Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek?

Milyen gitárt vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eddig csak guitar heron próbálkoztam, de nagyon megtetszett és beszeretnék szerezni egy igazi gitárt is. Ti milyet ajánlotok? Csak hobbiból gitároznék, szóval semmi komoly koncert meg ilyenek :D



2014. máj. 26. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Először is el kellene döntened, milyen zenét játszanál.
2014. máj. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
elsősorban klasszikus zenét játszanék vele, szóval szerintem az akusztikus gitár lenne a megfelelő számomra. Lenne még egy kérdésem, nézegettem hogy vannak ilyen hangológépek, azok mennyire fontosak? Ilyen gyakran elhangolódnak? Még annyit hogy mit jelentenek ezek 4/4 7/8 3/4 1/2 1/4 ? Vegyek hozzá plusz tartalékba húrokat? Nem vagyok benne jártas hogy milyen gyakran szakadhat el. Gondolom minél több húros annál több hangot képes kiadni magából. Bocsánat, de teljesen amatőr vagyok még ezen a téren :D
2014. máj. 27. 09:50
 3/9 anonim ***** válasza:

"elsősorban klasszikus zenét játszanék vele, szóval szerintem az akusztikus gitár lenne a megfelelő számomra."


- Egsézen pontosan klasszikus gitárra lesz akkor szükséged (a klasszikus gitárok is akusztikusak, de a köznyelv a fémhúros gitárokat nevezi akusztikus gitárnak, míg a nejlonhúrost kalsszikus, kocert vagy flamenco gitérnak - utóbbiak persze nem mind ugyanazt jelölik). Be kell menni egy hangszerboltba, kipróbálni, mennyire kényelmes a kezednek a viszonylag nagy húrtávolság.


"Lenne még egy kérdésem, nézegettem hogy vannak ilyen hangológépek, azok mennyire fontosak? Ilyen gyakran elhangolódnak?"


Ez a típus igen, de a gyengébb minőségű gitárok rendszerint hamarabb hangolódnak el. Viszont ha van a gépeden mikrofon, megspórolhatod magadnak:

[link]


"Még annyit hogy mit jelentenek ezek 4/4 7/8 3/4 1/2 1/4 ?"


- Gitárméretek. Testalkatodtól függ, melyik kényelmes, de felnőttek szerintem nem szoktam 3/4-nél kisebbet használni, de ebben annyira nem vagyok biztos. Erre is azt tudom mondani, meg kell nézni a boltban.


"Vegyek hozzá plusz tartalékba húrokat? Nem vagyok benne jártas hogy milyen gyakran szakadhat el."


- Ha egy jó minőségű húrkészletben egy elszakad, az rendszerint az egész készlet fáradását jelzi, bár persze vannak kivételes esetek. Én nem szoktam előre bevásárolni póthúrokat, bár tény, hogy klasszikusoknak gyakoribb a szakadás, míg fémhúrosnál jó, ha egyszer tapasztaltam életemben.


"Gondolom minél több húros annál több hangot képes kiadni magából."


- Persze, de a szokványos fajtának mind hat húrja van. Mestergitároknál van többhúros.

2014. máj. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Azt meg tudnád még mondani hogy mennyi az élettartama egy gitárnak? És milyen gitárt tudnál mondani ami jó minőségű? Én eddig a Cort AD810 néztem. A húrtávolsággal nem lesz gond mivel elég hosszú ujjaim vannak :)
2014. máj. 28. 22:37
 5/9 anonim ***** válasza:

A gitár élettartama nagyban függ attól, mennyire jó anyagból és milyen gondos megmunkálással készült, meg attól, milyen körülmények közt használták és mennyire volt karbantartva.

Játszottam már 1928-as Martin gitáron, ami jobban szólt mint a mostaniak.

Egy olcsó kezdőgitártól persze ezt nem lehet elvárni, de ha nem töröd szét, esetleg még arra is vigyázol, hogy ne legyen kitéve túl nagy hőmérséklet- és páraingadozásnak, akkor évtizedes élettartama is lehet. Persze néha esetleg cserélni kell ezt-azt, bundot csiszolni, esetleg újrabundozni...


A Cort AD810 jó kezdőgitár, de nem klasszikus nejlonhúros, hanem fémhúros.

2014. máj. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, hát nagyon vigyàznékrà az biztos :) de gondolom hangzásban nincs különbség a nejlon és a fém húros között, én úgy tervezem hogy nem vennék több gitàrt,inkàbb veszek egy minőségibb darabot de az sokáig bírja :) szóval ezt a kezdő gitàrt használnám végig. Még annyi kérdésem lenne hogy tanár nélkül mennyire lehet boldogulni?
2014. máj. 29. 21:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerinted miért volnának külön fémhúros és nejlonhúros gitárok, ha hangzásban nem volna különbség?


Tanár nélkül lehet tanulni, bá nem könnyű, és sok szorgalom kell, viszont legalább nincs, aki behatároljon.

2014. máj. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elég nagy különbség van, a nejlonhúros tompább, lágyabb hangú, de kevésbé vágja az ujjadat a húr, a fémhúros fényesebb, csengőbb, erősebb, de kicsit fájdalmasabb eleinte megszokni.


Ha tanár nélkül akarsz tanulni, a Muszty-Dobay-t nézd meg.

[link]

2014. máj. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
rendben ezt nem tudtam,a szorgalom meglesz, azon nem fog múlni :) és youtubon is elég sok oktató videó van gitározással kapcsolatban, és köszönöm a segítséget :)
2014. máj. 30. 18:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!