicsit kísérletezni, mert mióta kijött az Animals havonta készül több ezer ilyen szám és egyre kevesebb embert érdekel ez a stílus.

2014. dec. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

Az az igaszság hogy ezt telóval csinÁLTam.

Géppel dolgozok csak a gépem elbasz*ott.

Kiváncsi voltam,hogy ilyen eszközzel mire vok k€pes.

Majd ha lesz januárba új gépen megmutatom mirr vagyok képes😄Értem mikre gondolsz.mégegyszer köszi.

Egyébként nem ilyen stílusba dolgozok,hanem tribálba.

[Ahzee stílusa)

2014. dec. 22. 17:20
 3/6 A kérdező kommentje:

Jöhet még értékés.

Ja a drop előtti "beszólást" azt ii

S a telefonos progi miatt hanyagtam.

(Elég gagyi benne az audio import)

2014. dec. 22. 17:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy mi micsoda de ez úgy összességében egy vázlat. Nagyon hézagos pár sávot még elbírna.

Például itt egy house mix [link]

2014. dec. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen teljesen igazad van.

Mint mondtam ugye ezt az fl studio mobile változatával csináltam.

(Mivel ugye most nincs gépem)

És ott ilyet,hogy masterezés,meg hogy mixing lehetetlen kivitelezni ettől vam olyan hangzása mintha valami nem lenne meg benne.

2014. dec. 24. 08:01
 6/6 anonim válasza:

Hát a basszusnak adhadtál volna még :D de szerintem ezzel egyenlöre ne törődjél.

Először is:a drop nem hangzik össze, túl magas lett a basszus.Szintén a dropnál a lead elviselt volna egy kis gross beatet mert elnyomja a kicket. Még tudnék sorolni egy jópár bakit de én ezeket véltem a legnagyobbaknak.

DE a zenélést folytassad mert meg lesz az eredménye, elvégre én is így kezdtem :) hajrá ;)

2017. jan. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!