Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitár multieffektet/ped...

Milyen gitár multieffektet/pedált ajánlotok metál gitárosnak (első lenne)?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni egy multieffektet, komolyan gondolom a zenélést, leginkább thrash/heavy metált játszom, de a saját hangzásban gondolkodom.

[link]

Ezt találtam legjobbnak abból amit nézegettem, csak nem tudom, hogy multieffektek terén kezdőként megérné-e egyből ilyen komolyat venni ?


2013. nov. 7. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Én inkább egy torzító pedált vennék a helyedben, melyen külön lehet a mély/közép/magas hangszíneket szabályozni:

[link]

[link]

2013. nov. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De nézz szét pl. gitarshop.hu-n Ott a Boss MT-2 feleennyiért megkapod.
2013. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vox felejtős, metálra főleg

Tonelab ST multit használok de a hócipőm tele van már vele.

made in vietnam az egész és van 1000 hátránya amiért lebeszélnélek róla

Leginkább amit ajánlanék az vagy boss, digitech vagy line 6

ebben a 3-ban gondolkodj

ezek tisztességesen szólalnak meg és torzítanak

Ha kezdő vagy akkor sztem vegyél olyat amin van USB-ASIO port is mert gyakorláshoz nagyon jó, beépített hangkari van az effektben.

digitech rp155 pl ilyen csak usb kábellel csatlakoztatod a géphet és fülhallgatóval mehet a jammelés a yúútyúúbra

2013. nov. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kojee ***** válasza:
2013. nov. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Semmilyet.

1. Thrash-re különösen semmilyen effekt nem kell.

2. Egy ilyen olcsó gagyi fos multi csak szétmossa a hangzásodat és egy hatalmas kása lesz belőle, amit aztán hatalmas élmény lesz hallgatni.


Vegyél inkább egy ennyivel drágább/jobb erősítőt, megfogja hálálni magát.

Ui.: Torzítópedálra sem lesz szükséged, különösen nem MT-2 -es sípolásgenerátorra.

2013. nov. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!


Magam sem díjazom egyébként a multikat. Én is thrash-t játszok és sztem az erősítő saját hangja a legjobb. De abból viszont bikát kell venni, ha metálra szánod.

Kár a multikkal fellépésen tönkretenni az erősítő szép karakteres hangját, mert az eredmény iszonyat lesz. :S


Gyakorláshoz viszont nagyon jók a multik fejhallgatóval, én arra használom az enyémet, no meg 1-2 gagyi felvételre.

2013. nov. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat !

Akkor inkább ha veszek pedálban gondolkozom.

Amúgy Marshall 100fx-em van, és a gitárom Dinky dkxt bk (EMG passzív), és így is elég ütősen szól :D csak úgy érzem, hogy nem a legtökéletesebb, és valami még kéne a saját hangzásba. Ezért tervezek vásárolni valamit.

2013. nov. 26. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!