Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Értékelitek a Zeném? (lent)

Mester SzabolcsKAH kérdése:

Értékelitek a Zeném? (lent)

Figyelt kérdés

Tehát itt lennének:


[link]


[link]


[link]


Még itt tudtok válogatni...



2014. aug. 5. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Heló!


Biztos sokan vonaglanának rá, de én speciel laposnak és unalmasnak tarom, max másfél percbe tudnám ezt elképzelni, nem 4 körül. Számomra sablonos és üres volt, 12 egy tucat...

2014. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
*-* nekem nagyon tetszik,én is hasonlót szeretek.Ez ilyen tipikus Tomorrowlandes zene :D ügyes
2014. aug. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az 1. tetszett a legjobban..de mind jó ;)
2014. aug. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Helló!


Nem mondom, hogy tetszettek, én elég kritikus vagyok, viszont a műfajok félig meddig közel állnak hozzám, az első remixre írok egy kritikát.


Ami szembetűnő, hogy repetitív. Vagy dallamban változtathatnál például a felvezetőnél, vagy használhatnál többféle szintit is, mivel nagyon egysíkú. Már az is nagyon jó lenne, ha automatizálva lenne benne pár dolog, hogy ne végig ugyanazok a frekvenciák szóljanak.


A másik probléma maga a hangzás (szinti), ami elsőre jó, mármint hogy meg tudtad csinálni, viszont karcsú. Valószínűleg pár effekt jót tenne neki, gondolk itt minimális reverb, chorus, meg hasonló effektekre, illetve unisono-ra, sokkal nagyobb teret ad az egésznek. Massive-ban Voicing fül alatt találod, Pitch cutoff ON, és minimális mozgatással teljesen más, és egyben sokkal szebb/jobb hangot kapsz.

Esetleg több szintit egyidejűleg bevonni, de szeparálva használni, tehát az egyiknek a magasa szóljon erőteljesebben, a másiknak a közép-mély része. Illetve highpass-olj mindent (130hz felettieket vágd ki), ami nem kick/basline, ez midnenre vonatkozik.


Illetve a mixing/masteren kéne javítani. Kick rész nagyon elvan nyomva, a többi résznél egy minimális sidechain kéne magára az alap kickre vonatkozva, és máris hangosabban szólna, illetve lenne helye a zenében. Egyértelműen nem egy 2 perces meló, meg nem is fog egyből menni, de érdemes pár youtube tutorialt végig nyálazni, hogy tudd, hogy mit-miért, hogy kéne, hogy pöpecül szóljon.


Viszont eddigiekhez csak gratulálni tudok, plusz egy jó tanácsként: légy nagyon kritikus magaddal szemben, ez csak előre tud repíteni a munkádban!

2014. aug. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!