Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitár pedált/overdrive-...

Milyen gitár pedált/overdrive-ot ajánlotok?

Figyelt kérdés

klasszikus rockkos hangzáshoz mint pl az ac/dc esetleg guns n roses..


EMG 60 és 81-es pickupok, és egy tranzisztoros Peavey envoy 110 erősítőm van, tudom nem a legjobb párosítás de ez van.

Az erősítő torzítása nem a legjobb, pont ezért használok egy olcsó behringer ultra metal pedált, amivel meglepően jó metál hangzást tudtam elérni szóval azzal nincs baj, viszont rockra nem éppen alkalmas...

Többnyire ha azt kell játszani csak letekerem a gitár hangerőt, de úgy nem a legjobb.... még a erősítőn be lehet állítani viszonylag tűrhető overdrive-ot de az nekem nem elég...

sok jó számot pont ezért nincs kedvem megtanulni mert nem jól hangzanak így, ezért kéne egy jó kis pedál..



2014. aug. 6. 00:51
 1/3 anonim ***** válasza:
2014. aug. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Annak az erősítőnek nagyon jó hangja van alapból, egy Behringer borzadálynál biztos, hogy fényévekkel jobb.

Tekergesd a potikat, fölösleges hozzá bármi is (azt a Behringert meg kukázd ki miharamabb).

2014. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

sokan fikázzák a behringert, de ha jól beállítod akkor rohadt jó az is. Már másfél éve azt használom és sokkal jobb mint az erősítőé... sőt egyik haverom kölcsönadta a 80 eurós metal muff-ját és őszintén szólva szerintem szarabb volt hangja... persze ha vmi jobb erősítőre kötnénk rá akkor valszeg az lenne a jobb de így nekem az ultra metal jött be..

A lényeg hogy a Mid Freq. maxon legyen a Mid pedig minimumon, a többi meg már csak ízlés dolga

2014. aug. 10. 15:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!