Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek? (szempon...

Milyen gitárt vegyek? (szempontok lent)

Figyelt kérdés

Szóval:

-max. 100e Ft-ig

-2 oktávos(24 bundos)

-superstrat forma

-Lehetőleg Floyd Rose tremolóval(vibrátó)

-humbucker hangszedővel


Nem vagyok még nagyon haladó gitáros, de nagyon szeretek gitározni. Gitárvásárlásban sem vagyok nagyon otthon.

Előre is köszönöm a segítséget.



2014. jan. 27. 14:30
 1/9 Apocalypse. ***** válasza:

de te most leírtál egy két adatot ami alapján te magad is megkeresheted a neked valót. Általában úgy szokták mondani milyen műfajhoz kell.

Floyd Rose-st biztos, hogy nem veszel ennyiért. Vagy ha igen akkor az nagyon gagyi lehet.

[link] erre fele nézz szét.

2014. jan. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem. Első sorban rockhoz, talán jazz. De inkább rock.

Köszönöm #1 válaszoló a segítséget. Csak gondoltam hátha tudtok ajánlani vmit

2014. jan. 27. 16:18
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Egy eredeti Floyd önmagában kb. 50e Ft.

Még a licenszeltek se egyformák és nem érik el az eredeti minőségét, a nem licenszelt kínai hamisítványok meg még inkább rizikósak.

2014. jan. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval 100e Ft-ért nem kapok jó Floydost.

Akkor vmi konkrét modellt tudnátok ajánlani?

2014. jan. 27. 16:51
 5/9 Apocalypse. ***** válasza:

[link]

Volt ilyen a kezembe, nagyszerű hangszer. Ennek van tremolós változata ami 10.000 rel drágább.

tudom, hogy 100 volt a határod, de gondolom ha 100 at rávágsz 7 ide vagy oda már.

[link]


[link] ebbe pl floyd rose special tremoló van, hát nem tudom, hogy mennyire floyd ez a floyd... egy próbát megér

2014. jan. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Special nem rossz, az ugyan Koreában készül, de az is hivatalosan Floyd Rose és annak a specifikációja szerint gyártják (amúgy a német Schaller áll mögötte), annyi a különbség, hogy nem bronz, hanem cink a tőke és nem acél, hanem cink a húrláb baba.
2014. jan. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na ez is egy érthetetlen dolog, hogy miért helyettesítik az acélt a lényegesen drágább cinkkel? Nem lehet, hogy az a cink inkább zamak (spiáter)?
2014. jan. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igazad van, valószínű, hogy spiáter. Cink ötvözet szó szerint, tehát az lehet.

Csak pongyolán fordítottam. :)

De gondolhattam volna, mert annak a Fender temolónak a tőkéje, amin a beletört kart megjavítottam, szintén spiater volt.

2014. jan. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösznöm mindenkinek a segítséget :)
2014. jan. 28. 13:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!