Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hangerőpedalt ajánlotok?

Milyen hangerőpedalt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy hangerõoedalt venni amivel csak a hangerõt tudom szabályozni,milyet ajánlotok max 15 ezer forintért?

2014. nov. 8. 22:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy mi az oka hogy kell hangeropedal?
2014. nov. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Bár nem nekem szól a kérdésed de pl nagyjelű passzív pickuphoz jól tud jönni, ha nincs kompresszor\limiter kéznél. Abban az esetben ha alapból túlvezérli a csatornát, és ugyebár a gitár volume potijával nem akarjuk megvágni a felső tartományt, beiktatunk egy ilyen aktív eszközt,ami csökkenti a jelszintet és tiszta csatornát eredményez.
2014. nov. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

A hangerőpedál nem aktív eszköz.

Hajszál pontosan ugyanazt csinálja, mintha gitáron tekernéd le a hangerőt, csak lábbal lehet vezérelni.

2014. nov. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz, ez nagy tévedés.

Ugyanis a legtöbb passzív hangszedős gitár kábelezés olyan, hogy ha a hangerőt csökkented, akkor az elállítja az egész hangszínszabályzást valemlyest, azaz valamennyire lágyítja is a hangzást.

Hangerő pedál esetén erről nincs szó.

Amúgy vannak sima potis passzív pedálok és aktív buffer/boosterként működő pedálok is, mint például a Morley.

2014. nov. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Sosem használtam passzív hangerő pedált, szerintem annak semmi értelme, arra ott a potméter a gitáron.

A fent említett morley is aktív, LDR-ekkel szabályoz.

Szerintem csak annak van értelme.

2014. nov. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Nem ugyanaz, ez nagy tévedés.

Ugyanis a legtöbb passzív hangszedős gitár kábelezés olyan, hogy ha a hangerőt csökkented, akkor az elállítja az egész hangszínszabályzást valemlyest, azaz valamennyire lágyítja is a hangzást."

Milyen kábelezésről beszélünk mégis?

Egy gitárban egy drót megy a hangszedőről a potira, aztán a kimenetre.

Egy passzív hangerőpedálban is pontosan ugyanaz van, pontosan ugyanúgy is működik.


Aktív hangerő pedál meg... Hagyjuk. :)

2014. nov. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
A limiter és a compresszor is aktív hangerő pedál, csak automata...
2014. nov. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
én speciel azt hazsnálom. a 400mV-os RMS-ből is simán csinál 100mV-ot, hogy ne torzítson a jcm800.
2014. nov. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Milyen kábelezésről beszélünk mégis?

Egy gitárban egy drót megy a hangszedőről a potira, aztán a kimenetre.

Egy passzív hangerőpedálban is pontosan ugyanaz van, pontosan ugyanúgy is működik. "


Sajnos tipikusan a tudatlanságod fordított arényban áll a magabiztosságoddal.


A gitárok túlnyomó többségében nem direktben van a hangszedő a kimenetre kötve, hanem ott a potméter, ami egy változtatható ellenállás és egy kondenzátor a hangszínszabályzó potinál. Tehát ez egy passzív aluláteresztő RC szűrő.


Ez után kerül a kimenetre a jel.


A hangerőpedál pedig már ezt követően avatkozik be.

2014. nov. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Szóval ez egy tipikus Strat bekötés, ott egy kondi is a hangszínnél.


[link]


Ez meg egy tipikus Les Paul. Ott is.


[link]


Tehát nem arról van szó, hogy csak a hangerő poti és onnan megy rögtön a kimenetre.

2014. nov. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!