Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyennek értékelitek a...

Milyennek értékelitek a kormány eddigi teljesítményét?

Figyelt kérdés

Összességében jó, vagy rossz?

Milyen területeken volt jó, milyen területeken volt rossz?

Mi volt kiváltképp jó, és mi volt kiváltképp rossz?

Az eddigi teljesítmény és kommunikáció alapján mire számíthatunk?


2010. jún. 11. 01:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ennyi idő alatt nem lehet értékes véleményt megformálni, hogy milyen az eddigi kormány. Eddig még egész jónak tűnik, de várjuk ki a végét. Ezt a kérdést majd tedd fel újra másfél év múlva!!!
2010. jún. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%
Irányvonal jó, csak a megvalósítással vannak problémák. Kicsit olyan, mintha kapkodnának. Mintha nem lett forgatókönyvük arra, ha az EU és az IMF nem engedné a hiánycélt elszaladni. Jó hogy, megkönnyítik az állampolgárságot a határontúliaknak, de rossz időpontban. Rosszkor beszéltek rossz helyen (államcsőd). Örülök, hogy mindenki adózik, nem csak a középosztálynak kell eltartania az országot. Örülök, hogy számunkra csökkentik az adót. De még a csökkentések árát nem tudják majd csak a bankokon behajtani (egyszerűen lehetetlen, nincs ott ennyi nyereség - tudom, ebben a szektorban dolgozom), szóvl majd másokon is be kell hajtani - kíváncsi vagyok, hogy kommunikálják majd le. Szóval az irány jó, csak a miként akadozik...
2010. jún. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
5%
Nagyon jól haladnak, az irányvonal szuper, Orbán új programja tökéletesen hangzik... Nagyon remélem, hogy sikerül minél többet megvalósitani belőle. Ehhez persze több idő kell, úgyhogy egyelőre bizakodom :]
2010. jún. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%
Az egykulcsos adórendszer miért pozitív? Hogy a gazdagok is ugyan annyit fizessenek mint a szegényebbek?
2010. jún. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
34%
b+, még a tinta se száradt meg az első kormányülés jegyzőkönyvén....
2010. jún. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
Nem csináltak semmi nagy dolgot, csak hangulatjavító intézkedéseik voltak. Kíváncsian várom a beígért 1millió munkahelyet. A kettős állampolgárságról szóló törvénykezésről pedig inkább nem mondok semmit. (ellenkezne a szabályzattal)
2010. jún. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%

Az eddigi dolgok csak elképzelések,homályos tartalommal. Az önkormányzati választások előtt csak ilyen látszat "eredmények" lesznek. (Pl.pálinkafőzés).

Azután jönnek majd a megszorítások stb.

Egy év múlva lehet majd a munkájukat értékelni.

2010. jún. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%

Az egykulcsos adórendszer miért pozitív? Hogy a gazdagok is ugyan annyit fizessenek mint a szegényebbek?


Feletsük már el azt a hülye kommunista dumát, hogy a gazdag sokat adózzon a szegényt meg segítes az állam.Ez egy kapitalista országban nem megy.Mindenkinek ugyanannyi esélye van továbbtanulni, jó munkahelyet találni, minenki egyenértékü állampolgár, akkor miért adózzon az egyik jobban mint a másik.Inkább vigyen haza több pénzt az orvos legálisan, ne mindenki a hálapénzt dugja a zsebébe.

2010. jún. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
33%

Az a baj hogy az orvosok nem fognak több pénzt hazavinni:)

Sőt ennyi pénzből már lassan éhenhalni is kevés.

2010. jún. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%

A kommunikáció minusz negyvenhat, egy öt fokozatú skálán. Kósa, Szijjártó, nem kell részleteznem, ugye?

a 29 pont jó része parasztvakítás ( olyan pontokon élvezkednek sokan, amiknek nincs jóformán költségvetési hozadéka), sőt van olyan, amit károsnak tartok : a házi pálinkafőzés pl, vagy a közelebbről nem tisztázott kistermelő feldolgozás könnyítése ( ha csak adminisztratív, az oké, de nekem nehogy a higiénés szabályokat csökkentsék) A társasági adó majdnem megfelezése pozitív tett viszont, ezt el kell ismerni. a legnagyobb kérdés ugye a 16 százalékos adó. Én támogatom az egy kulcsot, mert az aztán igazságos ( bár az amerikai adórendszert is el tudnám viselni) de én meghagynám az adókedvezmények egy részét, mert akkor több maradna a zsebben, és az adóterhekből befolyt pénzt inkább az önkormányzatoknak adnám a központi kormány helyett, osszák el ők a pénzt.

Most az megy, hogy emelni kezdik a minimálbért.

Én számolgattam egy kicsit.

Számoljunk rekordalacsony, 3.5 százalékos inflációval a következő két évre. Ez azt jelenti, hogy minden évben ennyi százalékkal ér kevesebbet a pénz: 100 forint ilyen kondíciók mellett olyan arányban romlik, hogy 107 forint ér majd annyit, mint 2 évvel korábban száz.

Na most.

A minimálbér jelenleg 73 500 ft. Ha bevezetik az adójóváírás nélküli, egy kulcsos adót, akkor lejön belőle 11760 forint. ( 16 százalékos kulcs mellett). Ez ugye nettó összeg: tehát, ha azt akarják, hogy ez visszajöjjön, a minimálbért kb 14000 forinttal kell növelni.

Azaz, két év múlva a minimálbérnek 937332 forintnak kéne lennie, ha inflációkövetően nő. Kérdés, hogy ezt a kkv szektor ki tudja e majd gazdálkodni.

Továbbá, szubjektív vélemény: nem tetszik nekem ez az "ájtatos manóskodás" én ateista vagyok, hanyagoljuk a nyílt vallásosságot, egy állam legyen száz százalékban világi.

Összességében egy gyenge hármast adnék: a bohócpáros forintakciója, és a nem megfelelően kommunikált egykulcsos adó miatt. Ha ez nem lett volna, háromnegyed.

2010. jún. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!