Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Mennyire tesz jót...

Gitárosok! Mennyire tesz jót a húroknak, ha standard hangoláson kívűl más hangolást is használok?

Figyelt kérdés
Általában standard (EADGHE) hangolásban van a gitár, viszont szeretnék fingerstyle dalokat is játszani, néhány dalokhoz más hangolások szükséges (pl. DADGAD). Az ilyen hangolgatások mit eredményeznek? Hamarabb elérik a húr? Esetleg nem fog úgy szólni egy idő után, mint kellene? Klasszikus gitárom van.

2013. okt. 9. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz tőle semmi baja sem a gitárnak, sem a húroknak. A gitár karbantartásához hozzátartozik a rendszeres húrcsere is, szóval a húrok miatt kár aggódni. Az én gitárjaim Standard E-re vannak hangolva, de sok olyan rock/metál szám van, amihez át kell hangolnom, leggtöbbször Drop D-re vagy Eb Ab Db Gb Bb eb -re, de ne tapasztaltam olyat, hogy ettől hamarabb elhasználódnának a húrok, azon a gitáron, amit naponta használok (elektromos) olyan 2 hónaponta szoktam húrokat cserélni.
2013. okt. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem az elektromos gitárom drop C-n van, az akusztikus standard-en (mindkettőn 12-es húrok) és azt tapasztaltam, hogy az akusztikuson hamarabb elhasználódnak, kb. 3-4 havonta kell cserélnem, míg az elektromos fél évet kibír szép hanggal
2013. okt. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Baja nem lesz, az tény hogy RENDSZERES fel/le hangolgatásnál egyre kevésbe lesz tiszta, kevésbé tartja a hangolást, ilyenek előfordulhatnak.
2013. okt. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!