Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tankcsapda vagy Depresszió?...

Tankcsapda vagy Depresszió? Melyiket szereted jobban és miért?

Figyelt kérdés
2009. dec. 27. 13:49
1 2 3
 11/25 Thurston ***** válasza:

"Maradjunk annyiban, hogy a 2 legismertebb magyar rockbanda."


Ja, ez már így inkább igaz. Sajnos.

2010. jan. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

20:15-nek: A második felével egyetértek. Amúgy meg csak a véleményemet írtam le.


20:36-nek: Bzd meg te! Fikázás nélkül is ki lehet fejteni a véleményedet!:@

2010. jan. 19. 20:46
 13/25 Thurston ***** válasza:
Nem neked mondtam, hogy b@zd meg, csak úgy meglepettségemben felkiáltottam. És fikázás sem volt a válaszomban, csak a száraz tényket írtam le.
2010. jan. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Jó bocsi lehet, hogy egy kicsit túlreagáltam. De a "legmocskosabb" szerinted mi ha nem fikázó szó? Elárulnád, hogy miért vagy ezen a véleményen? Szívesen meghallgatom.
2010. jan. 19. 21:29
 15/25 anonim ***** válasza:

Szerintem a Tcs-nek van 20 év a háta mögött majd ha a Depinek lesz akkor azt mondom tudnak vmit.

Ja és új album így sz@r új album úgy sz@r azért a Tankcsapda mindig teltházas bulit csinál csarnokokban

2010. jan. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:

Mind a kettőt szerettem, és szeretem is, de...


Depresszió: Szerintem Ferinek jobb volt, amíg nem járt énektanárhoz, mert így elveszett a hangja jellegzetessége, de a szövegek tartalmasak, és van bennük mondanivaló, a zenék meg jól meg vannak írva. (ez a legutóbbi albumuknál, az Egyensúlynál is előjött... bár nem hasonlított a régebbi Depresszió hangzásra, Feri hangja miatt, de a számok nagyon jól sikerültek.)


Tankcsapda: Régen nagyon jók voltak, de ennyi évvel a hátuk mögött Én egy kicsit többet várnék el tőlük, azt hiszem jogosan. Tehát most az új albumukon figyeltem, hogy a szövegeknek a tartalma kb egy mondat, és késsz...(pl.: Kóla jég és whisky-ből:

"Ez a másik ez meg Barbara, na

Ő se szent, ha bárki hallana róluk

Tudnia kell, ezek tömni való libák

Nekem mind a kettő megvolt,

De hogyha egyik se lett meg, volna

Akkor se omlana össze bennem semmilyen világ

Tudod a többiek már várnak, na gyere éljünk egy kicsit a mának…

Hagyjuk a romantikát, inkább igyál még egy kortyot,

Én meg tömök egy laza pipát, aztán kezdjük végre a dolgot, bébi, kezdjük végre a dolgot")

Nincs igazi értelme. Meg már kényszerrímeket használnak (pl.: Mindenkiből egy részlet:

"Hallom hogy csörög a kassza,

látom hogy az emberi massza

csak áll a sorban és az idejét b****a

közben azt gondolja mennyire klassz a,

legdrágább kötél, hogy magát, egy divatos kampóra akassza."

De többnél is meg lehet figyelni...) és a zene se sokban változik... Ennek ellenére szeretem őket is, és hallgatom is a zenéjüket.


Tehát, ha a mostani számaikból kéne választani, akkor egyértelmű, hogy Depresszió, de ha a régebbi számaikat nézzük, akkor mind a kettő nagyon jó, tehát nem hiszem, hogy tudnék dönteni...

2010. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 bumbi02 ***** válasza:

Ja és új album így sz@r új album úgy sz@r azért a Tankcsapda mindig teltházas bulit csinál csarnokokban


a tankcsapda mint irtma feljebb szerintem hajlik a divatzene felé... nagyobb a befogadó közönsége... teszem azt h közeli példát hozzak a kaposvári Fekete Sereg pl.. a témája többnyire középkori témák, és kicsit zuzosabb metál, szerintem zeneileg sokkal igényesebb ( tekintve itt a tartalomra, mondanivalóra, gitár, basszus és dobjátékra) de ez csak az én véleményem mer mindenkinek más tetszik.. de pl a fekete sereg zenéje sokkal kisebb befogadó közönségnek adható el igy persze h nem lesz teltházas koncertje mindig...

2010. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Az utolsónak igaza van.
2010. jan. 20. 18:47
 19/25 anonim ***** válasza:
Depresszió... egyszerűen jobban bejönnek a témák és szerintem a zene is jobb
2010. febr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Depresszió. Sokkal jobbak, szerintem. A legújabb albumuk (Egyensúly) is jó lett SZVSZ.


12/F

2010. febr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!