Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyennek értékelitek a zenémet?

Milyennek értékelitek a zenémet?


2012. ápr. 7. 23:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szép, de nullára értékelem az ilyen zenéket, ha az alkotójuk ezt nem tudná igazi hangszeren is eljátszani. (akár egy zongorán) Ha tudsz hangszeren is játszani és nem csak összeklikkelted, akkor csillagos ötös. Amúgy meg jó, ha te örömödet leled a komponálásban, hát hajrá.
2012. ápr. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Aki nem tud semmilyen hangszeren játszani, az nem tud komponálni. Vagy legalábbis nagy komplexitású zenéket biztosan nem. A harmóniákat és a hangsorokat a hangszer billentyűiként, vagy húrjaiként reprezentálja a tudatunk. Aki szólóhangszeren játszik, pl. hegedűn, ahol nem szólalnak meg harmóniák, az sokkal ritkábban lesz zeneszerző, mint pl egy gitáros vagy egy zongorista.
2012. ápr. 8. 01:25
 3/12 A kérdező kommentje:
A másik fele meg, hogy fizikai képtelenség ezt a művet eljátszani egy embernek egy hangszeren, mert korlátozott számú kezünk és ujjunk van.
2012. ápr. 8. 01:26
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát ebben akkor nem értünk egyet... az, hogy valami többszólamú, nem jelenti azt, hogy nem lehet eljátszani egy szóló hangszeren. Nyilván nem ugyanúgy fogod eljátszani, transzponálás... egy zenész tudja, hogyan szólalna meg egy ilyen dal egy zongorán. És nem téged támadlak, mert amúgy tetszik... ami még fontosabb, a véleményemet azután írtam le, hogy meghallgattam más dalaidat is. Ez inkább az összes művednek szólt, elnézést, hogy ezt nem jegyeztem meg.


Ugyanakkor ez az én egyéni véleményem. Egy számmal soha nem tudtam semmit kezdeni önmagában... nekem látnom kell az előadót, tudnom kell, hogy ezt valahol, valamikor egy létező előadó játszotta el, írta meg, vagy tudom is én.

Ha erre azt mondod, már pedig te írtad, oké. De ettől még nem vagy előadó... és nekem ez hiányzik. Ezt nem te adod elő, hanem egy processzor. Nem is kell az egész művet előadnod... óóó, nem. Legalább egy darabot. Legalább kísérd zongorán. Énekelj rá. Tapsolj alatta, vagy fütyülj.

De számomra ez a számítógéppel össze VSTi-zett zene nem az igazi... sajnálom. Remélem átjön, mit mondok és érzek.

2012. ápr. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ember, te k...a sokat dolgozol. Irigyellek. Ennyi zenét összehozni, ilyen gyakorisággal nem semmi. És egyre jobbakat csinálsz.
2012. ápr. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A zeneszerző és az előadóművész két külön dolog. Számtalan szerző tevékenykedett a múltban is, aki megírta a darabokat, de soha nem maga adta elő. Kidolgozta a partitúrát, amit aztán szétosztottak a zenekar tagjai (az előadóművészek) között. Ez esetben a kolléga megkomponálta a szólamokat, és a mai kor technikai lehetőségeinek köszönhetően saját maga szólaltatja meg az egyes hangszereket. Manapság zeneszerzőnek lenni nem a legjobban fizető szakma, esélytelen, hogy az ember megfizessen egy regiment profi zenészt. Nincs más lehetőség. Annak is megvan a helye, hogy egy zenész bizonyítsa előadói kvalitásait ,de az egy másik kategória. Egy előadót a megjelenése, kiállása, előadói teljesítménye szerint értékelünk. Egy szerzőt a művei alapján.
2012. ápr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezzel semmi újat nem mondtál, de azért köszönöm. Akkor másképp fogalmazok. A kérdés a következő:


"Milyennek értékelitek a zenémet"


Jónak ítélem, hozzáteszem, nem vagyok odáig az ilyesfajta zeneszerzőkért. (amúgy egy kicsit a macbookos DJ-kre emlékeztet, tán azért ráz ki tőle a hideg) Ez volt az _én_ véleményem. Köszönöm, hogy elfogadjátok, ha már megkérdezte, kíváncsi volt rá. Tetszik, nem tetszik, ez van.

2012. ápr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én rosszindulatból írtam, ami írtam. Sok ilyen jellegű kérdés van, és a többségük valóban nem nevezhető zeneszerzésnek. A kész hangmintákból, loop-okból összerakott "zenéktől" feláll a szőr a hátamon, főleg, amikor egyetlen saját motívum sincs bennük.Amit a kolléga csinál, sokkal többre tartom. Ha legalább ilyen szinten dolgozna mindenki ebben a hülye elgépiesedett világban, én már csak egy kávét kérnék. A vélemények ütköztetése pedig jó dolog, legalább értelmes dolgokról vitatkozunk. :)
2012. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
bocsánat, NEM rosszindulatból írtam :D
2012. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

[link]

Ha minden igaz innen le is lehet tölteni....

[link]

Itt pedig simán meg lehet hallgatni.

2012. ápr. 8. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!