Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Takamine vagy Sigma gitárt...

Takamine vagy Sigma gitárt vegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy Takamine GD30-CE-t vagy a Sigma DMC-1STE-t vegyek. Már elég régóta szemezgetek a Takamine gitárokkal de most egy hangszerbolt tulajdonos ajánlotta a Sigma gitárokat és nagyon nagyon tetszenek, de azért még sincs akkora nevük mint a Takaminéknek. Most biztos tanácsoljátok, hogy hát menj el és próbáld ki mind a kettőt, de ez nem ilyen egyszerű... Magyarországon valamiért nem árulnak sehol Takamine gitárt szóval maximum Pozsonyban tudnám kipróbálni, na igen csak ott meg Sigma gitárok nincsenek :D

Szóval akinek van Takamine vagy Sigma gitárja az igazán megoszthatná velem a tapasztalatait :)



2014. máj. 8. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Szinte ugyanaz a két gitár, tényleg nem lehet mást mondani, minthogy próbáld ki.:D Egyébként a Sigma gitároknak lehet, hogy nincs olyan nagy hírnevük, de ez csak azért van, mert egy leányvállalatról van szó, ami véletlenül a Martin-hoz tartozik, és a Martin az egyik, vagy talán legnagyobb márka az akusztikus gitárok között. Én azt mondom, próbáld ki a Sigmát és ha tetszik, vedd meg. Egyébként a Takamine ilyen árkategóriában nem keverendő össze a többszázezer forintos gitárjaival, azok teljesen máshol és máshogy, jobb anyagokból készülnek. Inkább vegyél meg egy olyan gitárt, amit ki tudtál próbálni, és tetszik, mint egy olyat, amit csak neten láttál! De ha véletlenül nem jönne be annyira, és inkább a Takamine-t választod, abban sem fogsz csalódni.:) Ennyi pénzért mindkét gyártótól kb. ugyanazt a minőséget fogod kapni, én is Takamine vagy Sigma gitárt vennék ennyiért, esetleg a Dowina, Yamaha vagy Epiphone, ami még szóba jöhetne.
2014. máj. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Még amúgy azt vettem észre, hogy európában sokkal drágábbak a Takamine gitárok mint Amerikában. Például az említett Gd30-CE amerikában kb 80 000 Ft magyarországon vagy németországban meg 110 000 Ft átlagosan. A Sigma pedig mindenhol 97 000 Ft körül mozog.

2014. máj. 9. 20:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, ez minden gitárnál így van, hiszen ide is kell valahonnan szállítani, ami pénzbe kerül.(attól függ honnan) De szinte az összes gitár olcsóbb az USA-ban...
2014. máj. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!