Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen szempontok szerint...

Milyen szempontok szerint vegyek gitárt? Folyt. Lent

Figyelt kérdés
Most szeretnék gitárt vásárolni, de nem tudom, hogy mit kell figyelembe venni ilyenkor.
2012. nov. 2. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok nagy gitáros, de annyit tudok tanácsolni, hogy ha kicsi a kezed, nézz szét az átlagosnál kisebb, keskenyebb nyakú gitárok között. Az én gitárkarrierem ott bukik mindig el, hogy csak nagy nagy kínok árán bírom lefogni az F-et, mert akkora a kezem, mint egy ötéves kisgyereké...
2012. nov. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attúl függ milyen fajta gitárt szeretnél, és milyen célra. Nekem xbox-hoz van és wifi-s. Gitár hiró-hoz.
2012. nov. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem, elég nagy a kezem, itthonra szeretnék csak úgy magamnak egy klasszikus gitárt
2012. nov. 4. 12:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem szeretnél vele komolyabban foglalkozni, akkor nézz szét az alsó kategóriában. pl.: Hora, Johnson, Stagg. Pont ma láttam 32E-ért egy használt Epiphone-t, ami már nem olyan rossz. Nézz szét hangszerboltokban, kérdezd az eladókat, gondolkodhatsz használtban is. Ha sok pénzed van rá és komolyan csinálni akarod, akkor érdemes venni egy Fender-t, vagy Ibanezt..

Remélem tudtam segíteni!

2012. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igazából én nem szeretnék erre sok pénzt költeni, olyan 10-20ezer forintokban gondolkodtam eddig, bár nem tudom, hogy ez mennyire reális ár. a gitárhoz szeretnék egy tokot és ami így alap cucc kell hozzá, bár azt se tudom hogy ide mik tartoznak, tényleg alig tudok valamit, csak azt hogy nagyon szeretnék megtanulni gitározni!!:)
2012. nov. 5. 23:23
 6/6 anonim ***** válasza:

A klasszikus gitárnál számít talán leginkább, hogy milyen minőségű fából készítették. Azonban kezdőként sokkal inkább árérzékeny az ember, és a hangbeli különbséget sem hallja ki igazán. Azonban fontos és sokat elárul a gyártóról is, hogy mennyit közöl a hangszeréről:

Például itt nem tudjuk, miből van a fogólap:

[link]

Itt például azt írja, hogy jávor a fogólap:

[link]

A gond annyi, hogy a jávor világos színű, itt pedig feketére van mázolva, ami a gyakorlatban annyit jelent, hogy idővel a festék le fog kopni.

Nem árt ha van a nyakban merevítő pálca. A jobb minőségű gitároknál a bejáratot faanyagok: fenyő fedlap, mahagoni hát, rózsafa fogólap. Érdemes nagyjából ezt az összeállítást keresni, de egyébként gitár hangja a döntő, mármint elégedett legyél vele.

Ezzel ugyan kicsit túllépsz a kereted felső határán, de adnak hozzá puhatokot:

[link]

Írod még az alapfelszerelést. Érdemes az hangológépet használni:

[link]

Klasszikus gitárnál szokás lábzsámolyt is használni (de bármi mással alápolcolhatod a lábad):

[link]

Örök kérdés a pengető, mert klasszikus gitárnál az ujjainkkal keltjük a hangot. De biztos lesz olyan, amikor tábortüzes zenélésnél kell az éneket lekísérni. Ilyenkor nem árt ha a van a tokban pengető, de lehetőség szerint valami puhát használj a húrok védelmében.

Ha van lehetőséged szemrevételezni a hangszert a hangolókulcsokat tekergesd meg: nem lötyög, nem laza, nem akad, hangtalan.

2012. nov. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!